התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

חדש מ"פורבס": מי הם האנשים העשירים ביותר בתעשיית ההיי-טק?
מאת: נצח שלמון | פורסם: 08.08.2015 08:58
מצויין למשחקי טריוויה: מי מיליארדר ההיי-טק הכי צעיר בעולם... והכי מבוגר? איפה הם חיים? והאם יש ישראלים בצמרת? קבלו אותם

מאחר שמספר המיליארדרים מרקיע שחקים, הגיע הזמן כנראה לקטלג אותם לפי תחומיהם, ומגזין העסקים האמריקאי "פורבס" נטל על עצמו לדרג את תחום ההיי-טק - תחום שלא היה קיים רק לפני 20-30 שנה ומאז התפתח במהירות סילון וייצר עוד ועוד מיליארדרים, יותר מכל תחום אחר.

כמה הם שווים? 100 האנשים העשירים ביותר בתעשיית ההיי-טק העולמית מחזיקים יחד בהוֹן של  842.9 מיליארד דולר.

מאיפה הם? ארה"ב מובילה בגדול עם 51 מיליארדרים במאייה הראשונה. יבשת אסיה הולידה 33 נציגים לרשימת ה-100, רובם מסין. אירופה, העולם הישן, הכניסה לרשימה רק 8 מיליארדרי היי-טק.

כתובת מגורים? 40 מתוך 100 עשירי ההיי-טק עושים את כספם ומעדיפים לחיות בקליפורניה, ללא קשר למדינת הלאום שלהם.

בני כמה? והם צעירים יחסית: גילם הממוצע של 100 האנשים העשירים בעולם בתחום ההיי-טק הוא 53, עשר שנים מתחת לגיל הממוצע של המשתתפים בדירוג הכללי של האנשים העשירים בעולם. המשתתף הצעיר ביותר בדירוג הנוכחי הוא איוון שפיגל בן ה-25, מייסד אפליקציית "סנפצ'ט", שהונו מוערך ב-2.1 מיליארד דולר. המדורג המבוגר ביותר הוא מקים "אינטל", גורדון מור, בן ה-86 שהונו כ-6 מיליארד דולר.

יש ישראלים ברשימה? שני אנשי הייטק ישראלים התברגו לדירוג 100 אנשי הטכנולוגיה העשירים - טדי שגיא הבעלים של "פלייטק", דורג במקום ה-51 - עם שווי עצמי של 3.7 מיליארד דולר. במקום ה-95, נמצא מייסד "צ'ק פוינט", גיל שויד, ששווה 2.2 מיליארד דולר.

קבלו את העשירייה המובילה:

מייסד "מיקרוסופט" ביל גייטס

מקום ראשון - אין הפתעות: מייסד "מיקרוסופט" ביל גייטס  (בתצלום למעלה) הוא ממילא האדם העשיר ביותר בעולם היום, שזה אומר הון שמתקרב ל-80 מיליארד דולר והובלה בגדול.

מייסד חברת "אורקל" היהודי-אמריקאי לארי אליסון

מקום שני - מייסד חברת "אורקל" היהודי-אמריקאי לארי אליסון (בתצלום למעלה) - 50 מיליארד דולר.

 ג'ף בזוס  מייסד "אמזון"מקום שלישי - ג'ף בזוס (בתצלום למעלה), מייסד "אמזון" - 47.8 מיליארד דולר. אגב, 90% מהונו מושקעים בחברה באמצעות מניות.

מייסד "פייסבוק" היהודי-אמריקאי מרק צוקרברג

מקום רביעי - מייסד "פייסבוק" היהודי-אמריקאי מרק צוקרברג (בתצלום למעלה) - 33.4 מיליארד דולר.

 מייסדי "גוגל" לארי פייג' וסרגיי בריןמקום חמישי ושישי (בצמידות) - מייסדי "גוגל" לארי פייג' וסרגיי ברין (בתצלום מימין) - 29.7 מיליארד דולר כל-אחד.

מקום שביעי - כוכב חדש: ג'ק מא, מייסד תאגיד המכירות הסיני "עליבאבא" - 22.7 מיליארד דולר.

מקום שמיני - סטיב באלמר, מנכ"ל "מיקרוסופט", כבר עזב את ההיי-טק ועכשיו מתמקד בעיקר בקבוצת הכדורגל "הלוס אנג'לס קליפרס" שקנה - 21.5 מיליארד דולר.

מקום תשיעי - לורן פאוול ג'ובס, אלמנתו של מייסד "אפל" סטיב ג'ובס - 19.5 מיליארד דולר הוא השאיר לה. ג'ובס היא אחת מ-7 נשים בלבד שנכנסו למאייה המובילה.

מקום עשירי - מייסד חברת "דל", מייקל דל - 19.2 מיליארד דולר.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: Bloomberg Business / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה