התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

סליקה זו לא מילה גסה
שרות ILUSA | פורסם: 30.08.2015 16:35
כשרמי לוי, יזם ישראלי-אמריקני צעיר, לא הצליח למצוא חברה שתאפשר לו לגבות כרטיסי אשראי מלקוחותיו - הוא החליט לעשות דווקא ולפתוח חברת סליקה משלו

רמי לוי החליט על ייעודו בחיים לפני כ-5 שנים. כבעלים צעיר של עסק שהקים במו ידיו השתמש, ככל ביזנס אחר בעולם, בשירות סליקה כדי לחייב כרטיסי אשראי של לקוחות; אין עסק שיכול לתפקד ללא שירות כזה.

Magic Pay

"יום אחד", מספר לוי, "הודיעו לי שמעתה והלאה חיובים ישולמו לי רק לאחר 180 יום! חצי שנה!!! זה הרי בלתי אפשרי ובלתי הגיוני, בטח לא לבעל עסק חדש בן 19. התחלתי לחפש אלטרנטיבות, אבל מאחר שהייתי צעיר רוב החברות לא היו מוכנות להתעסק איתי. חוסר 'היסטוריה' של קרדיט... עסק עונתי... 'אתה צעיר מדי' - אלו היו חלק מהתשובות שקיבלתי לאפליקשנ'ס שהגשתי.

"מתוך הייאוש למצוא שירות סליקה מתאים - עלה בי הרעיון להיות חברת הסליקה של עצמי ולהתמחות במתן השירות הזה לאנשים במצבי שנידחים ומוצאים עצמם ללא יכולת לחייב אשראי רק בגלל גילם הצעיר וחוסר 'היסטוריה' של קרדיט. התחלתי לחקור וללמוד את התחום והצורך האישי הפך בשנת 2012 לעסק לכל דבר".

Magic Pay

סיגריות אלקטרוניות וחברות הובלה

כיום Magic Pay היא חברה מובילה בתחומה. רמי לוי מפעיל אותה כחברה אמריקנית לכל דבר מבוקה רטון שבפלורידה, ושומר על אותו ייחוד שבבסיס הקמתה.

"אנחנו מתמקדים בהפעלת חשבונות סליקה עם סיכון בינוני וגבוה", מסביר לוי, "שזה אומר שאנחנו מספקים שירות לאנשים בעלי דירוג קרדיט נמוך, או בעלי עבר פיננסי בעייתי, ושאנחנו מסוגלים לטפל במוצרים ושירותיים ייחודיים שנחשבים לבעלי סיכון גבוה לשירותי סליקה רבים".

לדוגמא: רוב שירותי הסליקה חוששים להתעסק בתחום הסיגריות האלקטרוניות הנמכרות באינטרנט או אפילו בחנויות. Magic Pay לוקחים את הסיכון, "כמובן כשהכל בגדר החוק", מדגיש רמי.

דוגמא אחרת: חברות הובלה. "מאחר ורוב חברות ההובלה מחייבות את הלקוח דרך הטלפון, ובגלל שהחיובים הם בדרך כלל סכומים גבוהים מהממוצע, הרבה חברות סליקה לא אוהבות לקחת את הסיכון שכרוך בכך. אצלנו, אנו נותנים את האפשרות לסלוק דרך הטלפון או דרך סליקה סלולרית (פנים מול פנים) בסכומים הנדרשים".

חברות צד שלישי (‪DropShipping‬) נתקלות גם הן לעיתים קרובות בדלתות נעולות אצל חברות הסליקה - לא ב-Magic Pay. (וכאן תמצאו עוד דוגמאות)

 

הגנה מפני הונאות אשראי

אם יש דבר אחד שרמי מאוד גאה בו הוא יצירת האפשרות ללקוחותיו לעבוד כמעט עם כל תוכנה ומערכת מחשוב שקיימת, ועם מגוון של שערי תשלום המותאמים לכל לקוח באופן אינדבידואלי. וכקבלת פנים ללקוחות חדשים, Magic Pay נותנים טרמינל סליקה נייח או נייד במתנה.

שירותי סליקת האשראי שהשתכללו מאוד בעשור האחרון, נעשים היום בכל דרך אפשרית: החל מסליקה סלולרית באמצעות אפליקציה לטלפונים... דרך טרמינל אשראי נייח או נייד באינטגרציה למערכת מחשוב קיימת... סליקה אינטרנטית (‪E-Commerce‬)... ועד סליקה באמצעות טרמינל וירטואלי.

"האינטגרציה פשוטה לכל אתר או מערכת קיימת והיא מוגנת מפני הונאות אשראי, כולל אפשרות לוידוא זהות הלקוח ואימות כתובתו", מדגיש לוי.

Magic Pay פותרת את כל הבעיות שבהן נתקל רמי בשנותיו הראשונות כיזם צעיר ובעל עסק, וכך החברה שהקים גם מציעה שירותי הבטחת המחאות, שירותי הפקדת צ'קים וגביית הוראות קבע, שירות שמירת פרטי אשראי לקוחות במערכת לשימוש בעתיד, שירות שליחת חשבונית אלקטרונית לתשלום, וכמובן שהם מספקים ללקוחות דו"חות מפורטים ומוּבנים.

"הרעיון היה ומומש לחברה ש-Make it Easy", מסכם לוי. "מהבעיה יצרתי הזדמנות שאני מיישם בכל אספקט של החברה. למשל, שנאתי ששירותי סליקה ניסו להכניס אותי למחוייבות וחוזה - אז אצלי אין חוזים!... כל תהליך הרישום והבדיקה של שירותי סליקה שהתנהלתי מולם היו מסובכים ומסורבלים - אז אצלי הכל מתנהל ומאושר צ'יק-צ'ק דרך האינטרנט ו/או בשיחה ישירה עם אחד המומחים שלנו... וכמובן, שירות לקוחות מיידי וסבלני 24/7, שהוא חיוני לכל מי שמריץ כרטיסי אשראי".

לכל הכתבות החדשות

צילום אילוסטרציה (אישה עושה קניות): freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה