התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

ישראל-ארה"ב: השת"פ הכלכלי חגג 30 שנים
מאת: רון ניב | פורסם: 20.10.2015 20:30
פוליטיקה בצד, מערכת היחסים הכלכלית בין ישראל לארה"ב לא הייתה עמוקה ורחבה יותר מאי פעם, עם מסחר דו-כיווני של 38 מיליארד דולר ב-2014

משתתפי ה-JEDG, "הפורום הממשלתי הראשי לפיתוח כלכלי ישראל-ארה"ב", U.S.–Israel Joint Economic Development Group

משתתפי ה-JEDG, "הפורום הממשלתי הראשי לפיתוח כלכלי ישראל-ארה"ב", U.S.–Israel Joint Economic Development Group 

הכינוס השנה של ה-JEDG, "הפורום הממשלתי הראשי לפיתוח כלכלי ישראל-ארה"ב", U.S.–Israel Joint Economic Development Group - הדיאלוג הכלכלי המוביל בין שתי המדינות - שנערך בימים האחרונים בוושינגטון, היה מראה מעודד על רקע המתיחות בין ישראל לארצות הברית בתחום המדיני, על אחת שציין 30 שנה להיווסדות הפורום.

כל המשתתפים מ-2 המדינות - בראש המשלחת הישראלית עמדו מנכ"ל משרד האוצר, נגידת בנק ישראל ושגריר ישראל בארה"ב, ובראש המשלחת האמריקנית עמדו עוזר מזכיר המדינה האמריקני לעניינים כלכליים ועוזר מזכיר האוצר - ציינו את ההתקדמות המשמעותית ביחסים הכלכליים ההדדיים במהלך שלושת העשורים האחרונים, והתחייבו להמשיך להרחיב ולהעמיק את התיאום ושיתוף הפעולה במגוון רחב של תחומים.

מאז חתימת הסכם הסחר החופשי בין ארה"ב לישראל (FTA) ב-1986, המסחר הדו-כיווני בין ארה"ב לישראל צמח מ-4.6 מיליארד דולר ל-38 מיליארד דולר ב-2014.

כנס ה-JEDG

כנס ה-JEDG השנה כלל מספר תוצאות בכמה תחומי שיתוף פעולה ולמידה הדדית. פאנל ראשון מסוגו נערך בנושא טרנספורמציה דיגיטלית במגזר הציבורי, והתמקד באתגרים משותפים ל-2 המדינות.

בדיון על הגדלת הנגישות לאשראי של עסקים קטנים ובינוניים, הצדדים הסכימו על יצירת צוותי עבודה לשם שיתוף ידע בסוגיה קריטית זו.

ואילו משרד הבריאות ומקבילו האמריקאי, ה-HHS, הסכימו על חידוש 'הסכם המטריה' בין הצדדים, אשר מטרתו חיזוק מחקר ושיתוף פעולה.

"זהו פורום ללא תחליף בו אנו יכולים להעריך אסטרטגית את התוכן והקונטקסט של מערכת היחסים הכלכלית העמוקה והרחבה בין ישראל לארה"ב״, סיכם עוזרו הכלכלי הבכיר של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי.

ואילו מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, סיכם ואמר שהשת"פ והדיאלוג הכלכליים בין 2 המדינות משפרים את חייהם של אנשים משני צידי האוקיינוס.

לעוד כתבות בנושאי כלכלה, עסקים ונדל"ן

לכל הכתבות החדשות

צילומים: פייסבוק / משרד האוצר

הוסף תגובה חדשה