התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

למכירה: הרמון פלייבוי בהרי הולמבי, כולל הדייר
מאת: אורנית חיון | פורסם: 11.01.2016 19:41
המחיר המבוקש הוא 200 מיליון דולר, אבל יו הפנר שהולך להשאר בארמון עד יום מותו, כך אומרים מומחי נדל"ן באל.איי, יירד גם עד 80 מיליון. הצצה לאגדה מפוארת

ארמון פלייבוי בלוס אנג'לס

אחוזת פלייבוי בלוס אנג'לס בלילה (למעלה) וביוםאחוזת פלייבוי בלוס אנג'לס בלילה (למעלה) וביום

"ארמון פלייבוי" (ששמו הרשמי אחוזת פלייבוי, ושמו בקהל הרמון פלייבוי) של מייסד המגזין "פלייבוי" יו הפנר, הממוקמת בהרי הולמבי שבלוס אנג'לס, צמודה לבוורלי הילס, שנודעה מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת במסיבות ההוללות והחשק הגרנדיוזיות שנערכו - יכולה להיות שלכם.

הארמון המפואר נמצא 'בשוק' במחיר של 200 מיליון דולר, אחד המחירים הגבוהים בתולדות ארה"ב עבור בית פרטי, אבל מומחי נדל"ן בלוס אנג'לס מאמינים שחברת "פלייבוי אנטרפרייזס" תיפרד ממנו גם תמורת 80 מיליון דולר. ארמון לא פחות מפואר, לא רחוק מהאחוזה המיתית, נמכר לאחרונה בכ-60 מיליון דולר 'בלבד', אבל בכל אחוזת פלייבוי יש רק אחת וזה שווה כנראה עוד 20 מיליון דולר לפחות.

יו הפנר רכש את האחוזה בשנת 1971 ב-1.1 מיליון דולר, במה שהייתה אז עסקת הנדל"ן הגדולה עד אז בתולדות לוס אנג'לס; שווה ערך ל-5.5 מיליון דולר היום. במשך השנים הושקעו בנכס 15 מילון דולר על שיפוצים והרחבות.

לא תגורו שם לבד. הקונה יידרש מלבד למזוודות מזומנים לעמוד גם ב-2 תנאים מגבילים:

1. יו הפנר, בעל הבית, ממציא מגזין העירום ששיגע את העולם במאה הקודמת, יוכל להמשיך להתגורר באגף הבית שבו הוא חי עד היום - עד יומו האחרון; הוא בן 89... עד 120.

2. הבעלים החדשים יורשו לסייר בכל שטחה, למעט אזור אחד: חדר השינה של הפנר, שיישאר עבורם מחוץ לתחום עד למותו.

יו הפנר ובנות לווייה, כפי שצולם בשנת 2007: זהו הדייר שהולך להישאר בבית, ואלו הבנות שימשיך לארח באגפו שמחוץ לתחוםיו הפנר ובנות לווייה, כפי שצולם בשנת 2007: זהו הדייר שהולך להישאר בבית, ואלו הבנות שימשיך לארח באגפו שמחוץ לתחום

האחוזה, שנבנתה בשנת 1927, משתרעת על שטח של 5.3 אקר (24 דונם, 21,987 מ"ר) וכוללת אגם מלאכותי ומגרש טניס. סמנו v על בריכת שחייה, סאונה, אולם קולנוע, מרתף יינות, ואפילו רשיון נדיר להפעלת גן חיות (במקום נמצא כלוב ציפורים ענק, ולידו... בית קברות לציפורים).

מראה ה-back yard של הרמון פלייבוימראה ה-back yard של הרמון פלייבוי

השטח הבנוי הוא כ-22,000 סקוור-פיט (1,858 מ"ר), ובו לפחות 22 חדרי שינה, אולם משחקים ופטיו רחב-מימדים.

החדר היחידי שאינו בשימוש באחוזה הוא "סוויטת אלביס פרסלי". על פי האגדה, השימוש האחרון בסוויטה נעשה על ידי הזמר האגדי עצמו, עם לא פחות מ-8 נשים שונות.

לשם איזון - לאורך השנים מארחת האחוזה במערב ארצות הברית אירועים רבים, כמו תחרות הפוקר השנתית לסלבס, וביניהם אירועי צדקה, למשל אירוע התרמה לקידום לגיליזציה למריחואנה, ואירוע למען ילדים אוטיסטים.

לחברת "פלייבוי" אין הרבה ברירות. עסקי העיתונות שלה צונחים וזמינותה של פורנוגרפיה באינטרנט הפך אותם ל'עולם ישן'. המגזין שבזמנו נחשב לשערורייתי מכר כ-6 מיליון עותקים בחודש בשיאו בשנותה-70 של המאה הקודמת. כיום הוא לא מתקרב למיליון עותקים, ולפני מספר חודשים הפסיק גם לפרסם תמונות עירום.

לכל הכתבות החדשותצילום הארמון בלילה: © Glenn Francis, www.PacificProDigital.com ; צילום יו הפנר: Alexander Hauk / www.alexander-hauk.de / ויקיפדיה. צילומי הארמון ביום ובחצר: 
ODN / יו טיוב.

הוסף תגובה חדשה