התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

סין עברה את ארה"ב (גם) במספר המיליארדרים
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 25.02.2016 16:39
ובייג'ין עקפה את ניו יורק כמקום המועדף עליהם. אבל עדיין האמריקנים מובילים בצמרת המיליארדרים העשירים ביותר. כמה מיליארדרים חדשים נוספו השנה בעולם

דגל סין (הישן)

היכן חיים המיליארדרים, לפי מדינה (בטור השמאלי) ולפי עיר (בטור הימני)היכן חיים המיליארדרים, לפי מדינה (בטור השמאלי) ולפי עיר (בטור הימני)

למרות ההאטה בכלכלת סין והנפילות בשוק המניות שם, מספר המצטרפים למועדון המיליארדרים בשנה החולפת היה גבוה יותר בסין מבכל מדינה אחרת בעולם, והיא מובילה כיום במספר המילרדרים שבחרו לחיות בה.

כעת מתגוררים בסין 568 מיליארדרים לעומת 535 מיליארדרים בארה"ב. במקום השלישי דורגה הודו (עם 111 מיליארדרים) ואחריה גרמניה ובריטניה (82 כל אחת), רוסיה (80), שווייץ (66), צרפת (51), ברזיל (49) ויפן (42 מיליארדרים).

כך עולה מהדו"ח השנתי של ענקית המחקר והמדיה הסינית "הורון".

במקביל, ניו יורק, שהחזיקה מזה שנים רבות בתואר העיר עם מספר המיליארדרים הגדול ביותר בעולם, הודחה מהבכורה על ידי בייג'ין. מספר המיליארדרים בבייג'ין עלה ב-2015 ב-32, ומגיע כעת ל-100 - לעומת 95 מיליארדרים שחיים בניו יורק, 4 יותר לעומת השנה הקודמת.

בנוסף נמצא, כי מתוך 10 הערים בעלות מספר המיליארדרים הגבוה ביותר, 5 הן בסין (ראו בטבלה). במקום השלישי ברשימת הערים בעלות מספר המיליארדרים הגבוה ביותר דורגה מוסקבה (עם 66 מיליארדרים), ואחריה: הונג קונג (64), שנחאי ולונדון (50 כל אחת), שנזן (46), מומביי (45), האנגג'ואו (32) ופריז (30 מיליארדרים).  

המיליארדרים העשירים ביותר, כמה הם שווים וכמה הרוויחו או הפסידו בשנה שעברה המיליארדרים העשירים ביותר, כולם שמות מוכרים - כמה הם שווים וכמה הרוויחו או הפסידו בשנה שעברה

הנפקות ראשונות לציבור וגאות הנדל"ן 

ההסבר לעקיפה הסינית את ארה"ב מוסבר בהנפקות ראשונות לציבור של חברות בסין והגאות במגזר הנדל"ן הסיני שהגיעה לשיאה בשנה שעברה. וההישג הסיני גדול שבעתיים משום שהונם של המיליארדרים הסיניים התבסס על מחירי המניות נכון ל-15 בינואר 2016, לאחר נפילה של 40% בשוק המניות בסין במחצית השנייה של 2015. אילו חישוב הונם של המיליארדרים הסיניים היה מבוסס על מחירי השיא שאליהם טיפסו המניות בקיץ שעבר, מספר המיליארדרים בבייג'ין היה 150.

המיליארדרים הצעירים ביותר בעולם ומקורות הונםהמיליארדרים הצעירים ביותר בעולם ומקורות הונם

הדו"ח מוצא, כי מספר המיליארדרים בעולם כולו גדל בשנה החולפת ב-99 מעושרים חדשים מ-68 מדינות בעולם - ומגיע כעת לשיא של 2,188 מיליארדרים.

הונם הכולל גדל בשנה החולפת ב-9% - ומסתכם ב-7.3 טריליון דולר (יותר מהתמ"ג של גרמניה ובריטניה גם יחד).  

בפן האישי, 15% מהמיליארדרים הן נשים - 315  נספרו בדו"ח.

הגיל הממוצע של מיליארדרים בעולם הוא 64. המיליארדר הצעיר ביותר - מייסד ומנכ"ל סנאפצ'ט, אוון ספיגל (25), וגם המבוגר ביותר - דיוויד רוקפלר, נצר למשפחת אילי ההון הנודעת (100) הם אמריקנים.

איזה ענפים הצמיחו הכי הרבה מיליארדרים בעולם?איזה ענפים הצמיחו הכי הרבה מיליארדרים בעולם?

לדו"ח המלא

לכל הכתבות החדשות

טבלאות באדיבות hurun.net; דגל סין (הישן) מוויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה