התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

איך תוכלו, בכל זאת, להרוויח מרפורמת המיסים של הנשיא טראמפ?
מאת: מערכת ILUSA ורו"ח ומשפטן אשר טוריאל | פורסם: 27.04.2017 15:01
מרבית ההטבות יסייעו לבעלי הממון בארה"ב. הרפורמה של בין השינויים המתוכננים הפחתת מס הירושה, והקטנה מס החברות ל15%, רו"ח אשר טוריאל מלמד איך תרוויחו מכך

אתמול כונסה מסיבת עיתונאים ובה הציגו שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'י, ועמיתו גרי כהן, יו"ר המועצה הכלכלית הלאומית של ארה"ב את תוכניות קיצוץ המיסים החדשות של הנשיא. על פי מתווה התוכנית, הנשיא טראמפ, שהתחייב לסייע לכל שכבות האוכלוסייה באמצעות קיצוץ מסים, תוכנית הקיצוים תשפיע בעיקר על בעלי החברות והעשירון העליון. כיצד התוכנית עשויה להשפיע על כללי המס בישראל? שאלנו את רו"ח ומשפטן אשר טוריאל מני יורק, שהתייחס היום למסיבת העיתונאים בבית הלבן, וקבלנו מספר טיפים חשובים.

{C}{C}{C}{C}{C}

Briefing with Secretary of the Treasury Steven Mnuchin and National Economic Director Gary Cohn


התדרוך שנעשה לעיתונאים אתמול

רבים אומרים שארה"ב לא תוכל לממן את השינוי, האם לדעתך המתווה שהוצג אתמול מעשי?

"הרשת מלאה בניתוחים על הרפורמה במס של טראמפ, עד לחקיקה, יהיו שינויים, אין לי ספק...

אני בוחר להיות מפוקס בעיקר על השלכות אפשריות בין הטלת מס דירה שלישית בישראל לבין ביטול מס ירושה בארצות הברית – שינוי שלדעתי כן יעבור.

תוכל להסביר לנו בקצרה כיצד שינוי המיסוי בארה"ב משפיע על המיסוי בישראל?


"ישראל הטילה (עד שאולי בג"צ יבטל??) מס על דירה שלישית - טראמפ מתכנן לבטל את מס הירושה." מסביר טוריאל, וממשיך – "בעוד שאזרח אמריקאי צריך להוריש מעל 5. מליון דולר כדי שמקבל הירושה ירגיש את "הכאב" שבמס.זר (נניח משקיע אזרח ישראלי) יחוש את "הכאב" כבר מ 60000 דולר.

וביטול מס הירושה נראה ריאלי?

"אכן כן, אני צופה שמס הירושה בארה"ב יבוטל בסופו של דבר."  אומר טוריאל ומוסיף ברמיזה – "לכן, בין השורות, אני כן מזהה גידול במוטיבציה להעביר הון מישראל לארהב בצורה של השקעה במקרקעין.מי שישכיל לזהות תהליכים כאלה הקורים כאן ושם, ויחסי הגומלין ביניהם יוכל לזהות הזדמנויות עסקיות.

 

הכותב הינו רואה חשבון ומשפטן שעוסק במיסוי, משפט וחשבונאות בזירה הישראלית האמריקאית והבינלאומית, הכתוב הינו להשכלה כללית בלבד. אין לקבל החלטה ללא בחינה פרטנית של העובדות. הכתוב אינו מקים יחסי לקוח-רו"ח/עו"ד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה