התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

מקימים עסק: איך תבחרו משרדים להשכרה שיתאימו לאופי העסק?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 23.07.2017 18:28
התאמת המשרד לסוג העסק מאפשרת לכם לנהלו ביעילות. גלו את האפשרויות הקיימות המאפשרות ניצול מקסימלי של השטח, כמו גם אפשרות לחלוקת משאבים בין מספר עסקים.

יש לכם עסק קטן או גדול, חדש או ותיק? אם כן, סביר שמצאתם את עצמכם בשלב מסוים מחפשים משרד להשכרה, כזה שיהפוך לבית של העסק שלכם. אפשר למצוא כיום מגוון רחב של משרדים להשכרה בתל אביב ובכל הארץ. הם בנויים ומחולקים בצורות שונות וגם מוצעים במגוון מחירים. אילו סוגים של משרדים להשכרה מוצעים כיום ומה מאפיין כל סוג? ערכנו לכם מדריך קצר שיעזור לכם לבחור את המקום האידיאלי שיזניק את העסק שלכם.

האימפריה שלכם – משרד פרטי

ניתן למצוא לא מעט משרדים להשכרה בתל אביב המשמשים כמשרדים פרטיים. לא חולקים אותם עם בעלי עסקים אחרים והם מיועדים אך ורק לעסק עצמו. המשרד הפרטי מאפשר לעסק להתנהל ללא כל הפרעה, לא להיות תלוי באחרים וליהנות מיתרונותיו של המקום. בעל המשרד יכול לבחור לחלק את המרחב כראות עיניו ולמקם את האלמנטים השונים בו בלי שיצטרך לקחת בחשבון צרכים של עסקים אחרים. העיצוב של המשרד הפרטי יכול להפוך אותו לאימפריה של ממש. במילים אחרות: הלקוחות והשותפים העסקיים הפוטנציאליים שייכנסו אליו יתרשמו מיד מאופיו של המקום, דבר  שיעזור לעסק לבנות את המוניטין.

בלי חלל מבוזבז – משרד לעסק קטן

לכל עסק יש צרכים מסוג אחר. עסק קטן איננו זקוק למרחב גדול כל כך, ואין טעם שימוקם בתוך משרד גדול שההוצאות עליו גבוהות יחסית, מה גם שהמבקרים בו יחושו שהמקום נטוש, גם אם כל העובדים נמצאים בו. במיוחד בשביל עסקים קטנים מוצעים כיום משרדים להשכרה הכוללים שטח קטן ומספר מצומצם של חדרים.

חלקו את החלל על פי הצורך – משרד לעסק גדול

לעסקים גדולים יש לרוב גם לא מעט עובדים ולקוחות רבים. לעסקים כאלה מתאימים משרדים גדולים, מטבע הדברים. אלה יכולים להיות משרדים עם חלל פתוח (Open space) המאפשרים עבודת צוות ואווירה דינאמית, או משרדים המחולקים למספר חדרים על פי הצורך. לעיתים המשרד יהיה בן מספר קומות או ישתלט על קומה שלמה, כאשר מדובר בעסק גדול המעוניין בגישה קלה ומהירה לכל אחד מהחדרים.

לעבוד ביחד ולחוד – משרד למספר עסקים

בין אם לצורך חיסכון בהוצאות או מכל סיבה אחרת, ישנם לא מעט בעלי עסקים המעוניינים לחלוק את המשרד הפרטי שלהם עם עסקים נוספים. הדבר רלוונטי לרוב לחברות קטנות מאוד שמספר העובדים שבהן מצומצם (לעיתים שני אנשים ואפילו אדם אחד בלבד). במקרה כזה יוצע להם חלל עבודה משותף, שאותו הם חולקים עם בעלי עסקים אחרים בגדלים דומים. חללים כאלה יכולים בהחלט להיות כר פורה לשיתופי פעולה עסקיים, אפילו לכאלה שלא היו מתקיימים ללא הקרבה הפיזית בין העסקים.

הדור החדש של המשרדים – משרד שמשכיר חללים לפרקי זמן קצרים

לעומת כל המשרדים שצוינו כאן, שמושכרים בחוזה שנתי ומשמשים עסקים בקביעות, נפוץ בשנים האחרונות סוג נוסף של משרדים. מדובר במשרדים מעוצבים ומתוחזקים, שיש בהם ציוד טכני ומשרדי ברמה גבוהה ותנאים מעולים למבחר פעילויות עסקיות. למי הפתרון הזה מתאים? למי שעובדים מהבית (או מהמחסן הפרטי) ורוצים לערוך פגישה עם תומכים פוטנציאליים או עם לקוח עסקי חשוב בחדר פגישות מהודר ומאובזר, למשל. גם לעסקים וירטואליים שבהם נערכת פגישת צוות אחת לשבוע או לחודש ונדרש להם לאונג' נוח לסיעור מוחות, כאשר בשאר הזמן העובדים מבצעים את המשימות שלהם בבתים הפרטיים שלהם, הפתרון הזה יכול להיות אידיאלי. משרד מתוחזק שמאפשר שימוש בציוד, בכיבוד ובחללים המעוצבים שלו מאפשר לעסק לחסוך דמי שכירות חודשיים, חשבונות והוצאות נוספות, ולהשתמש בחלל אך ורק בעת הצורך.

שפע של אפשרויות

משרד נכון הוא המפתח לעסק יעיל, מתפקד ובעל מוניטין. לאור המגוון העצום הפכה בחירת המשרד למשימה מאתגרת ולא פשוטה. כדי לאתר את המרחב המתאים ביותר לעסק, מומלץ להתייחס למספר פרמטרים. הראשון שבהם הוא גודל המקום, אך בנוסף אליו יש לבדוק גם את מיקומו של המשרד ואת נגישותו.

הוסף תגובה חדשה