התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

בעל עסק חדש? 5 הצעדים להצלחה
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 12.11.2017 22:47
איך הופכים למנהל מוצלח? האם ניהול נכון של עובדים מתמקד בדרך או במטרה? כל הסודות להפוך ממנהל למנהיג במאמר לפניכם

הצלחת עסק חדש עוברת בהגדרה ברורה של מטרות, בקביעת אסטרטגיית תמחור ובהיכרות עם קהל היעד. בנוסף, היא מותנת בניצול היתרונות של שיווק באינטרנט ובהענקת חווית שירות אקסקלוסיבית ללקוחות. הנה המדריך המלא

לפי דוח תקופתי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה מחודש ינואר 2016, בישראל פועלים כ-504 אלף עסקים ו-99% מהם מוגדרים עסקים קטנים ובינוניים עם עד 100 מועסקים. מתוך כלל העסקים הקטנים  והבינוניים, מספר העצמאים ללא מועסקים עמד בשנת 2014 על כ-254 אלף עצמאים והמחזור העסקי שלהם הגיע ל-58 מיליארד ש"ח.

מהנתונים לעיל אפשר להבין מדוע עסקים חדשים הם הקטר של המשק הישראלי. מנגד, הם לא חושפים את הקשיים בניהול עסק ויש לפחות 5 צעדים שעליהם צריך להקפיד בדרך להצלחה:

1. הגדירו מטרות ויעדים מדידים

הכי חשוב שבעל העסק יגדיר מטרות ריאליות ויעדים מדידים שאחריהם הוא יכול לעקוב. ללא מטרות ויעדים אין שום דרך להצעיד את העסק קדימה, מה גם שבעל העסק מסתכן בנטילת הלוואות והוצאות מיותרות. על בעל העסק להגדיר לעצמו ולעובדים את התוצאה הרצויה בטווח הקצר והארוך וכמובן להגדיר גם מנגנוני בקרה מדידים.

2. קבעו אסטרטגיית תמחור נכונה

אסטרטגיית תמחור היא נושא מורכב מכפי שנהוג לחשוב. בעל עסק חדש לא יכול לקבוע מחירים באופן שרירותי פשוט כי זה לא יעיל, ועליו להביא בחשבון פרמטרים שונים. כדאי להתייחס בעיקר לשיקולים כמו הוצאות ועלויות, נקודות איזון, סביבה תחרותית ומיצוב המוצר הנמכר. במקביל, יש לבדוק מה אסטרטגיית התמחור הנכונה לשלבים הראשונים של העסק החדש לעומת המחירים בעתיד.

3. הכירו את קהל היעד

כל בעל עסק חייב להכיר את הלקוחות שלו בשביל לדעת איך לפנות אליהם בצורה הנכונה ביותר. עליו לדאוג כל הזמן להגדיל את מעגל הלקוחות החדשים ולשמר לקוחות קיימים. היכרות עם קהל היעד מונעת טעויות נפוצות ועוזרת לבדל את העסק מול מתחרים.

4. נצלו את היתרונות של שיווק באינטרנט

בעלי עסקים מקבלים כיום מגוון רחב של כלים טכנולוגיים לשיווק וקידום. כל עסק צריך להכיר את המאפיינים הבסיסיים של שיווק באינטרנט, להשתמש ברשת כדי להעלות את המודעות לעסק החדש ולנצל אפליקציות או עמודים ברשתות החברתיות כנקודות מכירה שמחפות על חסרונות כגון מיקום, גודל ופריסה. שיווק באינטרנט חשוב לעסק מקומי לא פחות מאשר תאגיד בינלאומי ואף פעם לא מאוחר מדי להתחיל איתו.

5. העניקו חווית שירות ייחודית

שירות הוא יתרון גדול של עסק קטן. לקוחות שמרגישים שהם מקבלים חווית שירות ייחודית ואקסקלוסיבית לא רק יחזרו לעסק, אלא גם ימליצו לחברים ובני משפחה. בעל עסק חדש צריך להעניק יחס אישי ומותאם לכל לקוח ולהישאר עם אצבע על הדופק כדי לשמוע משוב, ביקורת ועצות לשיפור הזמינות והנגישות.

 

הוסף תגובה חדשה