התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

תיווך נדל"ן בארצות הברית
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 21.11.2017 13:31
להשקיע בישראל או בארה"ב? מאמר כללי המפרט על יתרונות ההשקעה בארץ האפשרויות ה(כמעט) בלתי מוגבלות.

שוק הנדל"ן בארה"ב הוא שוק גדול ויציב. עם זאת חשוב לדעת כי אין מדובר בשוק אחיד, שכן השקעה בנכס מניב במישיגן שונה לחלוטין מהשקעה בפלורידה. ההבדלים נובעים ממאפיינים ייחודיים לכל אזור:  המיקום, המצב הסוציואקונומי, איכות התושבים, ביקוש לעומת היצע ועוד. עם זאת יש מאפיינים משותפים שאינם תלויי מקום: מחיר הקרקע נמוך יחסית לישראל ושיית הבנייה הייחודית מאפשרת היצע של בתים זולים.

כאשר ישראלים מתכננים רכישת נדל"ן בארצות הברית עליהם לדעת שתהליך רכישת נדל"ן בארה"ב נעשה באופן מסודר ושיטתי מאוד מבחינה חוקית ומשפטית. שכירת שירותי ייעוץ וייצוג על ידי מתווך מקומי מגבירה את הסיכוי למיצוי היתרונות והתועלות הרבות ברכישת נכסים מניבים. מתווך מקומי מכיר את נושא החקיקה והמיסוי ויכול להשיג את כל המידע החיוני והרלוונטי של הנכס.

הואיל ורוב עסקאות הנדל"ן בארצות הברית נרשמות באופן מסודר באתר של MLS - Multiple Listing Service, ניתן לקיים שיתופי פעולה בין מתווכים ולהשיג בקלות יחסית מידע על אודות היצעים אטרקטיביים.

יתרונות רכישת נדל"ן בארצות הברית

קיימים יתרונות בלתי מבוטלים ההופכים רכישת נכסים בארצות הברית לכדאיים ולמשתלמים במיוחד לישראלים באמריקה ולישראלים המתגוררים בארץ :

  1. מחיר נמוך: מחירם הנמוך של הנכסים כיום נובע מהמשבר הכללי החריף של 2008. עם זאת ההתאוששות ההדרגתית ממנו  מעוררת ציפייה לעליית המחירים.

  2. ריבית נמוכה ותשואה גבוהה:  בנוסף למחירים הנמוכים הריבית על משכנתאות בארה"ב כיום נמוכה במיוחד. תשואה גבוהה - בישראל התשואה הטובה ביותר שניתן להשיג בעסקאות נדל"ן נאמדת ב כ-6%. בארה"ב לעומת זאת ניתן בקלות להגיע לתשואה של 10% ומעלה.

  3. אמריקנים רבים שידם אינה משגת לשלם עבור בית משלהם הם קהל יעד מצוין לשכירת דירות.

 

מדוע כדאי לרכוש בית פרטי בארצות הברית

  1. קניית בית פרטי הופכת את הקונה לבעלים היחיד שלו.

  2. האמריקנים מעדיפים לגור בבית צמוד קרקע מה שמקל על השכרתו.

  3. קל לאמוד את ההכנסות ואת ההוצאות הצפויות מאחר שאין הוצאות נלוות כמו בבתים משותפים.

  4. קל יותר לקבל משכנתה עבור רכישת בית פרטי מאשר עבור דירה בארה"ב.

 

 

 

זהירות- קשיים וסיכונים

בשל גודל השוק ומורכבותו, ההבדלים הגדולים בין מדינות שונות ואף בין אזורים שונים באותה מדינה, חשוב לבצע עסקה באמצעות מתווך מקומי המכיר את מאפייני השוק. חרף ההיצע הגדול והמחירים הנוחים, חשוב לדעת כי מדובר בשוק שלא ניתן לחזות את אופן הפעילות של כל המרכיבים בו ואת השפעתם. חשיבות שכירת שירותי תיווך נדל"ן בארצות הברית מחברה מקומית עשויה להתברר כקריטית לגביכם. במשוואת עלות-תועלת, ההוצאה על שירותי תיווך מקצועיים של מתווך נדל"ן מקומי המכיר את השוק לעומקו עשויה להתברר כהוצאה נדרשת לצורך הכנסה.

הוסף תגובה חדשה