התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

משפצים מבנה בישראל? מדוע כדאי לשקול חיפוי חוץ בשיטת ברנוביץ
מערכת ILUSA | פורסם: 31.01.2018 10:12
חיפוי החוץ מעניק למבנה את המראה היוקרתי והמהוקצע, לצד חיזור האיטום. הכירו את יתרונותיו

 חיפוי חוץ הינו אלמנט מרכזי מאוד במרבית הפרויקטים ההנדסיים בבנייה בישראל. את החיפויים ניתן לבצע בכמה שיטות אפשריות, כאשר במבנים רבי קומות תיושם פעמים רבות השיטה המכונה "שיטת ברנוביץ". מדובר בשיטה המבוססת על הבנייה המתועשת (לעיתים – חצי מתועשת). בין היתרונות החשובים של שיטה זו ניתן להזכיר את היכולת ליצוק את הקירות וליצור חיפוי בהליך יחיד וביעילות גבוהה.

יישום מהיר למבנים סטנדרטיים

במבני מגורים, בבנייני משרדים ובמבנים רבי קומות אחרים הופך החיפוי החיצוני לקירות לסטנדרט מקובל. כאשר מדובר במבנה סטנדרטי יחסית, כאשר אין לו מאפיינים מאוד מיוחדים, ניתן ליישם בבנייתו בקלות את שיטת ברנוביץ, שמביאה לקיצור ממשי של זמן הבנייה. אין צורך לאחר בניית הקירות להתקין את החיפוי שכן הוא מיושם בד בבד עם יציקת הקירות. ביצוע עבודות מסוג זה נעשה תוך שימוש בטפסות מתאימות להכנת היציקות.

חשוב להשאיר רווחים

במהלך יצירת החיפוי החיצוני יש להשאיר מרווח מסוים בין אבני החיפוי, כאשר לאחר מכן נהוג להקפיד על איטום. המרווח נועד להתמודד עם תופעה אפשרית של התפשטות או התרחבות של החיפויים כתוצאה משינויי טמפרטורה ומזג האוויר. הרווחים בין האבנים נעשים לרוב בקווים ישרים ומכנים אותם "מישקים" ולעיתים "פוגות".

חברות קבלניות וקבלנים שונים עשויים להשתמש בתצורות שונות של אבני חיפוי, כאשר סיבות אסתטיות ואדריכליות ישפיעו על הבחירה. ואילו חיפויים יכולים להתאים לשיטת ברנוביץ? ישנה אפשרות להשתמש במגוון רחב למדי של אבני חיפוי מקובלים, כאשר על פי רוב יועדפו חיפויים טבעיים. מה למשל? למשל שימוש בגרניט, אבני חיפוי ולעיתים שיש. אבני חיפוי הנמצאים בשימוש בארץ עשויים להגיע מייבוא או ממחצבות בארץ (למשל מחצבות באזור שכם).

שיטה ישראלית מוצלחת

אף כי התקנת חיפוי חוץ בשיטת ברנוביץ נחשבת לנפוצה למדי, אין זאת אומרת כי כל קבלני הביצוע מציעים את אותה רמת גימור. העבודה מחייבת מידה בלתי מבוטלת של ניסיון, עבודה עם מכשירי חירוץ וחיתוך, ידע בעיגון אבני החיפוי, יציקת קירות מוקפדת. כדרך אגב, מעניין לציין כי מפתח שיטת בנייה זו הינו ישראלי ותרומתו לענף הבנייה מוכרת היטב.

 

הוסף תגובה חדשה