התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

ניהול השקעות מקצועי: האם זה פשוט?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 08.12.2019 11:17
האנליזות והמחקרים של מחלקת המחקר עוזרות למנהל התיקים לזהות מגמות שלרוב המשקיע הפשוט יוכל לזהות רק בדיעבד - גלו את יתרונות ההשקעה עם ניהול מקצועי

ניהול תיקי השקעות היא עבודה חשובה ומעניינת שמתעסקים בה בתי ההשקעות הגדולים בישראל. ישראלים רבים מעוניינים להשקיע את כספם בבורסה ותוהים איך לנהל את הכסף ואיך לבחור מישהו טוב לניהול הכסף שלהם. ניהול השקעות מקצועי, האם זה פשוט?

תפקידיו של מנהל התיקים

ניהול תיקים הוא הליך לא כל כך פשוט, הוא דורש ממנהל התיקים להכיר את שוק ההשקעות בו מתבצעת ההשקעה על בוריו. הוא צריך להתעמק בניתוח החברות על מנת לדעת לבחור מניות וכמובן אג"ח, להבין את המגמות המובילות בשוק בכל תקופה ולהצליח להשקיע במניה הנכונה בזמן הנכון.

מנהל התיקים עוסק בשוק ההון כל הזמן, זאת התמחותו העיקרית וזה תחום העיסוק היום יומי שלו, לכן ניתן לשער כי הוא עושה זאת בצורה מקצועית בהרבה ביחס למשקיע הפשוט. כמו כן, חשוב לזכור כי לרשותו של מנהל התיקים עומדת מחלקת מחקר חזקה, אשר קיימת בכל בית השקעות גדול שמכבד את עצמו.

האנליזות והמחקרים של מחלקת המחקר עוזרות למנהל התיקים לזהות מגמות שלרוב המשקיע הפשוט יוכל לזהות במועד מאוחר יותר. כמו כן, מלאכת ניהול ההשקעות היא מלאכת מחשבת עדינה, משקיעים פרטיים רבים מתפתים לקנות מניות ולהשקיע באג"ח שנראה על הנייר כמו השקעה עם תשואה גבוהה, הם מתפתים לקחת סיכונים לעיתים גבוהים מדי, לא מתאימים לאופי שלהם ומבלי לערוך מחקר ותכנית פעולה מסודרת, כך שהם ויכולים למצוא את עצמם  מופסדים בסכומים גבוהים.

מנהל התיקים לעומת זאת יערוך עם המשקיע שיחת תיאום ציפיות, הוא יידע לקבל ממנו את הציפיות שלו בנוגע להשקעה ובנוגע למידת הסיכון שהמשקיע מוכן לקחת על עצמו. לאחר שקלול כל הנתונים, הוא יידע להרכיב תיק השקעות מאוזן שמשלב בין הרצון של הלקוח לתשואה על הכסף לבין הרצון שלו לשמור עליו.

למה להשקיע את הכסף באמצעות בית השקעות?

ניהול השקעות באמצעות בית השקעות הוא ניהול מקצועי של הכסף שנעשה בהתאם לצרכים של כל משקיע ובהתחשב בכל הכספים העומדים לרשותו. ניהול ההשקעה באמצעות בית השקעות הוא שקוף לחלוטין וכך שבמידה ואינך מרוצה מההשקעות, תמיד תוכל לשנות את דעתך ולעבור לחברה אחרת.

אמנם בית ההשקעות גובה עמלה על ניהול תיק ההשקעות אולם הרווח הפוטנציאלי אמור לפצות על ההוצאה הזאת. כמו כן, ניהול הכסף באמצעות בית השקעות, לא אומר שצריך להזיז את הכסף. הכסף יכול להמשיך ולהתנהל בבנק, רק שיש צורך לפתוח חשבון השקעות ייעודי, על שמכם, כאשר בית ההשקעות מקבל יפוי כח לפעול בחשבון, רק לצרכי קניה ומכירה של ניירות ערך. הוא אינו יכול לבצע משיכה מהחשבון. כמו כן, הסכם ההתקשרות עם בית ההשקעות מפחית במקרים רבים את העמלות שיש לשלם לבנק בעבור רכישה ומכירה של ניירות ערך.

לסיכום עבודת ניהול תיקי ההשקעות אינה פשוטה כלל, היא דורשת מומחיות וידע רב. כדי לנהל השקעות על הצד הטוב ביותר חשוב להיות עם היד על הדופק, לבחון את הלכי הרוח המיידיים ולצד זאת לזהות מגמות ותהליכים ארוכי טווח, למשקיע הפשוט קשה מאוד להצליח לשלב בין כל הדברים הללו לבד ולכן כדאי לבחון את אפשרות ההשקעה באמצעות מנהל תיקי השקעות.

 

הוסף תגובה חדשה