התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

לוקחים הלוואה - חשבו מראש החזר שנוח לכם
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 24.11.2020 12:53
לפני שאתם חושבים לקחת הלוואה, הן בארץ והן בארה"ב, חשוב לחשב מראש את ההחזר בתשלומים שתוכלו לעמוד בהם אם התנאים הפיננסיים משתנים. גלו כיצד עושים זאת

 

הלוואות לוקחים באופן מושכל

הלוואות נלקחות בכל יום לכל מיני מטרות, אך לא תמיד אנו מבינים עד הסוף את תנאי ההלוואה והאם היא כדאית עבורנו. כאשר לוקחים הלוואה חשוב לדעת היטב ממה היא מורכבת, למה היא מיועדת, מה הסכום של הקרן שנצטרך להחזיר כל חודש ומהי סוג הריבית וכמה אנו צפויים להחזיר ממנה. כל המושגים הללו בתחום ההלוואות לא תמיד ברורים עד הסוף לאדם הלווה ולעיתים מצב זה של חוסר ידע עלול להביא אותנו ללקיחת הלוואות בסכומים גבוהים מאוד מבלי שתהיה לנו היכולת להחזיר אותן. על מנת לעשות חישוב מושכל של החזר הלוואה, עלינו להכיר את המושגים ודרכי החישוב להחזר ההלוואה. כיום יש אפשרות לעשות חישוב החזר הלוואה באמצעות מחשבון הלוואה שעליו נדבר בהמשך המאמר. 

קצת הכרות עם המושגים בתחום ההלוואות

קרן

הקרן היא למעשה סכום ההלוואה שאנו הולכים לקחת מהגוף המלווה. זהו הסכום שיגיע לחשבון הבנק שלנו ובו נשתמש לצרכים שלשמם נלקחה ההלוואה. הסכום מגיע בדרך כלל במלואו או בפעימות על פי תנאי ההלוואה.

מהי ריבית?

הריבית היא הסכום שניתן לגוף המלווה על כך שנתן לנו את האפשרות להשתמש בסכום הכסף של הקרן. יש כיום כל מיני סוגים של ריביות ולכל הלוואה יש את תנאי הריבית שלה. גם את הריביות ניתן לחשב כיום במחשבון הלוואה. 

ריבית משתנה

ריבית משתנה היא ריבית ששיעור האחוז שלה משתנה מעת לעת והיא נצמדת לריבית נוספת שהיא בסיסית בהלוואה. 

ריבית קבועה

ריבית קבועה היא ריבית אשר שיעור האחוזר שלה נקבע בעת לקיחת ההלוואה והיא נשארת קבועה לאורך כל תקופת ההחזר. זו גם הריביתת שהכי פשוט לחשב, אך היא לא בהכרח בתנאים הטובים ביותר. 

ריבית צמודה

ריבית צמודה היא למעשה ריבית אשר צמודה למדד המחירים לצרכן באותה העת. הסכום של הריבית מושפעת מהמדד. אם המדד ירד, הריבית תרד ואם הוא יעלה היא תעלה בהתאם. 

יש עוד הרבה מושגים בנושא של חישוב הלוואות ותנאים של הלוואות, אך אלו הם המושגים העיקריים שסביר שתיתקלו בהם בעת לקיחת הלוואה מהגופים השונים. 

חישוב החזר הלוואה מראש

הלוואות וחישובי החזר הלוואות הן תחום מדיד. כל הלוואה ניתן לחשב את ההחזר החודשי שלה כיום דיי בקלות. בעבר היו מחשבים את חיזוי תשלומי ההלוואה בעזרת נוסחאות. כיום בעידן הטכנולוגיה, האינטרנט והמחשבים, כל אדם יכול בקלות לחשב את החזר ההלוואה שלו בקלות על ידי מחשבון הלוואה. מחשבון הלוואה הוא למעשה כלי תכנון פיננסי שיעזור לכם לחשב מראש כמה תצטרכו להחזיר בכל חודש. חישוב החזר מראש יעזור לכם להתנהל נכון ולדעת שאתם מסוגלים לעמוד בהחזר החודשי של ההלוואה. כל מה שצריך זה להכניס את הנתונים לתוך המחשבון והוא יעשה את החישוב עבורכם.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל".

 

הוסף תגובה חדשה