התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

השפעות הקורונה על שילוח בינלאומי
מערכת ILUSA | פורסם: 24.02.2022 06:29
שילוח בינלאומי הפך לנושא מאתגר במיוחד בתקופת הקורונה, במיוחד לאור המצוקה בשרשרת האספקה העולמית. למדו עוד במאמר הבא.

לא צריך להיות כלכלן מדופלם בשביל להבין שבשנתיים האחרונות בעקבות מגיפת הקורונה המחירים עלו. זה תהליך טבעי שנובע מהשינויים שחלו בתהליכי הייצור אך גם בתהליכי השילוח הבינלאומיים. אנחנו בתור לקוחות שרוכשים את המוצר, בין אם זה דרך חנות ובין אם זה דרך אתר אינטרנט, לא תמיד מסתכלים על התהליך כולו ונוטים להאשים בכך את הסוחר, אך אם נסתכל על כל שרשרת הייצור והשינוע, נבין שזה לא בהכרח באשמתו. 

 

לפני שמסבירים האם וכיצד הקורונה השפיע על שילוח בינלאומי בהיבטים שונים ובפרט בעלויות, צריך לציין שזה תהליך שכיח בסיטואציות קיצוניות, דוגמא מגיפה, מלחמה, אסון טבע ומצבים אחרים. למשל, אחרי אירועי ה-11 לספטמבר מחירים של מוצרים רבים עלו, בגלל שעלויות האבטחה עלו, בין אם זה בשדות התעופה, נמלים, וכמובן באמצעי השינוע עצמם, קרי מטוסים, אוניות וכדומה. במקרה של קורונה המצב הרבה יותר מורכב, ולכן הוא צריך להתחיל עוד קודם לכן, לפני שמגיעים לשילוח עצמו. לכן, בעיקר בתקופת הקורונה יש לשים לב ולבחור בחברה לשילוח בינלאומי שיודעת להתמודד עם ההשלכות של המגיפה. 

כיצד הקורונה השפיעה על תהליכי הייצור?

בשביל להבין כיצד הקורונה השפיעה על התחום של שילוח בינלאומי ובכלל על שרשרת הייצור, אנחנו צריכים ללכת כאמור כמה צעדים אחורה, לפני שמגיעים אל השילוח עצמו. 

באופן טבעי, ברגע שהחלה המגיפה ואנשים נדבקו, אז היה חסר כוח אדם במפעלים, חנויות, משרדים ובכל מקום שלקח חלק פעיל בשרשרת הייצור והשינוע. המחסור בכוח אדם, הוביל לכך שלא כל העבודות בוצעו בזמן, במקרים מסוימים, היתה עצירה של הזמנות, מה שכמובן הוביל גם לסגירת קווים ופיטורים. מצד שני, במקרים מסוימים היו עיכובים משמעותיים שהשפיעו על שלבים אחרים בתהליך. 

כל זה באופן טבעי הוביל לכך שהרבה מאוד פעילויות שהיו אמורות להתבצע, לא בהכרח התבצעו וגם אם כן אזי שהם התבצעו בעיכוב משמעותי. 

במקרה של שילוח בינלאומי צריך לציין נקודה ספציפית והיא הזמנות באינטרנט. מאחר ורוב העולם היה בסוג של סגר ועסקים פרונטאליים לא פעלו, אז אנשים ביצעו הזמנות באינטרנט. זה אילץ את החברות לשלוח מוצרים באוניות ומטוסים ליעדים אחרים. לא בכל מקום זה התאפשר בגלל ששדות התעופה היו סגורים, ולכן הנמלים היו צריכים לעבוד בלחץ גבוה יותר.

איך עולם שילוח הבינלאומי הושפע מהקורונה?

ראשית, באופו טבעי היה מחסור בכוח אדם, מה שהוביל לדחיות, עיכובים ובעיות אחרות עם משלוחים שיצאו ממדינות מסוימות למדינות אחרות. 

שנית, נוצרו פקקים בנמלים כתוצאה מעודף הזמנות באינטרנט או מעיכובים של הזמנות ישנות (תופעה שאנחנו מתמודדים איתה היום גם בישראל). 

שלישית, עלויות השינוע עלו, הן בגלל העיכובים (כל יום בו הספינה עוגנת בנמל, דורש תשלום נוסף), והן בגלל סוג הבדיקות שהיה צריך לבצע בשביל לוודא שהספינה יכולה להיכנס אל הנמל בצורה בטוחה. 

ארבע, יחד עם כל זה, כשהמגיפה תתחיל לדעוך, באופן טבעי המצב יתחיל להתייצב ויחזור למה שהיה לפני שהמגיפה החלה. 

shutterstock

 

הוסף תגובה חדשה