התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

הפתעה ב"גלובוס הזהב": כלום ל"לינקולן", הכל ל"ארגו", ל"עלובי החיים" ול"הולמלנד" (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 14.01.2013 21:30
אבל הרגע המפתיע ביותר היה כשג'ודי פוסטר, שקיבלה פרס על מפעל חיים בקולנוע, הכריזה ש"לא יהיה נאום יציאה מהארון גדול הערב", כפי שציפו כל הגייז' בעולם

הנוכחות הישראלית ב"גלובוס הזהב" - יוצר הסדרה "הומלנד" גידי רף והמפיק אבי ניר (במרכז התצלום), זוכים (עם אחרים) ב"גלובוס הזהב" על סדרת הדרמה המצטיינת

הנוכחות הישראלית ב"גלובוס הזהב" - יוצר הסדרה Homeland גידי רף והמפיק אבי ניר (במרכז התצלום), זוכים (עם אחרים) ב"גלובוס הזהב" על סדרת הדרמה המצטיינת, זו השנה השנייה ברציפות

 

בוחרי "גלובוס הזהב" (הכתבים הזרים המסקרים את הוליווד) השאירו את "לינקולן" לאוסקר - והעניקו את הפרסים הגדולים לדרמה "ארגו" (סרט הדרמה הטוב ביותר), לבן אפלק (הבמאי המצטיין) ולמחזמר "עלובי החיים" (הסרט הקומי/מוסיקלי הטוב ביותר), בטקס שנערך ביום ראשון במלון "בוורלי הילטון" שבבוורלי הילס.

הסרט Argo, אם עוד לא ראיתם, מתאר את חילוצם ע"י ה-CIA של דיפלומטים אמריקניים מטהרן שלאחר המהפכה החומייניסטית, המתחזים לצוות הפקה של סרט הוליוודי.

"עלובי החיים", של הבמאי הבריטי תום הופר (שסרטו "נאום המלך" זיכה אותו לפני שנתיים בפרס האוסקר לבמאי הטוב ביותר), על פי ספרו הקלאסי של ויקטור הוגו, זיכה בפרסים גם שניים משחקניו: יו ג'קמן (השחקן הטוב ביותר בסר ט קומי/מוסיקלי) ואן האתאוויי (שחקנית המשנה הטובה ביותר).

"לינקולן" של סטיבן ספילברג - בעל מספר המועמדויות הגבוה ביותר לפרסי האוסקר - זיכה ב"גלובוס הזהב" את  דניאל דיי-לואיס (השחקן הטוב ביותר בסרט דרמתי), שמגלם את דמותו של הנשיא המערץ ששם קץ לעבדות בארה"ב.

פרס "גלובוס הזהב" לשיר הטוב ביותר הוענק לזמרת אדל, על שיר הנושא לסרט האחרון בסדרת ג'יימס בונד, "סקייפול", ועל המוסיקה הטובה ביותר בסרט זכה מיכאל דנה על "חיי פיי".

 בן אפלק מקבל את "גלובוס הזהב" על דרמת המתח ארגו

קונטרה לאוסקר? בן אפלק מקבל את "גלובוס הזהב" על דרמת המתח "ארגו"

אבל האירוע הבלתי נשכח מטקס "גלובוס השנה" ה-70 היתה הופעתה של השחקנית ג'ודי פוסטר (בתצלום למטה), שקיבלה פרס על "מפעל חיים בקולנוע". הכל ציפו ל"נאום יציאה מהארון" של השחקנית שמעולם לא הודתה שהיא לסבית. והיא נתנה מעט מהמצופה, אבל לא עד הסוף:

JodieFosterהשחקנית ג'ודי פוסטר בטקס גלובוס הזהב

"היה לי דחף פתאומי להגיד משהו שעוד אף פעם לא יצא לי להגיד בפומבי... הכרזה שאני קצת מתוחה לקראתה, אבל אולי לא מתוחה כמו היח"צנית שלי כרגע. אומר זאת עכשיו ואני צריכה את תמיכתכם בזה: אני רווקה... כן, אני רווקה. אני צוחקת, אבל לא באמת.
 

"אני מקווה שאתם לא מאוכזבים שלא יהיה נאום יציאה מהארון גדול הערב, בעיקר בגלל שכבר יצאתי מהארון לפני בערך 1,000 שנה. כנערה שברירית נפתחתי בפני חברים, משפחה וקולגות ואחר כך בפני מי שהכיר אותי וכל מי שפגשתי... אבל עכשיו נאמר לי לי שכל סלבריטי מתבקש לחשוף את פרטי חייו במסיבת עיתונאים ותכנית ריאליטי בפריים טיים... אני לא האני בו בו.

"אם הייתם דמות פומבית מצעירותכם, כמוני, והייתם נלחמים על חיים אמיתיים ונורמליים כנגד כל הסיכויים, אולי גם אתם הייתם נלחמים על הפרטיות שלכם מעל הכל".

בתחום הטלוויזיה - זו השנה השנייה ברציפות ש"הומלנד", סדרת הטלוויזיה שמקורה בישראל, זכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר. יוצר הסדרה גידי רף והמפיק אבי ניר עלו - עם שאר יוצרי הסדרה - לבמה לקבלת הפרס ואף זכו לתודה מהצוות. דמיאן לואיס זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה בטלוויזיה על תפקידו כברודי, החייל החטוף ששב הביתה.

חיזרו לעמוד הראשי

קולנוע: הוכרזו המועמדים לאוסקר ה-85: עכשיו מתחילים ההימורים (וידאו)

מוסיקה: הנציגה שלנו ב-American Idol: בתו של מיקי גבריאלוב (וידאו)

טלוויזיה: חרדים עם דם כחול ברחובות ברוקלין (תמונות)

 

וידאו וצילומי מסך: BlakeElijah / OfficialNYRE / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה