התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

בחירתה של אנג'לינה ג'ולי: למה עברתי כריתת שדיים?
שרות ILUSA | פורסם: 14.05.2013 19:11
אחת הכוכבות היפות והנערצות בעולם החליטה לעבור את הניתוח הדרסטי לאחר שהתגלה שהיא נושאת גן שקיומו גורם לסיכון של 90% לחלות בסרטן ממאיר בשדיים

אנג'לינה ג'וליאנג'לינה ג'ולי: "עלות הבדיקה הגנטית בארה"ב מהווה מכשול"

 

"הבחירה הרפואית שלי" - כך קראה השחקנית אנג'לינה ג'ולי (37) למאמר שהיא מפרסמת היום בעיתון "ניו יורק טיימס", בו מגלה הכוכבת שעברה בחשאי ב-3 החודשים האחרונים כריתת שד כפולה, לאחר שהתברר לה שהיא נושאת גן שמגדיל מאוד את הסיכון לחלות בסרטן השד. ג'ולי החלה את הטיפולים ב-2 בפברואר וסיימה אותם ב-27 באפריל, לאחרא שהושלם שחזור דו-צדדי של שדיה.

אנג'לינה ג'ולי בפסטיבל קאן ב-2007להלן תרגום קטעים נבחרים מתוך מאמרה של ג'ולי:

"בבדיקה גנטית גיליתי שאני נושאת את הגן BRCA1 שמעלה בצורה משמעותית את הסיכונים לפתח סרטן שד וסרטן שחלות. הבנתי שיש לי סיכון של כמעט 90 אחוז לחלות בסרטן השד ו-50 אחוז לחלות בסרטן השחלות.

"החלטתי להתגונן מראש, לצמצם את הסיכון כככל שאוכל. התחלתי בשדיים מכיוון שהסיכוי שלי לקות בסרטן השד גבוה מהסיכון ללקות בסרטן השחלות והניתוח מורכב יותר. ההחלטה לעבור הליך של כריתת שני השדיים לא היתה קלה, אבל אני שמחה שקיבלתי אותה.

"החלטתי לבצע את הניתוח לאחר שהבנתי, שמוטציה של הגן עלולה לגרום לי לחלות באותו סרטן שכתוצאה ממנו איבדתי את אמי, מרשלין ברטנד, כשהיתה רק בת 56. אני מרגישה שעשיתי בחירה אמיצה שבשום אופן לא פוגמת בנשיות שלי. כתוצאה מהבחירה שעשיתי, הסיכויים שלי לפתח סרטן שד צנחו מ-87% ל-5%. עכשיו נותרו בגופי רק צלקות קטנות. בהמשך, ככל הנראה, אטפל גם בשחלות.

"אמי מתה בשנת 2007 לאחר 7.5 שנים של מאבק בסרטן השחלות. היא החזיקה מספיק זמן כדי להכיר כמה מנכדיה, אבל ילדיי הצעירים כבר לא הכירו אותה ולא ידעו עד כמה היתה אדיבה ואוהבת.

 

"בראד היה איתי בכל רגע בזמן הניתוחים"

"אנו מדברים הרבה במשפחה על 'אמא של אמא', וניסיתי להסביר ל(ששת) ילדיי מהי המחלה שגרמה למותה. הם שאלו אם דבר דומה עלול לקרות גם לי. תמיד אמרתי להם לא לדאוג, אבל האמת היתה שאני נושאת את הגנים ה'פגומים' בעצמי. עכשיו אני יכולה להגיד לילדים שלי שהם באמת לא צריכים לחשוש לאבד אותי בגלל סרטן. כעת המשפחה שלנו קרובה ומאוחדת מתמיד.

"אני בת מזל שיש לי את בראד פיט, האוהב והתומך. הוא היה איתי בכל רגע בזמן הניתוחים, והצלחנו אפילו למצוא רגעים לצחוק יחד. אם למישהו מכם יש אישה או חברה שעוברת דבר כזה, תדעו שאתם חלק מאוד חשוב בתהליך.

"החלטתי לשתף את הציבור בסיפור שלי, בתקווה להשפיע על נשים אחרות שנמצאות בקבוצת הסיכון וחיות תחת צילו של הסרטן. אני קוראת לנשים להיבדק אם יש במשפחתן היסטוריה של סרטן שד או שחלות, למרות שעלות הבדיקה הגנטית בארה"ב מהווה מכשול.

"בחודשים בהן טופלתי, במרכז לטיפול בסרטן השד 'פינק לוטוס', המשכתי בעבודתי ההומניטרית... (בין היתר) טסתי לקונגו יחד עם שר החוץ הבריטי, ויליאם הייג, והתייצבתי לצידו בוועידת ה-G8 בלונדון כדי להכריז על צעדים למאבק באלימות מינית באזורי מלחמה".

לקריאת המאמר המלא באנגלית
 

אשטון קוצ'ר עושה תיקון שבועות בישראל... אבל כוכב תפילת החג של מרכז הקבלה בישראל מתכוון גם לחפש סטארט-טפ ישראלי, "רעיון או המצאה גאונית שיתרמו לרווחת העולם", ולהשקיע בו

 

ברנג'ילנה נכנסים לעסקי היין

 

הוליווד רועשת: האם מל גיבסון הוא אבי ילדיה של ג'ודי פוסטר?

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: Georges Biard ואחרים / ויקישיתוף-ויקיפדיה

 

הוסף תגובה חדשה