התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

כשרון מלידה (וידאו)
מאת: מיכל וולס, מיוחד ל-ILUSA | פורסם: 19.06.2013 21:20
שון גיטלמן, בן ה-11, הוא בשנתיים האחרונות ילד הפלא הישראלי האולטימטיבי. ועכשיו הוא נושא את עיניו לחו"ל, להוליווד, למה לא?... מינימום, הוא יהיה רופא

משפחת גיטלמן: אמא יויה, אבא רוברט, האחות קים והכוכב שון

משפחת גיטלמן: אמא יוליה, אבא רוברט, האחות קים והכוכב שון

 

שון גיטלמן (11) פתח לי את הדלת של הדירה המרווחת בהרצליה כמו גדול, ושאל אותי בטבעיות באיזה שפה בא לי לדבר איתו.  

ילד מלא אור ושמחה שזורמים מעיניו כטוב אמיתי עם סוד יחודי. 

הוא מעדיף לדבר איתי אנגלית כדי להשתמש בשפה שאותה רכש בכוחות עצמו. והוא שולט בשפה וזורם עם המבטא לפי בקשתך - אנגלית-בריטית או אמריקנית או אוסטרלית, אין לו שום בעיה.

ואין בילד הזה המחוייך טיפה של פרטנזיה או התנשאות. להיפך, הוא כולו טבעי ומוכן לשתף אותי בכל תפקיד ששיחק או אירוע שהשתתף. 

הכירו את ילד הפלא הישראלי החדש - כוכב סדרות טלוויזיה, סרטוני פרסומת, זמר ומשורר, שפרץ למרכז הבמה הישראלית לפני כשנתיים ומאז הוא ילד הפלא הישראלי הבלתי מעורער.

שון גיטלמן נולד בשנת 2002, וכשרונו התגלה ב-2011 בתכנית הטלוויזיה "בית ספר למוסיקה".

שיר הברכות ליום הולדתו ה-90 של פרסהשבוע, ליום הולדתו ה-90 של שמעון פרס הוא כתב לכבודו שיר, "שיר הברכות", שהגיע לידי נשיא המדינה, שאותו פגש לראשונה כאשר הופיע  עם ילדי "בית ספר למוסיקה" במשכן נשיאי ישראל בירושלים ביום העצמאות. (מילות השיא מימין)

אמו, יוליה, אישה יפה בשנות ה-30, עם צניעות שובת לב, מסבירה, ש"ביקשו משון לברך את הנשיא.  בשנתיים האחרונות הוא תמיד נבחר לייצג את הילדים".

שון הוא הבכור, ואחותו, קים, שצעירה ממנו ב-3 שנים, הולכת בדרכו, מחוננת ומפתיעה בכל תחום (היא, למשל, חברה בנבחרת ישראל לילדים בהתעמלות קרקע).

בין שון לקים - יוליה ובעלה, הדי-ג'יי רוברט (שלמזלו עובד בעיקר בלילות), משמשים בעיקר כנהגים ומתמודדים עם אתגר תמידי: להבטיח ששון גם ילמד וגם יעבוד ושקים גם תלמד וגם תמשיך להתאמן. נוסף על הכל, יוליה עובדת במשרד עורכי דין שמתמחה במקרקעין ובמקביל משלימה לימודי משפטים. 

אבל עם כל העבודה הקשה, הקשר הנהדר עם הילדים, שמשדר רוגע והבנה שאינה רשומה בשום ספר חינוכי או מדור פסיכולוגי, אלא כולה מבוססת על אהבה והכרה בכישרון כערך עליון, מזרימה במשפחת גיטלמן כוח וביטחון. 

שון גיטלמן נח לרגע - צילמה: ליאורה וולסשון גיטלמן נח לרגע (צילמה: ליאורה וולס)

 

ביקשתי מיוליה שתספר לי איך ומתי הבינו ששון מוכשר ומתאים למשחק.
"כבר בגיל שלוש שון דיבר המון בשפת הגוף. היה ביטא את עצמו תמיד באופן תיאטרלי. הוא מייד בלט בהשוואה לשאר בני גילו. למשל - במקום צעצועים, הוא ביקש פאזלים עם אותיות באנגלית, וכך הוא למד אנגלית... ולא אני ולא רוברט מדברים אנגלית ברמה שלו. בגיל 5 הגננת המליצה לקחת אותו לאיבחון, ושם אמרו לנו שמשחק יכול מאוד להתאים לו".

רוברט: "בהתחלה שון קיבל כל מיני תפקידים קטנים, ולא היתה לו בכלל בעיה לשחק כל מה שביקשו ממנו. זה בא לו בטבעיות. הוא זרם לתוך כל תפקיד בצורה הכי הכי אמיתית שאפשר".

ובכל זאת, שאלתי, מדובר פה בקריירה, היום הוא הילד הכי מפורסם בישראל.
יוליה מספרת על תכנית הריאלטי "בית ספר למוסיקה". מהרגע הראשון, שון כבש את ההפקה, יצר קשר מעולה עם כולם - ו"טדי הפקות" הבינה שיש לה זהב בידיים. "הוא פרח שם כמו כוכב... השתגעו עליו... בן לילה הוא הפך לילד שכולם רוצים וכולם מחפשים והפייסבוק שלו התמלא באלפי הצעות חברות".

משם עבר שון לקומדיית הילדים "פיג'מות", שבה הוא מגלם 3 דמויות - ילד חנון, ילד עצבני, ואת עצמו. הסיטקום הישראלי כל כך מצליח שהוא משודר ב-2 רשתות הלווין הישראליות בו זמנית. 

כשרונותיו חובקים כל תחום שהוא  וגע בו - הוא שר, הוא משחק, הוא מגיש פינה אישית, הוא כותב... כמו סוד בהתגלמותו. 

בשעשועון "אחד נגד מאה" הוא כמעט זכה בג'ק פוט. אז יש בו משהו אנושי. שון לא ידע קיצור של איזה שם מלא זה 'קובי'.

משפחת גיטלמן

תכניות לעתיד יש לו מכאן ועד הודעה חדשה. בימים אלו הוא מדובב את הסידרה "עולמו המופלא של גמבו". אבל האתגר הבא הגדול שלו הוא לפרוץ אל מחוץ לישראל. הוליווד, למה לא?

הילד הפיקח הזה גם מבין שלא לעולם הוא יישאר ילד פלא, וכבר מכין לעצמו קריירה ליום שאחרי. רוצה להיות רופא. ואתם יודעים מה, היילד הזה יודע כבר על אנטומיה יותר מאדם ממוצע.

"הפסיכולוגית שאלה אותי פעם אם  לא בא לי להתעניין בעניינים שאמורים להעסיק בני גילי", מספר. "אמרתי לה, שלא. כי אני לא רוצה לחיות בשקר. מה שמעניין אותי זה מה שאני עושה". מדהים.

רוברט: “אנחנו לא דוחפים אותו בכלל. הוא מחליט מה לקחת ומה לדחות. הוא עושה מה שבא לו ואנחנו  עוזרים לו ומאפשרים לו לעשות את מה שהוא אוהב".

הנה שון בקליפ לשירו "בואי לסרט":

 

 

 

תמיד יהיה קזבלן, עכשיו תורו של תמם - מאת: מיכל וולס, מיוחד ל-ILUSA... המחזמר "קזבלן" מודל 2013 מחליף את יהורם גאון באחד הכוכבים העולים בישראל, עמוס תמם (36) - חתיך, מוכשר, כל פולניה היתה גאה להביא הביתה. הוא "האחלה" החדש

 

ירדנה ארזי שוב בתמונה: פוליטיקה, מוסיקה, מחאה וחשבון נפש... ראיון מיוחד ל-ILUSA עם הזמרת הלאומית של ישראל, ששרה לנו כבר 40 שנה ועכשיו חוזרת עם אלבום חדש, "געגועים לנח"ל". גם אנחנו התגעגנו. ירדנה ארזי מודל 2013

 

לעמוד הראשי

 

וידאו: איאסו קפלה

 

הוסף תגובה חדשה