התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

הכי הסברה שאפשר: הרופא של אמריקה Dr. Oz יבקר לראשונה בישראל
מאת: נורית גרינגר | פורסם: 13.07.2013 23:37
איל ההימורים שלדון אדלסון מממן את ביקורו של כוכב הטלוויזיה המוסלמי, אותו ילווה הרב שמולי בוטח, מחבר הספר "ישו הכשר". יתפלל במסגד כיפת הסלע

Mehmet_Oz.jpg

 

ד"ר אוז (בתצלום למעלה), הרופא המוערך והאהוב ביותר באמריקה, גורו בריאותי של עשרות מיליוני צופי טלוויזיה בארה"ב (עכשיו בתכנית קבועה בערוץ FOX)... וגם מוסלמי, עומד להגיע לביקור ראשון בישראל ב-25 ביולי - ומי שמבין בהסברה מבין שידידותו של ד"ר אוז תעשה לישראל שירות שתקציבי הסברה של עשרות מיליוני-דולרים לא יוכלו לעשות.

ד"ר מהמט (Mehmet Oz) (53) יפה המראה, נולד בקליבלנד, אוהיו, להורים שהיגרו מתורכיה. הוא חזר לתורכיה כדי לשרת בצבא התורכי - תנאי לשימור אזרחותו התורכית. הוא מחשיב עצמו מוסלמי סופי (Sufi) ומאמין בחיי שלום בין הדתות.

RebShmuley.jpg

את הביקור אירגן דמות צבעונית לא פחות מד"ר אוז - הרב שמולי בוטח (Shmuley Boteach) (46) (בתצלום למעלה), המופיע בקביעות ברשימות הרבנים בארה"ב, שעשה את פרסומו בספריו הפרובוקטיביים "סקס כשר" ו"ישו הכשר" ולאחר נסיונו בבחירות האחרונות לרוץ לקונגרס האמריקני.

וגם המימון הגיע מדמות צבעונית - מיליארדר ההימורים והפילנטרופ היהודי הגדול בעולם, שלדון אדלסון.

"מזה זמן רב רציתי להביא את ד"ר אוז ואשתו ליסה, עם 4 ילדיהם, לישראל, משום שהם ידידי הקהילה היהודית", אמר הרב שמולי. בתו הגדולה של אוז, דפני אוז, היא בעצמה מגישה בטלוויזיה וסופרת. כשהציע את ההזמנה לאוז, הוא נענה מיד.

ד"ר אוז, חתן פרסי "אמי" ושובר שיאי צפייה, שתכניתו מוקרנת ביותר מ-100 מדינות, מבצע מחוץ לטלוויזיה כ-100 ניתוחי לב מדי שנה, מכהן כפרופסור באוניברסיטת קולומביה ונחשב לאחד הרופאים החדשניים בארה"ב, הסביר מה לו ולישראל:

"כאדם ממוצא תורכי וכמוסלמי, עודדתי תמיד קשרים עמוקים וידידות בין העם התורכי והעם הישראלי. כאמריקני אני מעודד את הידידות של ישראל עם ארה"ב. ותמיד הייתי קרוב לקהילה היהודית בארה"ב".

אוז לא מסתיר את התרגשותו מתכנית הביקור: הוא יבקר בירושלים - כולל בכותל המערבי, אבל  גם במסגד כיפת הסלע. הוא יטפס למצדה ויירד לים המלח. הוא יבקר גם ביו"ש ובמערת המכפלה בחברון. ויעלה לקבר הרמב"ם, הרופא היהודי הגדול. כמובן שהוא יפגוש את ראש הממשלה בנימין נתניהו (ב-29 ביולי), את יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי וישתתף בפאנל על עתיד המזה"ת.

הרב בוטח מסביר שהביקור הוא חלק מפעילות ארגון חדש שהקים, שמטרתו להפיץ את הערכים היהודיים האוניברסליים בתקשורת האמריקנית.

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: (ד"ר אוז - צילום ראשי) David Berkowitz / ויקיפדיה; ו-ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה