התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

גילגל את המדינה מצחוק
מאת: שוש חיות | פורסם: 04.12.2013 01:15
ענק הבידור ספי ריבלין, שבידר דורות של ישראלים, נפטר ממחלת הסרטן, חסר קול ולאחר 20 שנות מאבק

ספי ריבלין זוכה להוקרה באחד האירועים שבהם השתתף, עם חברתו הקרובה ציפי שביט

ספי ריבלין זוכה להוקרה באחד האירועים שבהם השתתף, עם חברתו הקרובה ציפי שביט

 

ישראל טרם התאוששה ממותו של הזמר אריק איינשטיין, ואבל חדש ירד על המדינה כשנודע מותו של המצחיקן הלאומי ספי ריבלין.

ענק התרבות הישראלי נפטר בגיל 66 בבית החולים שיבא בתל השומר, שם היה במצב של מורדם ומונשם מזה כמה ימים.

בכך תם מאבק ממושך שניהל נגד מחלת הסרטן, שדיבר עליו באופן גלוי. בשנת 2010 נדמה היה שריבלין החלים מהמחלה, ואף שב לבמה כשהחל לשחק בהצגה בתיאטרון 'הבימה'. אלא שהמחלה חזרה, ובספטמבר 2012 הוא עבר ניתוח בגרונו שבעקבותיו איבד את קולו לחלוטין.

אל מותו הבלתי נמנע התייחס ריבלין באותה רוח טובה שאיפיינה את חייו: "היו לי חיים מלאים... את מחיאות הכפיים שלי כבר קיבלתי. רוב הסיכויים שאני אמות. השאלה היא איך... אני לא פוחד מהמוות, כי בכל דבר יש את הטוב ואת הרע, ולפעמים צריך לטעום משניהם".

בשנת 1993 החל ריבלין לחוש בבעיות במיתרי הקול והחליט להופיע בטלוויזיה בלבד עד שיחוש טוב יותר. הוא נעדר מבימת התיאטרון למשך 7 שנים, ותוכנית הטלוויזיה שלו, "ספי" תוכננה כך שהוא יוכל להימנע מדיבור גם במהלך המשחק בה. עברו עוד 14 שנים עד שריבלין גילה לראשונה בפומבי כי לקה בסרטן הגרון וסיפר כי הוא עובר ניתוחים רבים ואינו מסוגל לעבוד עוד כשחקן. כאמור, בשנת 2010, לאחר שנה של טיפולים כימותרפיים קשים, הצהיר ריבלין שהחלים מהמחלה וקיווה שהצלחתו להביס את הסרטן תיתן השראה לאחרים שסובלים מהמחלה.

ריבלין, יליד שכונת נחלת יהודה שבפרברי ראשון לציון, שם חי עד מותו עם אשתו רינה ו-4 ילדיהם, ייקבר סמוך למקום הולדתו, בבית העלמין בראשל"צ.

ספי ריבלין בתפקידו הקלאסי פיסטוק

כילדים הוא שיעשע אותנו כפיסטוק (בתצלום למעלה) מ"רגע עם דודלי" ומ"בבית של פיסטוק". אחר כך צחקנו מ"נח רב-מוח", הבלש נוסח שרלוק הולמס מ"זהו זה". ובשנות ה-90 אהבנו אותו כ"איצ'ה" ו"ספי", שלמעשה היו "ארצ'י באנקר" ו"מיסטר בין" הישראלים.

הופעותיו האחרונות היו ב-2005–2006 כאשר הנחה את תוכנית האירוח "בא רגוע" בערוץ 1 ושיחק בסרט "הסודות" בבימויו של אבי נשר ב-2007.

מאז הוא עסק בפוליטיקה, בעירו ראשון לציון, ממנה גם קיבל השנה את תואר "יקיר העיר".

בין ראשוני המספידים לריבלין היה ראש הממשלה בנימין נתניהו, שדיבר על ההומור השנון שלו, שהצחיק דורות של ישראלים. "הוא הגאון הקומי הכי פנטסטי שאי פעם פגשתי", אמרה עליו שותפה ותיקה לבמה, הבדרנית ציפי שביט.

וכך אנחנו נזכור אותו לתמיד, צעיר לנצח:

ספי ריבלין ז"ל

לעמוד הראשי

צילומים: facebook

הוסף תגובה חדשה