התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

סיפורי ניו יורק (51): מייקל ג'קסון החליף כאפות עם הילדים
הטור השבועי של חיים גרינפלד | פורסם: 06.12.2013 04:43
חיים גרינפלד ממשיך להזכר בפגישתו עם הזמר המנוח, כמלווה לילדיו שאותם אירח מייקל בחוותו Neverland בשם ארגון Make a Wish


מייקל ג'קסון

סיפורי ניו יורק (50): פגישה בלתי צפויה עם... מייקל ג'קסון. חיים גרינפלד נזכר איך פגש את כוכב הפופ בחוותו בקליפורניה, שעה שליווה את בנו להגשים את חלומו באמצעות באמצעות הסניף הישראלי של Make a Wish
 

...התיישבתי על ספסל מחוץ לצריף בחוות Neverland וסקרתי את סביבתו. בריכות דגים קטנות, שבילי אבן, הרבה עצים וירק, וביתו של בעל הבית ברקע. ואז ראיתי אותו. לא היה ספק בכך. זה הוא.

מייקל ג'קסון האחד והיחיד בכבודו ובעצמו התקרב למקום מושבי, ידו אוחזת בידו הקטנה של בנו הבלונדי (אז בן 5), לבוש בחולצת משי אדומה ולראשו כובע שחור. איש מלבדי טרם הבחין בו.

הוא נראה גבוה למדי. משום מה בהופעות הטלוויזיוניות ובקליפים הוא נראה נמוך יותר, קטן יותר. במלוא הדרו עמד עכשיו מייקל הגדול מרחק 5 מטרים ממני.

'נזכרתי' בילדיי. זינקתי ממקומי ונכנסתי בחזרה לצריף, שבו בני ובתי שיחקו בכל משחקי המחשב המתקדמים ביותר וכל מה שהומצא אי פעם בתחום האינטראקטיבי.

"מייקל מגיע!" - התרגשתי - "הוא כאן בחוץ!"

"באמת?" - הילדים התקשו להפנים – "הוא כאן?"

מייקל ג'קסון, 'המארח' שלנו, שכדי לפגוש בו הטיס אותנו ארגון Make a Wish את כל הדרך מישראל, נכנס לצריף וביצע סיבוב נוכחות מחוייך.

הוא החליף "כאפות" עם הילדים, התעכב ליד חלקם.

הוא נראה במיטבו. שיערו שחור, חלק ומסורק. כותנתו האדומה, האופיינית, ומכנסיו השחורים הלמו אותו. לא ניתן היה שלא לשים לב לאפו הקטנטן, שהדגיש את פניו החלקים. הוא נראה בהחלט מצוין.

ואז הוא הלך.

"מה, זהו?" - התלוננו חלק מהילדים - "לא נראה אותו יותר?"

השאלה נותרה תלוייה באויר. איש לא ידע מהן תכניותיו של הכוכב הבלתי צפוי.

נתבקשנו להגיע לרכבת. לא ידענו מה צופן היום, והגענו כקבוצה לרכבת האדומה שהמתינה בפאתי החווה. הנסיעה היתה קצרה ונעימה. הרכבת צפרה, עשן עלה מארובתה ותוך דקות ספורות הגענו ליעד הלונה פארק המפורסם של נוורלנד; מגרש המשחקים של מייקל ג'קסון, האיש שסירב להתבגר.

הלונה פארק כולו הועמד לרשות הילדים. גלגל ענק, קרוסלות מסוגננות, מגרש כדורסל. הילדים התפזרו לממש את הפנטזיות ולהכיל את הכיף הבלתי רגיל שנפל בחלקם עד שנקראו לארוחת הצהריים.

גם האוכל היה מהסוג האהוב על ילדים וכלל הרבה נקניקיות, שניצלונים, צ'יפס ופחיות שתיה ששחו באמבטיית מי קרח. צוות טלוויזיה הסתובב במקום וצד את עיניי נוכח האיסור המפורש להכניס מצלמות לחווה. הגענו למסקנה שהצוות הבריטי פועל באישורו המפורש של בעל הבית, כשלפתע קרבו אלינו הכתב, הצלם והמקליט וביקשו לראיין דווקא אותנו.

הכניסה לחוות Neverland של מייקל ג'קסון בקליפורניההכניסה לחוות Neverland של מייקל ג'קסון בקליפורניה

חוות נוורלנד, לוס אוליבוס לוס אנג'לס, קליפורניה. שמש באמצע הרקיע. שאון ילדים, הרבה שמחה, והורים המומים מהמתנה הנדירה שקיבלו ילדיהם. שלא ייגמר לעולם.

נקראנו בחזרה לרכבת. היעד כרגיל אינו ידוע, אך התברר שחזרנו לנקודת המוצא. ירדנו וטיילנו רגלית בחווה הירוקה והפורחת, המטופחת בקפידה וביד אמן. חצינו גשר חבלים מתנדנד. עברנו ליד מוסך קטן שבתוכו שתי מכוניות ננסיות אך אמיתיות. נשמנו אויר נקי, חשנו כבעלי נשמה יתרה.

המדריכה ביקשה להתארגן לצילום. "זה הזמן להודות למייקל" - ביקשה.

"תודה מייקל" - הרעימו הילדים בהכרת תודה אמיתית - "ט'נק יו מייקל!"

שוב לרכבת. הגענו בשנית לאזור הלונה פארק. הליכה קצרה ברגל ואולם התיאטרון הפרטי של מייקל נגלה לעינינו. נכנסנו. בלובי המתין מזנון חופשי ומעתיר, וכל גחמה נענתה. מצויידים בחטיפים ובפחיות שתיה פסענו פנימה, והתיישבנו על כורסאות מתכווננות ונוחות במיוחד.

ואז הוא הגיע.

שוב הוא הגיע.

מייקל נכנס לאולם ועלה על הבימה הקטנה. הוא הודה לנו שבאנו, הסביר בכמה מילים שאנחנו עומדים לצפות בהופעה שלו באחת מבירות מזרח אירופה, והסכים לקבל נציגות מן הילדים שיעניקו לו את המתנות שרכשו עבורו. אחת הילדות עלתה לבימה והעניקה לו מתנה.

שתי שאלות החלו לנקר במוחי. האחת, מתי נוכל למסור לו את מתנתנו שלנו שהילד רכש בנמל התעופה בישראל?; והשנייה, קשה יותר, האמנם זוהי הפעם השנייה והאחרונה בהחלט בה נוכל לצפות במייקל, והוא עומד להיעלם לנו, והפעם לבלי שוב?

מייקל עזב את הבימה והתיישב בין הילדים באחת השורות העליונות, והקליפ המרהיב החל.


עוד המשך בשבוע הבא

חיים גרינפלדחיים גרינפלד גדל על ברכי החינוך הדתי-לאומי. בוגר ישיבה תיכונית ושירות צבאי בנח"ל המוצנח, תקופות שהטביעו בו חותם הניתן לזיהוי ברור בכתיבתו. לצד עיסוקו בעבר כעיתונאי בעיתון יומי, הוא עובד ב-30 השנים האחרונות במוסד בנקאי גדול. בשנת 2011 פירסם את ספרו הראשון בעברית ובאנגלית: "חיים בכיוון אחד" / Life On A One Way Lane
צרו קשר עם חיים גרינפלד ולרכישת ספריו

מי הם הישראלים באמריקה? (כמה) תשובות חדשות... מי אנחנו? בעזרת 1,598 נסקרים מנסה ד"ר מינה צמח לתת איפיון קבוצתי ראשון מסוגו לקהילה הישראלית-אמריקנית בת כ-700,000 בני אדם. המחקר המלא

יאללה יאללה, דודו אהרון מגיע לאמריקה... זמר מחונן, אחד הבולטים במוסיקה המזרחית בישראל בשנים האחרונות, אחד הרווקים המבוקשים בישראל, דודו אהרון חוזר ללה-לה לנד בסיבוב הופעות ראשון מחוף-אל-חוף


דני סנדרסון ממשיך הלאה... לארצות הברית. לאחר שנסיונות להביא את מופע האיחוד של להקת "כוורת" לארה"ב נכשלו מסיבות תקציביות, ישראלים ממיאמי ועד לוס אנג'לס יזכו לפחות במנהיג הלהקה שעשתה היסטוריה

כל הסיפורים החמים מאמריקהלמוסף ישראלים באמריקה


לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 


צילומים: Mona Eshaiker / Randop / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה