התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

"בעליית הגג, אבי, וודי אלן, אמר לי לשכב על הבטן"
מאת: שוש חיות | פורסם: 03.02.2014 10:05
בתו המאומצת של במאי הקולנוע הנודע פירסמה עדות מפורטת בה היא מתארת איך אביה תקף אותה מינית, "בעודו לוחש שאני ילדה טובה, שניסע לפריז ושאהיה כוכבת"

וודי אלן ובתו המאומצת (האחרת) שאותה נשא לאשה, סון ייוודי אלן ובתו המאומצת (האחרת) שאותה נשא לאשה, סון יי

דילן פארו

 

האם וודי אלן הולך להיזכר בהסטוריה כאחד הקולנוענים האהובים ביותר בעולם - או כסוטה מיני שאימץ ילדים כדי לספק את תשוקותיו?

אם להאמין לעדותה של דילן פארו (בתצלום משמאל), אחת מבנותיו המאומצות של הבמאי שרק לפני מספר שבועות זכה בפרס "גלובוס הזהב" על מפעל חיים (ולא טרח, כדרכו, לבוא ולקחת את הפרס) - נישואיו השנויים במחלוקת לבתו המאומצת סון יי היו רק קצה הקרחון של סטיותיו.

דילן אומצה ע"י אלן במהלך נישואיו לשחקנית הצרפתיה מיה פארו ונושאת את שם משפחתה. היא חשפה את סיפורה בגליון סוף השבוע של "ניו יורק טיימס" ומאשימה את חבריו של אביה בהוליווד שידעו כל השנים על התנהגותו המינית - ועזרו להדחקתה ולהסתרתה.

וודי אלן פירסם הכחשה גורפת להאשמותיה של דילן וכינה אותן שיקריות ומבישות. הבמאי בן ה-78 הבטיח להגיב, בזמנו ובדרך שיבחר. כדרכו.
וודי אלן מוקף כוכבים, בפסטיבל קאן ב-2010

וודי אלן מוקף כוכבים, בפסטיבל קאן ב-2010

"כשהייתי בת שבע", מספרת דילן פארו בעדותה, "וודי לקח אותי ביד והוביל אותי לעליית גג דמוית ארון שהייתה בקומה השנייה בביתנו. הוא אמר לי לשכב על הבטן ולשחק עם הרכבת החשמלית של אחי. ואז הוא הוא תקף אותי מינית. הוא דיבר איתי בעודו עושה זאת, לחש שאני ילדה טובה, שזה הסוד שלנו, והבטיח שניסע לפריז ושאהיה כוכבת בסרטיו... (שעה שהוא עשה את מעשיו) בהיתי ברכבת הצעצוע, התמקדתי בדרך בה היא נעה במעגל מסביב לעליית הגג... מאז קשה לי להסתכל על רכבות צעצוע.

"זה לא היה מקרה חד פעמי. אבי היה עושה לי דברים שלא אהבתי. פעמים רבות, תכופות, באופן שיגרתי, הוא נהג להפריד אותי מאמי, מאחיי או מחבריי כדי להיות איתי לבד. ואז הייתי צריכה (למשל) להיכנס איתו למיטה, תחת הסדינים, כשהוא בתחתונים... הוא הניח את ראשו על גופי החשוף, כשהוא שואף ונושף... הוא טחב את אצבעו בפי. לפעמים התחבאתי במיטה או נעלתי את עצמי בשירותים כדי להימנע מהמפגשים האלה. אבל הוא תמיד מצא אותי.

"אבי, בכשרון רב, הצליח להסתיר את מעשיו מאמי. תקופה ארוכה חשבתי שזה נורמלי, חשבתי שכך אבות מטפלים בבנותיהם".

למעשה, ההאשמות הללו נגד וודי אלן כבר עלו במשפט הגירושין המכוער שהתנהל בינו לבין אמה של דילן, מיה פארו, בתחילת שנות ה-90. אלן טען אז שמיה "שתלה את ההאשמות הללו" בראשה של דילן.

לטענת דילן, היא נותרה עם שריטה עמוקה: "שנים רבות הייתי מפוחדת ממגע של גבר. פיתחתי הפרעת אכילה. התחלתי לחתוך את עצמי".

20 שנים אחרי דילן מסבירה מדוע החליטה לצאת דווקא עכשיו נגד אביה המאמץ: "וודי התחמק תמיד מלשלם על פשעיו, וזה רודף אותי מאז שהתחלתי להתבגר... לאדם כזה אסור להמצא במחיצת ילדות קטנות. אך במקום להוקיע אותו, הוליווד ממשיכה לחבק אותו ולהעניק לו עוד ועוד מועמדויות ופרסים. אבי הוא עדות חיה לדרך שבה החברה שלנו בוגדת בילדות שנפלו קובן לתקיפה וניצול על רקע מיני".

לדבריה, היא תיאמה את פרסום עדותה עם אחיה החורג, רונאן, שגם הוא לא חוסך שבטו מאביו. במקרה שלו, לכאורה וודי אלן הוא אביו הביולוגי, אך כפי שגילתה לאחרונה אמו, שעה שנכנסה להריון איתו ניהלה רומן סודי עם הזמר המיתי פרנק סינטרה - כך שייתכן שכלל אינו בנו של אלן.

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למדור העסקים והנדל"ן

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים (מלמעלה למטה): David Shankbone / Georges Biard / ויקיפדיה; צילום מסך דילן פארו מ-CNN / יו טיוב
 

הוסף תגובה חדשה