התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

"לא התעללתי בבתי, אהבתי אותה. אבל לימדו אותה לשנוא אותי"
מאת: שוש חיות | פורסם: 09.02.2014 01:44
וודי אלן מגיב להאשמות בתו המאומצת: "אם מגיל 7 ואילך, אם חזקה מטיפה לילדה פגיעה שאביה מפלצת שהתעללה בה, האם זה כל כך בלתי נתפס שההטפה הזו תכה שורש?"

מיה ודילן פארומיה ודילן פארו: "יום אחד דילן תבין שאמה הפכה אותה לקורבן והוליכה אותה שולל"

וודי אלן

 

 

"בעליית הגג, אבי, וודי אלן, אמר לי לשכב על הבטן"... בתו המאומצת של במאי הקולנוע הנודע פירסמה עדות מפורטת בה היא מתארת איך אביה תקף אותה מינית, "בעודו לוחש שאני ילדה טובה, שניסע לפריז ושאהיה כוכבת"
 

"לא התעללתי בדילן. אהבתי אותה. אבל לימדו אותה לשנוא אותי" - כך פתח במאי הקולנוע וודי אלן (בתצלום למעלה מימין) את מאמר התגובה שלו להאשמותיה של בתו המאומצת (כיום בת 28) שהתעלל בה מינית בילדותה, האשמה שפורסמה ב"ניו יורק טיימס", שהיה גם הראשון לפרסם את תגובת אייקון הקולנוע.

וזה מה שכותב אלן: "אני מקווה שיום אחד דילן תבין שאמה הפכה אותה לקורבן והוליכה אותה שולל. אני מקווה שיום אחד היא תבין איך גנבו ממנה את הזכות לאבא אוהב, ואיך נוצלה על ידי אם שהיה איכפת לה יותר למצוא פורקן לכעס שלה מאשר טובתה של בתה. אני מקווה שאז היא תיצור איתי קשר".

מיה פארולעצם העניין, אלן טוען כי הסיפור הומצא על ידי בת זוגו לשעבר, מיה פארו (בתצלום מימין), כתוצאה מהפרידה הקשה ביניהם, שכללה גם קרב משמורת על דילן:

"אם מגיל 7 ואילך, אם חזקה מטיפה לילדה פגיעה לשנוא את אביה כיוון שהוא מפלצת שהתעללה בה, האם זה כל כך בלתי נתפס שההטפה הזו תכה שורש?

"לפני 21 שנים, כאשר לראשונה שמעתי שמיה מאשימה אותי בהתעללות מינית בילדה, חשבתי שהרעיון כה מגוחך שלא הקדשתי לו אפילו מחשבה... היינו מעורבים בפרידה מכאיבה ביותר, רוויה בטינה ומאבק על משמורת שצבר באיטיות תאוצה. המניע הנסתר מאחורי הרוע הזה היה כה שקוף וכה ברור שאפילו לא לקחתי עורך דין שיגן עלי. היה זה עורך הדין העסקי שלי שאמר לי שמיה פנתה למשטרה ושיהיה עלי להיעזר בעורך דין פלילי.

"בתמימות חשבתי שהאישום יבוטל מיד, כי כמובן שלא התעללתי מינית בדילן, וכל אדם בעל שכל ישר היה רואה את התחבולה כפשוטה... הרי הייתי באותו זמן גבר בן 56 שמעולם קודם לכן (או לאחר מכן) לא הואשם בהתעללות מינית. הייתי בן הזוג של מיה במשך 12 שנה, ומעולם בתקופה הזאת היא לא טענה משהו דומה לזה.

"הרעיון שדווקא אז, כשאני נוסע לבית בקונטיקט בצהרי יום אחד כדי לבקר את הילדים למשך כמה שעות, כשאני נמצא על אדמתה של היריבה המרה שלי, עם חצי תריסר אנשים נוכחים, כשאני בעיצומה של התקופה המאושרת ביותר של תחילת היחסים שלי עם אהובתי, שאותה אחר כך נשאתי לאשה, דווקא אז אבחר לפצוח בקריירה של מתעלל מינית בילדים, אמור היה לעורר ספק מסוים, אם לא מוחלט...  זה נראה היה תזמון מוזר וחסר הגיון לפצוח בקריירה של אנס ילדים.

"גם המקום עצמו, שבו כביכול התרחשה ההתעללות המינית - עליית הגג בבית הכפר של מיה, בלתי סביר... זה מקום דחוס וצפוף שבו אדם בקושי יכול לעמוד, ואני סובל מקלאוסטרופוביה קיצונית".

"במהלך משפט הגירושין התבקשה חוות דעת של מרפאה המתמחה בטיפול בהתעללות מינית בניו-הייבן, שבחנה את ההאשמות נגדי, וקבעה: 'לפי דעתנו המלומדת דילן לא עברה התעלות בידי מר אלן'. אני עברתי בדיקת פוליגרף בשמחה, וכמובן שעלה שאמרתי אמת - כיוון שלא היה לי מה להסתיר. ביקשתי ממיה לעבור את אותה בדיקה, והיא סירבה... ואילו דילן - כשנשאלה לגבי ההתעללות היא השיבה בשלילה, ואז מיה לקחה אותה לקנות גלידה - וכשחזרו התשובה התחלפה. לכן, בחקירה המקורית של התיק, הגיעו החוקרים למסקנה שיתכן מאוד שמיה הדריכה את דילן.

 

"רונאן אכן נראה כמו סינטרה - עם העיניים הכחולות ותווי פניו"

"אותה תקופה", ממשיך וסח אלן, "בחורה, שיצאתי איתה בעבר, סיפרה לי שמיה ניסתה לשכנע אותה להעיד שקיימנו יחסים עוד כשהיתה קטינה. כמובן שהדבר לא היה נכון - והיא סירבה... וצריך גם להזכיר לכל מי ששכח כי מיה ניהלה רומן עם אביה של סון יי, אשתי, כשהיה בעלה של חברתה הקרובה... והיא אף כתבה על כך שיר מר וכואב".

אלן גם מתייחס לגילויים, כביכול, שבנו רונאן פארו, מנישואיו למיה, שהתייצב לצד האם והבת המאומצת בסכסוך המתוקשר, הוא בכלל בנו של פרנק סינטרה:

"האם הוא בני או, כפי שטוענת מיה, בנו של פרנק סינטרה? הוא אכן נראה כמו סינטרה - עם העיניים הכחולות ותווי פניו... אז מה זה אומר בעצם? שכל הזמן הזה, במהלך הדיונים המשפטיים על המשמורת, היא שיקרה תחת שבועה?... אפילו אם הוא לא בנו של פרנק, עצם האפשרות מצביעה על העובדה שהיא קיימה איתו יחסים בשנים שהיינו ביחד. שלא לדבר על כל תשלומי המזונות שהעברתי... אני רק רוצה להפנות את תשומת לבכם ליושר ולכנות של אדם שמתנהל כך".

לעומת זאת, מזכיר אלן את בנו האחר מנישואיו למיה פארו, מוזס (בזמן ההתעללות היה בן 14, והיום בן 36, מטפל משפחתי במקצועו), שאישר את טענתו של וודי כי אמו הסיתה את ילדיה נגדו. "כמובן שוודי לא התעלל באחותי", הוא מצוטט מתוך ראיון שנתן השבוע למגזין People. "דילן אהבה אותו וציפתה לביקוריו".

"לסיכום", כותב אלן. "האם מיה בעצמה מאמינה שהתעללתי בבתה? האם אמא שחשבה שהתעללו מינית בבתה בת השבע (פשע מחריד למדי), הייתה מסכימה שהיא תשתתף בסרטון מחווה לכבוד המתעלל של בתה בטקס גלובוס הזהב?

"אף אחד לא רוצה לסתום לקורבנות התעללות את הפה, אבל צריך לזכור שישנם אנשים שסובלים מהאשמות שווא - וזה דבר הרסני... אינני מתכוון להגיב יותר בנושא, כי מספיק אנשים כבר נפגעו".

עקצו בלוס אנג'לס וברחו לישראל... ה-FBI הוציא צווי מעצר בינלאומיים נגד 2 סוחרי אלקטרוניקה ישראלים-אמריקנים, הנאשמים בהונאת 3 בנקים, מהם משכו במשך 4 שנים אשראי של 38 מיליון דולר, שלא הוחזר
 

האשמה: ישראלי-אמריקני מניו יורק התחזה לסוכן מוסד והוציא במרמה מיהלומנית קשישה 20 מיליון דולר... 2 בנותיה של אמילי מרטין, יהלומנית עשירה ממנהטן, תובעים את יהודה צדוק שהתחזה בפני אימן הקשישה כאודי גפן, אחד מ-5 סוכני המוסד הבכירים, ו'סידר' לה עסקות

טור העורך הראשי: אוניברסיטת ניו יורק לחצה - והחוק שאיים להחרים אקדמאים מחרימי-ישראל נבלם... השמחה היתה מוקדמת: החוק שנועד למנוע מימון מאוניברסיטאות התומכות בחרמות על ישראל נבלם בבית הנבחרים. איך זה קרה?

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים: ‪HollyscoopTV / יו טיוב
 

הוסף תגובה חדשה