התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

תמונות עירום של עשרות סלבס נגנבו מ-iCloud ומופצים ברשת; בר רפאלי: אותי זייפו
מאת: שוש חיות | פורסם: 02.09.2014 00:11
האקר אלמוני טוען שברשותו תמונות עירום של 423 סלבס, ובגל הראשון שיחרר לאור בין היתר את השחקנית ג'ניפר לורנס ואת דוגמנית העל קייט אפטון

ג'ניפר לורנס: קורבן לפגיעה מזעזעת בפרטיותג'ניפר לורנס: קורבן לפגיעה מזעזעת בפרטיות

ב-FBI כבר חקרו פרשות דומות בעבר, כאשר הודלפו תמונות עירום של כוכבות הוליוודיות - למשל, סקרלט ג'והנסון ומילה קוניס, וברוב המקרים את ההאקר שגנב והדליף. אבל הפעם מדובר בגניבה בהיקף היסטרי של תמונות עירום של סלבס מהשורה הראשונה; משום מה הן נהנות להצטלם בעירום ולשמור את התמונות בטלפונים ובלאפ-טופ החכמים שלהם.

הפעם האקר אלמוני מאיים להפיץ ברשת מאות תמונות עירום של עשרות סלבס - ושיחרר את המנה הראשונה: תמונות עירום של השחקנית ג'ניפר לורנס (כוכבת סדרת הסרטים "משחקי הרעב"), הדוגמנית קייט אפטון, קירסטן דאנסט, שוערת נבחרת ארה"ב בכדורגל הופ סולו, תרזה פאלמר, בר רפאלי ואחרות - במה שהוגדר כבר ע"י מקור ב-FBI כפרשת ההאקינג הגדולה ביותר לחשבונות פרטיים של סלבס אמריקניים.

החקירה העלתה, כי התמונות הושגו באמצעות 'דליפה' מחשבונות iCloud (שירות הענן שמפעילה חברת "אפל") של הקורבנות. הפצתם נעשתה כהרף עין באמצעות שרשור באתר הפורומים הפרוע 4Chan. גולש אנונימי טען שבידיו תמונות עירום של ידועניות וביקש תרומות בביטקוין כדי שיפרסם אותן. לטענתו, ברשותו תמונות עירום של 423 סלבס, שאותן יפיץ בהדרגה, ככל שיקבל יותר תרומות.

הגל הראשון הביא ל'יזם'  0.2 ביטקוין (כ-100 דולר), והוא פירסם את הגל הראשון של התמונות.

התמונות של לורנס, למשל, צולמו במקומות שונים, בעיקר בחדרי הלבשה. את חלקן צילמה בעצמה (סלפי), אחרות צולמו כנראה ע"י מישהו אחר. בחלקן היא מופיעה בבגדי ים, באחרות בעירום מלא.

נוסף על תמונות העירום הפיץ הגנב גם מספר סרטונים ותמונות אישיות של הכוכבות בלבוש מלא, בנסיון להוכיח שגם תמונות העירום שלהן אמיתיות לגמרי.

חלק מהמופיעות בגל תמונות העירום האחרון טוענות שמדובר בזיוף - בהן דוגמנית העל הישראלית-אמריקנית בר רפאלי; והזמרת אריאנה גרנדה, שהגיבה בחיוך: "הישבן הקטנטן שלי הרבה יותר חמוד מזה שבתמונות".

בתלונתה למשטרת לוס אנג'לס, שהודיעה כי תשתף את ה-FBI בחקירה, אמרה לורנס, כי "זוהי פגיעה מזעזעת והפרה בוטה של פרטיותי", ובחשבון הטוויטר שלה צייצה הכוכבת הצעירה: "האם רק מפני שאני 'מפורסמת', לא יכולים להיות לי גם חיים פרטיים?..." עורכי דינה מאיימים בתביעות שיוגשו נגד כל מי שיפרסם את התמונות. גם עורך דינה של דוגמנית העל קייט אפטון, איים בתביעות נגד אתרים שיפרסמו את תמונתה של קייט.

למרות שחלק גדול מהתמונות נמחקו, הן מועלות שוב ושוב באתרים שונים, בעיקר ב"טוויטר" שמצידו החל לחסום חשבונות של משתמשים המשתפים את התמונות.

בגל הבא, אם יתקיים, הבטיח ההאקר לפרסם תמונות עירום פרטיות של הזמרת ריהאנה וכוכבת הריאלטי קים קרדשיאן.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום מסך: ‪Celebrity naked videos /יו טיוב

הוסף תגובה חדשה