התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

מלך הבלוז הישראלי: חי בבית שמש, מופיע בארה"ב (וידאו)
מאת: נורית גרינגר | פורסם: 17.09.2014 00:31
לייזר לויד נולד בשיקגו ועשה עלייה לבית שמש, מביא עמו את בשורת הבלוז. נורית גרינגר נפגשה איתו בהופעה בלוס אנג'לס לגיוס תרומות לבי"ח "הדסה" בירושלים

זמר הבלוז הישראלי-אמריקני לייזר לויד

מוסיקת הבלוז היא מוסיקת העצב. לייזר לויד - לידיעתכם "מלך הבלוז הישראלי" - טוען כי בכל אדם יש עצב-בלוז. ועל אחת כמה בישראל - ששם הרבה תקופות הולך קשה ועצוב; מלחמה זה לא כיף.

יוכבד זיידמן, אמרגנית אמריקנית-יהודיה משיקגו, מאמינה פחות בכתיבה ודיבורים בכל מה שקשור להסברת מדינת ישראל ויותר בעבודת שטח. למשל, הופעותיו של לייזר.

לאחרונה ראיתי את לייזר בקונצרט שנערך תחת שמי הקיץ של לוס אנג'לס בחצר ביתם על גבעות אנסינו של סנדרה גודמן ומייקל צ'וסיד, באירוע של אגודת ידידי בית החולים "הדסה" בישראל.

זמר הבלוז הישראלי-אמריקני לייזר לוידלייזר גדל בשיקגו אך עשה עלייה וחי (כאשר אינו בסיבובי הופעות) בבית שמש עם אשתו ו-5 ילדיהם. הוא רואה עצמו במידה רבה ממשיך דרכו המוסיקאלית של נשוא הערצתו, הרב הזמר שלמה קרליבך.

באל.איי, מצוייד בגיטרה, בליווי הבאסיסט פלטון קרוס והמתופף קני קולמן, הם הקפיצו את הקהל. לייזר מנגן בגיטרה כאילו היא שלוחת גופו הרזה והחסון, והמוסיקה שהוא יוצר כמו עולה ישירות מנשמתו.

בין הבלוזים החזקים, לייזר סיפר לקהל על הופעותיו "לרוחבה ולאורכה של המדינה" במהלך מלחמת "צוק איתן" כדי לרומם את מצב הרוח הלאומי, שעה שבני משפחתו רצים עם כל אזעקת צבע אדום למקלט.

במהלך המלחמה הוא כתב שיר לזכרו של מקס שטיינברג ז"ל, החייל הבודד מלוס אנג'לס שנפל במערכה: "סיפורו ריגש אותי מאוד - הנה בחור יהודי-אמריקני צעיר שהחליט להתנדב להגן על המדינה היהודית, על העם היהודי, כדי שהילדים שלי יכולו לישון מוגנים ובטוחים".

מלך הבלוז הישראלי-אמריקני רואה במוסיקה סוג של ריפוי. "הבלוז יכול לעזור לשחרר קצת מהכאב בליבו של אדם ולגרום לו להרגיש יותר טוב", הוא מצוטט באוזניי את המוטו של אחד מנשואי הערצתו, מלך הבלוז האמריקני בי.בי קינג.

לייזר מופיע בכל ארה"ב (בנובמבר הוא ישוב להופעה באל.איי) וברחבי העולם, אך כאשר הוא מופיע בישראל זה "הכי משמעותי עבורי", הוא אומר, "בזמנים טובים או קשים".

הנה הצצה למוסיקה של לייזר לויד:

 

Meet Israel's King of the Blues, Lazer Lloyd


 

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

 

 

הוסף תגובה חדשה