התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

בין משתתפי האופרה האנטישמית: המצו-סופראן היא ישראלית
שרות ILUSA | פורסם: 21.10.2014 20:45
מאיה לחיאני, ישראלית-אמריקנית וכוכבת אופרה עולה, שרה באופרה הניו יורקית "מותו של קלינגהופר" את הרקע והמניעים למעשיו של אחד הטרוריסטים (וידאו על הפרשה)

זמרת האופרה הישראלית אמריקנית מאיה לחיאני

רקע: הפגנות יהודיות במרכז מנהטן נגד האופרה "מותו של קלינגהופר"... מדוע החליטה האופרה היוקרתית של ניו יורק להעלות דווקא אופרה החשודה באנטישמיות, גם במחיר ויתור על תרומות יהודים? האם הסעודים מימנו את העונה החדשה של ה"מטרופולין אופרה"? על מה הסערה שהוציאה אלפים לברודוויי?

המוני המפגינים שצבאו על בניין ה"מטרופוליטן אופרה" שבלינקולן סנטר בניו יורק, שעה שהועלתה שם האופרה "מותו של קלינגהופר", שמאז שנוצרה לפני כ-25 שנה היא נחשבת ליצירה אנטישמית ומעודדת טרור, נדהמו לגלות שבין משתתפי האופרה גם זמרת ישראלית-אמריקנית - המצו-סופראן מאיה לחיאני (32) (בתצלום למעלה), ילידת ישראל ששירתה בצה"ל והגיעה לניו יורק להשיק קריירה בינלאומית.

מאיה פחות התרגשה, ובראיון איתה טענה שהמפגינים ומתנגדי האופרה מעולם לא ראו אותה וכי אין בה שום דבר מהטענות נגדה - לא אנטישמיות, לא אנטי ישראליות ולא פרו-טרוריזם.

באופרה היא מגלמת פלסטינית ששרה את הרקע והמניעים של אחד החוטפים. היא הודתה שבהתחלה היה לה קשה עם התפקיד, כפי שקשה לשחקנים ישראלים אחרים שמגלמים טרוריסטים בסרטים וסדרות טלוויזיה. ובכל מקרה, לחיאני אומרת שאינה מסכימה עם כל דמות שהיא מגלמת.

תזכורת: האופרה נכתבה על פיגוע טרור שהתרחש ב-1985, כאשר טרוריסטים מ'החזית העממית לשחרור פלסטין' חטפו את אניית הנופש "אקילה לאורו" במטרה לשחרר אסירים הכלואים בישראלץ משלא נענה האולטימטום שלהם הם רצחו את ליאון קלינגהופר, יהודי-אמריקני נכה שהיה בחופשה עם אשתו לרגל יום נישואיהם.

צפו בכתבת PBS על המחלוקת הסוערת סביב האופרה וקטעים ממנה:

 

{C}{C}

Opera depicting a modern tragedy sparks protest


 

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך מאיה: ‪magicdiable / יו טיוב
וידאו וצילום מסך: ‪PBS NewsHour/ יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה