התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

משה רבנו בגירסה הוליוודית: ברברי וסכיזופרן (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 28.10.2014 12:31
כך אמר כריסטיאן בייל ("באטמן"), כוכב הסרט Exodus: Gods and Kings המתכוון לחשוף את אישיותו וחייו הפרטיים של אבי כל הדתות

כריסטיאן בייל בתפקיד משה רבנו בסרט Exodus: Gods and Kings כריסטיאן בייל בתפקיד משה רבנו בסרט Exodus: Gods and Kings 

שעה שהוליווד מתכוננת לעוד אפוס תנ"כי ברוח "המבול" - כוכב הסרט כריסטיאן בייל, המגלם את משה רבנו, מציג תמונה מאוד לא מחמיאה של משה.

"הוא אחד האנשים הברבריים ביותר שקראתי עליהם אי פעם", אמר בייל, כוכב סרטי "באטמן", על בן דמותו המיתולוגי, אבי כל הדתות, בשיחה עם עיתונאים בלוס אנג'לס. "קרוב לוודאי שהוא היה סכיזופרן".

"איך הפכו את משה התנ"כי לדמות כזאת", התרעם ראש קהילה יהודית גדולה בניו יורק. ""אין שום דבר בתנ"ך שתומך בדבריו. זה מעורר ספק על מידת נאמנות של הסרט לסיפור המקראי".

גם ארגונים נוצריים אמריקניים ששמעו על הסרט אינם מרוצים. למשל, הארגון Faith Driven Consumer, פירסם דאגה מ"הפער עצום בין הפרשנות של בייל לדמותו של משה לבין הציפיות של הקהל המאמין".

דברי ביקורת דומים הושמעו כזכור גם נגד סרטו של דארן ארונופסקי, "המבול", שעסק בסיפורו של נוח, והוחרם ע"י שורה של ארגונים נוצריים (מה שלא הפריע לסרט להרוויח 350 מיליון דולר ברחבי העולם). 

מתוך הסרט "אקסודוס: אלים ומלכים"הסרט Exodus: Gods and Kings - שייצא לאקרנים בדצמבר, הוא הפקה ענקית באורך 3 שעות של פוקס המאה ה-20, בבימויו של  רידלי סקוט ("גלדיאטור"), המתכוונת "להתרכז באישיותו ובחייו הפרטיים של משה, כולל מערכת היחסים המורכבת והאישית שלו עם מלך מצרים, פרעה רעמסס", כדברי התסריטאי סטיב זיליאן, מי שכתב עבור סקוט את "אמריקן גנגנסטר". הסרט גם מביא את סיפור יציאת מצרים וחציית ים סוף.

מלבד בייל מופיעה בסרט שורה של כוכבים, בהם ג'ואל אדגרטון (בתפקיד רעמסס), ארון פול, סיגורני וויבר ובן קינגסלי.

"אקסודוס: אלים ומלכים"באולפני "פוקס המאה ה-20" רואים בסרט החדש והמושקע (כ-120 מיליון דולר) את אחד 'המועמדים הכבדים' לזכות במועמדויות לאוסקר ובונים עליו שיהיה להיט הכריסמס של החברה.

כזכור, העיבוד הקולנועי הידוע ביותר לסיפורו של משה הוא "עשרת הדיברות" - סרטו הקלאסי של ססיל בי. דה-מיל משנת 1956, בכיכובו של צ'רלטון הסטון והסרט החדש הוא מעין 'רימייק' עתיר אפקטים וכוכבים.

הציצו בטריילר של הסרט "אקסודוס: אלים ומלכים":

 

{C}{C}{C}

Exodus: Gods and Kings | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX


 

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

ֿ

וידאו וצילום מסך: ‪20th Century Fox / יו טיוב
צילומים נוספים: פוקס המאה ה-20

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה