התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

איך הפך ביל קוסבי מגיבור תרבות אמריקני אהוב לאנס סדרתי? (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 19.11.2014 21:57
לא פחות מ-15 נשים התלוננו על מעשי אונס שביצע בהם אחד האייקונים המשפחתיים הגדולים בתולדות ארה"ב. אז למה רק עכשיו אנחנו שומעים על כך

ביל קוסבי

אחד האייקונים המשפחתיים הגדולים בתולדות ארצות הברית - הבדרן והשחקן ביל קוסבי (77) (בתצלום למעלה), שהציב את הקהילה האפרו-אמריקנית בפריים-טיים האמריקני במשך שנים, הולך ושוקע לצרה קשה, בעוד שהסימפטיה הציבורית כלפיו הולכת וצונחת.

המספר הרשמי של תלונות אונס נגד כוכב סדרת הקאלט "משפחת קוסבי", שבמשך 5 עונות ניצבה במקום הראשון בטבלת הרייטינג בארצות הברית, עלה ל-15! 

האחרונה להתייצב מול המצלמות היה דוגמנית העל לשעבר, ג'ניס דיקינסון, חשפה גם היא כיצד נאנסה על ידי הקומיקאי ב-1982, כשהייתה בת 27.

דוגמנית העל לשעבר, ג'ניס דיקינסון"הוזמנתי ע"י קוסבי לחופשה באגם טאהו על מנת לדבר על הקריירה המוסיקלית שלי. הוא הציע לי כוס יין וכדור מסתורי", סיפרה דיקינסון (בתצלום למעלה). "אני זוכרת שלפני שהתעלפתי הבנתי שאני עומדת להיאנס... הדבר האחרון שאני זוכרת הוא שביל מוריד את החלוק שלו ומטפס עלי. בבוקר שאחרי התעוררתי עירומה והיה זרע בין הרגליים שלי".

לדברי דיקינסון, היא כתבה על כך באוטוביוגרפיה שלה שראתה אור ב-2002, אלא שקוסבי ועורכי הדין שלו הפעילו עליה ועל המו"ל שלה לחצים רבים כדי להסיר את הפרטים המזהים ממנו, וכך עשתה.

דיקינסון היא המתלוננת השלישית שמחליטה לחשוף את סיפורה בתוך קצת יותר משבוע, אחרי שהקדימו אותה השחקניות ברברה באומן וג'ואן טרשיס.

טרשיס, שהיום היא עיתונאית המסקרת נושאי מוזיקה, טענה שנאנסה על ידי קוסבי פעמיים: ב-1969 כשטרשיס כשהייתה בת 19 בווילה שלו באולפני "יוניברסל" -מה שהיא זוכרת לאחר הסימום זה ש"מתוך הערפול ניסיתי להיות חכמה ואמרתי שיש לי זיהום שהוא עלול להידבק בו ואז אשתו תדע שהוא שכב עם אחרת"... ממקרה האונס השני היא זוכרת ש"התעוררתי בבוקר שאחרי, עירומה, במיטה של קוסבי, וחשבתי: 'חרא זקן, אני מניחה שהצלחת עוד הפעם, אבל זאת הפעם האחרונה שתראה אותי'".

ועל סיפורים דומים להפליא, שמתחילים בכוס משקה ו"כדור לעידוד מצב הרוח" ונגמרים במיטה, התוודו גם השחקניות ברברה באומן ותמרה גרין.

עתה מתברר שמקרי אונס של קוסבי היו 'סוד' ידוע בהוליווד מזה שנים, ונשים שהתלוננו כי קוסבי ביצע בהן פשעי מין בשנות ה–70 וה–80, הושתקו והוסתרו, בייחוד מידיעת התקשורת.

הביוגרף של קוסבי, מארק ויטקר, מחק מספרו תביעה של מתלוננת אחרת, אנדריאה קונסטאנד, מ-2005, שהסתיימה בהסדר כספי. ועוד קודם לכן, ב-1998, ניסתה צעירה בת 22 לתבוע אותו בטענה שהוא אביה הביולוגי, אך הוא דחה את הטענה, אף שהודה כי קיים יחסי מין עם אמה פעם אחת, ולמרות זאת שלח לה ולאמה כסף עד שהגיעה לגיל 18.

קוסבי, שגילם את האב האהוב של המשפחה המושלמת ב"משפחת קוסבי", מתחיל לשלם את המחיר, אבל לא פוצה פה. כשמציעים לו להגיב להאשמות נגדו, הוא מניד ראשו בשתיקה ואינו אומר מילה.

הקאם-בק הגדול שתוכנן לו בשנה הבאה עם סיטקום חדש ב-NBC, מעין המשך ל"משפחת קוסבי", שבו הוא אמור היה לגלם אב למשפחה מורחבת, שבשל גילו, ניסיונו וחוכמתו, יכול לעזור בגידול וחינוך בנותיו, חתניו ונכדיו, ולנווט את חייהם המודרניים הסבוכים - בוטל. וגם מופע הסטנד־אפ המיוחד "ביל קוסבי 77", שנועד להיות משודר בשבוע הבא ב"נטפליקס", לא יקרה.

מבחינה חוקית, משפטנים אומרים כי המעשים שבהם הנשים מאשימות את קוסבי נעשו לפני שנים רבות, וגם אם לא זכו להתייחסות ראויה חל עליהם חוק התיישנות.

קוסבי נשוי מזה כ-50 שנה לקמילה. נולדו להם 4 בנות ובן, אך ב-1997, במהלך שוד, נורה בנו למוות. 

צפו בסיפורה של דוגמנית העל לשעבר, ג'ניס דיקינסון, על הלילה שעברה עם ביל קוסבי:

 

{C}{C}

Janice Dickinson: Bill Cosby Sexually Assaulted Me


 

לכל הכתבות החדשות

צילום: United States Navy photo by Mr. Scott King / ויקיפדיה
וידאו וצילום מסך: ‪Entertainment Tonight / יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה