התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

דמיינו לעצמכם: לחיות על תקציב מזון של 29 דולר בשבוע!
מאת: הילה שחר | פורסם: 18.04.2015 19:02
בניו יורק לבדה זהו תקציב האוכל של 1.7 מיליון בני אדם. מה קרה כשגווינת' פאלטרו, כוכבת הקולנוע (והמתגיירת הטרייה), ניסתה את זה על עצמה

גווינת' פאלטרו (Gwyneth Paltrow)

תלושי מזון (המכונים בניו יורק SNAP, במקומות אחרים בארה"ב בראשי תיבות אחרים ובפי העם Food Stamps) הם מפלט הסעד האחרון של מי שאינם יכולים לקיים את עצמם. הסוגיה, האם אדם יכול לחיות (מזון בלבד) ממה שמאפשרים התלושים הללו לרכוש, חזרה לדיון ציבורי בעקבות החלטת הקונגרס לקצץ בתקציבי הבנקים למזון במדינה.

למלחמה נגד הקיצוץ, הכוכבת ההוליוודית (והמתגיירת הטרייה) גווינת' פאלטרו (Gwyneth Paltrow) - זוכת כל פרס אפשרי בקולנוע מהאוסקר ועד גלובוס הזהב, בעלת מודעות חברתית-סוציאלית, לקחה על עצמה לפני שבוע לנסות להתקיים על תלושי מזון בלבד.

היא החזיקה מעמד 4 ימים בקושי!

זה מה שהצליחה לרכוש ב-29 דולר, הקצבה השבועית:

אוכל ב-29 דולר לשבוע

פאלטרו, בת ה-43, שהוכתרה ב-2013 כ"אשה היפה ביותר בעולם"סיפרה מה קרה: "נשברתי... והאוכל נגמר ביום הרביעי. נשארתי בלי מרכיבים בסיסיים... הייתי חייבת ירקות טריים, עוף וחצי שקית של ליקריץ שחור... אני מודה שנכשלתי, ופשוט אמרתי לעצמי 'מספיק, בלתי אפשרי להתקיים על תלושי מזון בלבד'".

בניו יורק לבדה, 1.7 מיליון בני אדם תלויים למחייתם בתלושי המזון. בחישוב ארוחות, הנזקקים אמורים להסתפק בארוחה שמחירה אינו עולה על 1.38 דולר!

אז איך חיים בכל זאת? כ-1.4 מיליון בני אדם בניו יורק, רוב הזכאים לתלושי המזון, פוקדים בתי תמחוי בעיר לפחות פעם ביום.

פאלטרו, שהתקשורת בדרך כלל מפנקת אותה, נתקלה הפעם בתגובות מעורבות:

אנשים המשתמשים בתלושי מזון טענו, כי בתקציב הזעיר שקיבלה היא קנתה מוצרים שמי שחי רק על תלושי מזון לא יכול להרשות לעצמו - כמו כרוב, שעועית ואבוקדו. "מי יכול להרשות לעצמו אבוקדו בתקציב תזונה של פחות מ-30 דולר בשבוע?" תמה הומלס על ברודווי.

אחר כך ספגה ביקורת על אי-יכולתה להשלים את 'המשימה'.

אך עיקר הזעם יצא על כך ש'נתפסה' שעה קלה אחרי שפירסמה את 'פרישתה' במסעדת יוקרה בלוס אנג'לס כשהיא מזמינה לעצמה מנה ב-80 דולר.

האם באמת מישהו מצפה מכוכבת הוליוודית שמרוויחה מיליוני דולר בשנה לחיות על 4.14 דולר ביום?!

כשלונה של פאלטרו דווקא מעודד אמנים מובילים אחרים. כוכבי הפופ סטינג ודבי הארי הודיעו שיקחו על עצמם לנסות את האתגר. עוד ידווח.

לכל הכתבות החדשות

צילום: Gwyneth Paltrow by Georges Biard / ויקיפדיה; בחזרה מהסופר: עמוד הטוויטר של השחקנית

הוסף תגובה חדשה