התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

איך הפכה סשה גרישקוב מ"כוכב נולד" לסשה דניאל זמרת אינדי בניו יורק
מאת טל פרי, מיוחד ל-ILUSA | פורסם: 31.05.2015 21:05
כוכבת להקת חיל האוויר לשעבר, אחרי 7 שנים בארה"ב, מוציאה את שירי הבכורה שלה במיני-אלבום Compass ובהופעת בכורה ב-Knitting Factory שבברוקלין

סשה דניאל בהופעה בניו יורק, עם דב איגלסשה דניאל בהופעה בניו יורק, עם שותפה המוסיקאלי דב איגל

"מיותר לחלוטין עבורי לחשוב מה היה קורה לוּ הייתי מוציאה אלבום ראשון כבר לפני עשר שנים. הראש שלי לא מסוגל לעבוד ככה. זה בזבוז מוחלט של זמן ואנרגיה. מבחינתי הדרך, הקצב והתוצאה הסופית הם מה שהם כי ככה בדיוק הם היו צריכים לקרות", אומרת הזמרת-יוצרת-שחקנית סשה דניאל רגע לפני צאת המיני-אלבום הרשמי הראשון שלה, "Compass", ב-16 ביוני.

קשה להאמין, אבל 11 שנים חלפו מאז חשיפתה הגדולה הראשונה לקהל הישראלי כחיילת בת 19 בלהקת חיל האוויר.

לתוכנית הטלוויזיה שהפכה אותה לשם מוכר בכל בית קראו אז "כוכב נולד", וזו הייתה העונה השנייה.

לה קראו אז סשה גרישקוב.

מאז הוחלף שם המותג ל"הכוכב הבא", בעוד היא ארזה לפני 7 שנים מזוודות ועברה ללמוד משחק בניו יורק.

בהמשך הדרך התאהבה ונישאה לחבר לספסל הלימודים, ריאן דאנס, והשניים חיו כ-3 שנים בשיקגו. סשה השתתפה בכמה הפקות תיאטרון מקומיות והצטלמה לכמה סרטי אינדי, לפני שהזוג החליט להיפרד וגרישקוב (שהחליטה לאמץ רשמית את השם "סשה דניאל") שבה לניו יורק והתחברה מחדש לזמרת-יוצרת שבה.

"מעולם לא אמרתי שאני נוטשת את המשחק", היא מבהירה. "באופן עקרוני, מגירות והגדרות מוחלטות לא מתאימות לי. גם את הסגנון המוזיקלי שלי אני לא רוצה להגדיר. שיקשיבו לשירים ויחליטו לבד. אם תהיה אופציה לפרויקט משחק שימשוך ויאתגר אותי אני אלך על זה. אבל כן, מאז שחזרתי לניו יורק המוזיקה הייתה מרכז היצירה שלי. כל השירים במיני-אלבום החדש נכתבו ב-3 השנים האחרונות, כך שהם הכי קרובים למי שאני כיום. אני רוצה להאמין שהגיוון בשירים משקף את הגיוון שאני עוברת בחיים, כי שינוי תמיד מבורך בעיני".

סשה דניאל בהופעה

צילם: טל פרי

מי שיאזין ל-"Compass" יגלה התייחסות לחוויות אישיות כמו הפרידה מבעלך?

עטיפת האלבום Compass של סשה דניאל "כן, ובאותה מידה יש שיר המחובר לאחת מחוויות הילדות הכי מוקדמות שלי, מגיל א4. מה שהכי נגע בי מצא מקום. בחרתי בשם Compass (מצפן, ט.פ) כי זה אלבום שכולו התכוונות (עטיפת האלבום מימין). מה באמת הכי נכון וחשוב לי לומר ולהרגיש ברגע נתון. הפרידה מריאן הייתה, באופן טבעי, תהליך ארוך ורגשי שגם הוליד שירים. כיום, אגב, אנחנו ביחסים טובים מאוד. הוא חי בלוס אנג'לס, שם גם הקלטתי חלק מהאלבום".

שותפה של סשה דניאל ליצירת המיני-אלבום, שיופץ בין השאר באתר Bandcamp תחת השם Sasha Daniel, ובחנות iTunes, הוא המוזיקאי הישראלי דב איגל, החי, כמוה, בברוקלין. עוד לפני ההקלטות, השניים העבירו קרוב לשנתיים בניסוי כלים לשירים, בהופעות קטנות בניו יורק ובמדינות נוספות בארצות הברית (וגם בתל אביב ובירושלים בקיץ שעבר), ובימים אלה מתוכנן סיבוב נוסף שיכלול הופעת השקה רשמית ב-30 ביוני, רגע לפני שהיא נוסעת לחופשת קיץ בישראל.

תנצלי את הנסיעה לקדם את המוזיקה שלך גם בישראל? אחרי הכול, הרבה אנשים בתעשיית המוזיקה שם זוכרים אותך.

"זו לא המטרה. אני משתדלת להגיע לישראל בכל שנה, להיות עם ההורים ולבלות עם חברים ובעיקר להתנקות ולחדש אנרגיות. את המיני-אלבום הקלטנו בתקציב שגוייס באתר Kickstarter, עם עזרה מההורים שלי. את עבודת הקידום המסיבית אני מעדיפה לעשות בניו יורק שהיא מרכז חיי בשנים האחרונות. הרי אם המוזיקה שלי תפרוץ מכאן, ממילא בארץ כבר יידעו מזה".

מה לגבי חברות תקליטים גדולות בארה"ב?

"לא הקלטתי את האלבום במטרה לחזר אחריהן. יש מוצר מוגמר שאני שלמה איתו לחלוטין, ואם מישהו מעוניין לקחת אותו כמו שהוא ולקדם אותו זה יהיה נפלא. אין לי עניין שאיזה בוס בחברה גדולה יחליט עבורי איך אני צריכה להישמע ולהיראות, ומה אני אמורה להעביר. כבר הייתי במקומות האלה, וזה לא עשה שירות טוב לאף אחד".

סשה דניאל בהופעהצילם: טל פרי

סשה דניאל תשיק את המיני-אלבום "Compass" בהופעה חגיגית שתתקיים במועדון Knitting Factory ב-361 Metropolitan avenue בברוקלין ניו יורק, ב-30 בחןמח. הדלתות יפתחו בשבע בערב, והאירוע יכלול 3 הופעות של אמנים אורחים: להקת הפולק-רוק Bonsai, צמד האינדי Hunter & Wolfe והזמר-יוצר Drew Victor. סשה דניאל תעלה לבמה ב-9:30 בלילה. מחיר כרטיס: 10$.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה