התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

זוכרים מהאירוויזיון? מירה עווד ואחינועם ניני ביחד, והפעם בסינסינטי
מאת: טל פרי, מיוחד ל-ILUSA | פורסם: 02.06.2015 00:52
הכוכבת הערביה-ישראלית מעדיפה לכתוב באנגלית, וניני כבר מזמן הפכה כוכבת בינלאומית. השתיים גם יחלקו את דיעותיהן בסוגיית הדו-קיום הישראלי-פלסטיני

מירה עוואד ואחינועם ניני באות לסינסינטימירה וניני באות לסינסינטי

"תמיד היינו, ונשארנו חברות טובות. כל הזדמנות להופיע יחד היא אירוע משמח עבור שתינו", אומרת הזמרת מירה עווד, שתופיע ב-28 ביוני בפארק וושינגטון בסינסינטי שבאוהיו, לצידה של אחינועם ניני, שש שנים בדיוק אחרי שהשתיים יצגו את ישראל בתחרות האירוויזיון 2009 שהתקיימה במוסקבה בשיר "There Must Be Another Way".

השתיים שיתפו פעולה לראשונה עוד ב-2002, בגרסת הכיסוי שהקליטו בדואט ל "We can work It out" של הביטלס באלבומה הבינלאומי של ניני "Now"; ובהמשך חברו לדואט "A word" שהופיע באלבום הבכורה של עווד "Bahlawan" (לוליינית, ט.פ).

הזמרת מירה עוודעבור עווד, ההופעה לצד ניני תהיה השנייה בארצות הברית בתוך חודש, אחרי שהופיעה לצד דיוויד ברוזה באירוע פרטי גדול שאירגנה הקהילה היהודית בניו יורק. באותה הזדמנות בילתה כמה ימים באולפן הקלטות עם מוזיקאים אמריקאים וישראלים, בהם הזמר-יוצר-מעבד עופר בשן.

"עופר מתמקם עכשיו בארצות הברית לתקופה של לימודים ובדיקת אופציות אחרי שהוציא כמה אלבומים בארץ", מספרת עווד. "נוצר בינינו קשר טוב, ובין השאר עבדנו באולפן בניסיון לראות מה אפשר ליצור יחד. מוקדם לדעת אם אלו יהיו שירים שימצאו בסופו של דבר דרך לאלבום חדש שלי, אבל אני בהחלט מקווה שהעבודה על אלבום כזה תצבור תאוצה במהלך השנה הקרובה. זה קשה, כי אני מנהלת את עצמי וצריכה לתמרן כל הזמן בין פרנסה שוטפת לגיוס מימון, מה גם שאני כותבת בעיקר באנגלית".

האלבום הראשון שלך היה כמעט כולו בערבית.

"אני רוצה לכתוב יותר בערבית, אבל מה שצריך לקרות יקרה. הרבה פעמים אני מתחילה לכתוב שיר בערבית, ואיכשהו עוברת שוב לאנגלית".

את מופיעה הרבה מחוץ לישראל?

"ככה יוצא, ועבורי זה מצוין. גם כלכלית, וגם הנסיעות הן פסק זמן וניקוי ראש. הנה עכשיו הייתה ההופעה עם דיוויד וההקלטות עם עופר, ובסוף החודש ההופעה עם אחינועם. הייתי שמחה להישאר בניו יורק כל החודש, אבל בכל זאת יש לי חיים בישראל ובעל מהמם המחכה לי; אז אני עושה הלוך וחזור".

אחינועם ניניאחינועם ניני נמצאת בימים אלה בעיצומו של סיבוב הופעות עולמי לקידום אלבומה הבינלאומי "Love Medicine" שיצא בשנה שעברה. היא תארח את מירה עווד בהופעה שתתקיים, כאמור, ב-28 לחודש בוושינגטון פארק בסינסינטי, (1230 Elm street), החל משש בערב.

יום למחרת, ב-29 ביוני, ישתתפו השתיים ברב שיח בו יחלקו את דעותיהן בסוגיות דו קיום ישראלי-פלסטיני ותהליך השלום במזרח התיכון. האירוע יתקיים ב- Mayerson JCC בסינסינטי (8485 Ridge Hall) החל משבע בערב.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה