התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

מייקל דאגלס: "פעולות ארגון BDS כלפי ישראל מדאיגות מאוד. צריך להחזיר את השד לבקבוק"
שרות ILUSA | פורסם: 17.06.2015 21:52
כוכב הקולנוע ההוליוודי, שגילה את יהדותו רק בשנים האחרונות, מתייצב ללא מורא לצד ישראל ויזכה על כך במיליון ש"ח, שאותם יתרום לעידוד הפתיחות בעולם היהודי

בכבוד! מייקל דאגלס ואחד ממארחיו בישראל, הנשיא לשעבר שמעון פרסבכבוד! מייקל דאגלס ואחד ממארחיו בישראל, הנשיא לשעבר שמעון פרס

הכוכב ההוליוודי וחתן האוסקר (על הופעתו ב"וול סטריט") מייקל דאגלס מרבה לבקר בישראל, אלא שהפעם ייצא עם פרס של מיליון שקל שיוענק לו על "הישגיו וזיקתו לישראל".

עד כמה צריך שחקן הקולנוע הסופר-מיליונר עוד כסף בגיל 71, תעיד העובדה שהוא הודיע למפרע על כוונתו לתרום את כספי הפרס לעידוד פעילות להגברת הגיוון והפתיחות בחיי העם היהודי.

אין ספק שמגיעה לו הוקרה. והוא מצידו - ולא בפעם הראשונה - התייצב בקול רם לצד ישראל.

באירוע שהתקיים ב"מרכז פרס לשלום" התייחס מי שמכהן בין היתר כשגריר שלום של האו"ם, לניסיונות המתגברים בארה"ב ובאירופה להטיל חרם על ישראל.

הכוכב ההוליוודי וחתן האוסקר (על הופעתו ב"וול סטריט") מייקל דאגלס"הבעיה הגדולה ביותר של העולם היא לא ישראל אלא הנשק הגרעיני", אמר דאגלס (בתצלום מימין). "אני מקווה שנוכל להחזיר את השד לבקבוק. אני אופטימי ויחד עם זאת אני מודאג מאוד מפעולות ארגון BDS כלפי ישראל ואיני מרגיש בנוח עם התגובה הנוכחית כלפי הקריאות לחרם ולסנקציות.

"כגזע, היהודים הם רק 13.5 מיליון בני אדם בעולם... ויש לכם כל כך הרבה הישגים. כנראה שזה מאייםעל כמה אנשים בעולם".

ולנבחרי ישראל שיגר ממרומו את המסר הבא: "אני מקווה שהכנסת תתאחד להתמודד עם המשבר בו ישראל נמצאת ולא תישאב לריבים פנימיים". 

דאגלס, כוכב שלאגרים הוליוודיים כמו "חיזור גורלי" ו"אינסטינקט בסיסי", לא נולד כיהודי בגלל שאמו (השחקנית דיאנה דיל) אינה יהודייה. הוא החליט לחיות כיהודי בגיל מאוחר יחסית,

דרך בנו (מנישואיו לשחקנית קתרין זיטה ג'ונס) שיש לו חברים יהודים. דילן, בן הזקונים הרבע-יהודי, השתתף בארוחות שבת וליל סדר ונשבה בקסמי היהדות, עד שפנה בגיל 13 לאביו וביקש לעשות בר מצווה, שאכן נערכה בישראל (תחת מעטה חשאיות) לפני כשנה.

בעודדו את יהודי ארה"ב לבוא לפחות לבקר בישראל, אמר דאגלס שביקר לראשונה בישראל כשהיה בן 22, בשנת 1966, לצד אביו, גריגורי דאלגס שכיכב בסרט הוליוודי שצולם בארץ: "אני תמיד מופתע כמה יהודים לא היו בישראל, לא הרגישו אותה ברגליים, ועוד לא מצאו את את הנרטיב היהודי שלהם".

לכל הכתבות החדשות

צילומים: wochit Entertainment / מרכז פרס לשלום / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה