התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

הקשר היהודי של טראמפ
מאת: אורנית חיון | פורסם: 23.02.2016 22:02
בעוד אביה עולה לכותרות בהכרזותיו הגזעניות אך מוביל בקרב הרפובליקנים במירוץ למועמדות לנשיאות, בתו איוונקה מגלה כיצד הפכה ליהודיה שומרת כשרות ושבת

איוונקה טראמפ באירוע יהודי בניו יורקאיוונקה טראמפ באירוע יהודי בניו יורק לפני מספר חודשים

דונאלד טרמפ באירוע הוקרה יהודי בניו יורק

 

 

איוונקה טראמפ (Ivanka Trump), בת ה-34, התפרסמה כבתו של המיליארדר דונלד טראמפ (בתצלום משמאל, מנישואיו לדוגמנית העל איוואנה) - עוד לפני שהלכה בדרכה של אמה והפכה לדוגמנית ואחר כך לאשת עסקים המכהנת, בין היתר, כסגנית-נשיא בחברת האחזקות של אביה, The Trump Organization.

בראיון לגליון החדש של מגזין האופנה "ווג", איוונקה העדיפה שלא לדבר על התבטאויותיו הגזעניות של אביה, אלא דווקא על חייה היהודיים עם בעלה ג'ארד קושנר (Jared Kushner), גם הוא בן 34, למרות שכדבריה "זהו נושא אישי מאוד, אינטימי" וזו הסיבה שהיא ממעטת לדבר בציבור על כך.

בכל זאת, איוונקה סיפרה כיצד התגיירה לפני נישואיה לג'ארד ב-2009, ועל חייה כיעל (השם העברי שניתן לה), אישה יהודייה ואם ל-2 ילדיהם הקטנים:

"ההחלטה להתגייר הייתה ההחלטה הכי גדולה שקיבלתי בחיים שלי. היום אנחנו מקיימים די הרבה מצוות, יותר מאשר כמה, אבל פחות מאחרים. ג'ארד גדל בבית דתי ממש. אנחנו יהודים מודרנים, אבל שומרים על המסורת. אנחנו שומרים כשרות ושומרים שבת - מניחים מיום שישי בערב עד השקיעה ביום שבת את הכל בצד, מתנתקים משאר העולם, סוגרים את הטלפונים, ונהנים מזמן משפחתי. יום אחד בשבוע אנחנו לא עושים שום דבר חוץ מלעשות דברים אחד את השני ולהסתובב יחד... היהדות היא דת מאוד משפחתית, והיא עושה טוב למשפחה שלנו, לקשר בינינו; זה שונה מאוד מהמשפחה שאני גדלתי בה (הוריה התגרשו כשהייתה בת 10. א.ח)".

 ג'ארד קושנרג'ארד (בתצלום מימין), בנו של איל הנדל"ן הניו יורקי צ'ארלס קושנר וממשיך את עסקי המשפחה, גדל בבית אורתודוקסי ולמד בישיבה לפני שהלך לאוניברסיטת הרווארד, אוהב בייחוד את העובדה שאיוונקה מקפידה לבשל בעצמה את ארוחת ליל שישי כמיטב המסורת היהודית: "היא אמרה, 'אם אנחנו הולכים לשמור שבת, אני אלמד לבשל'. היא מעולם קודם לכן לא בישלה והפכה לשף נהדרת של יום שישי".

לפני שנישאה לקושנר, איוונקה למדה על יהדות משאר הגברים של חייה. כשלמדה מינהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה יצאה עם גרג הירש, שאותו החליפה בג'יימס (בינגו) גובלמן. עד שהכירה את ג'ראד ונענתה להצעת הנישואין שלו.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: Algemeiner / יו טיוב. צילום ג'ראד: Lori Berkowitz / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה