התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

מז"ט: בר מצווה (בגיל 37) לשחקן ג'יימס פרנקו עם הופעה "ציונית" של מיילי סיירוס
מאת: שוש חיות | פורסם: 19.10.2015 19:45
כוכב סרטי "ספיידרמן" עלה לתורה בסוכות, ולמסיבה בסוף השבוע הגיעו כל חבריו ההוליוודיים, אבל מי שגנבה את ההצגה הייתה מיילי סיירוס, שספגה על כך אלפי מחאות

כמו בכל בר-מצווה: ג'יימס פרנקו מורם על הכסאכמו בכל בר-מצווה: ג'יימס פרנקו מורם על הכסאלא כמו בכל בר מצווה: מיילי סיירוס 'מחופשת' למגן דודלא כמו בכל בר מצווה: מיילי סיירוס 'מחופשת' למגן דוד

אירוע יוצא דופן, עם הרבה סממנים יהודיים, נחוג בסוף השבוע בלוס אנג'לס: במקור זה היה ערב גאלה לגיוס תרומות לטובת חולי אלצהיימר, Hilarity for Charity. אבל הקומיקאי סת' רוגן ("ראיון - סוף"), שמונה ליו"ר הכבוד של האירוע, החליט לעשות במהלכו "משהו מיוחד": טקס ומסיבת בר מצווה לחברו ושותפו השחקן ג'יימס פרנקו, בן ה-37.

פרנקו מוכר מתפקידו כהארי אוסבורן בשלושת סרטי "ספיידרמן", היה מועמד לאוסקר כשחקן הטוב ביותר על הסרט "127 שעות", וזכה להכלל ברשימת המבוקשים בצפון קוריאה על הופעתו (לצד סת' רוגן) בקומדיה הסאטירית "ראיון סוף" שגרמה למחלוקת בינלאומית.

הוא נולד בפאלו אלטו לאב נוצרי ממוצא שבדי-פורטוגלי (מהאי מדיירה) ולאם יהודייה, בת למהגרים מרוסיה. למרות שגדל כחסר-דת, פרנקו, לדבריו, הרגיש תמיד כיהודי וחיפש את ההזדמנות לחגוג לעצמו בר מצווה, שהוריו לא חגגו לו מעולם.

"חסר לי שבילדותי לא עברתי טקסים יהודיים ולא חוויתי יותר מהמסורת היהודית", הוא סיפר, "וכאשר ידידי, (השחקן היהודי) סת' רוגן, חשב שזה ימשוך קהל שיתרום למען חולי אלמהיימר, חשבתי לעצמי שזו אכן ההזדמנות הראויה לעשות בר מצווה כהלכה".

את העלייה לתורה עשה כבר במהלך חג סוכות, ובסוף השבוע הגיעו כל החברים הטובים למסיבה: שרה סילברמן וג'ק בלאק, פול ראד וברונו מארס, הבקסטריט בויז, סמואל ל. ג'קסון, מינדי קלינג, קווין הארט, להקת חיים, ג'וזף גורדון לויט ואחרים. אבל מסמר הערב הייתה הזמרת הפרובוקטיבית מיילי סיירוס.

סיירוס, שהתפרסמה כ"האנה מונטנה" בקומדיה של דיסני, חיזקה את המוניטין שלה, כשהגיעה והופיעה בתלבושת של... מגן-דוד כחול וגלימת זהב שעליה הוטבע באותיות כחולות "Shalom Yall", שלום לכולם.

מיילי לא תיארה לעצמה שתצלומה ב'תחפושת' מגן דוד תעורר עליה כזה זעם: חשבונותיה ברשתות החברתיות הוצפו באלפי מחאות על מה שנתפס כהזדהותה עם ישראל, וקריאות "לשחרר את פלשתין".

לכל הכתבות החדשות

צילומים מאיסטגרם

הוסף תגובה חדשה