התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

אצילות נפש: מייסד "פייסבוק" יתרום לצדקה 99% ממניותיו, 45 מיליארד דולר
מאת: שוש חיות | פורסם: 02.12.2015 03:26
המתנה לעולם הפכה את מארק צוקרברג ואשתו לפילנטרופים הגדולים ביותר בעולם, הגיעה בהשראת לידת בתם ונועדה להכין את העולם למצטרפים החדשים

מארק,פריסיליה ומקס שזה עתה הגיעה לעולם

מארק,פריסיליה ומקס שזה עתה הגיעה לעולם

בצעד של אצילות נפש, בהשראת הולדת בתם, מקס, המייסד היהודי של "פייסבוק", מארק צוקרברג, ואשתו, ד"ר פריסילה צ'אן, הודיעו על העברת 99% ממניותיהם בענק הרשתות החברתיות למטרות צדקה.

על פי מצב מניות פייסבוק היום, מדובר בסכום של 45 מיליארד דולר, והוא ייתרם במשך 45 שנים, שווה ערך מניות של מיליארד דולר בשנה.

על פי הודעת הצוקרברגים, הכסף יושקע ב"קידום הפוטנציאל האנושי והשוויון העולמי" - באמצעות ריפוי מחלות,  מלחמה בעוני, מימון פרויקטים חינוכיים, עידוד השימוש באנרגיה נקייה, חיבור אנשים ואומות וטיפוח סובלנות ושמירת זכויות אדם.

את המניעים לתרומה הנדיבה הסביר צוקרברג בן ה-31, בכך שלידת בתו הפיחה בו תקווה ש"ביחד נוכל לבנות עולם טוב יותר בשביל מקס ובשביל כל הילדים".

מארק, שלקח "חופשת לידה" בת חודשיים, גם כתב ופירסם מכתב ארוך לבתו, שיחכה לה עד שתלמד לקרוא, בו הבטיח לה שפייסבוק תשקיע מעכשיו בשיפור חייהם של כל מי שבא לעולם, ולא רק במי שכבר כאן. "נשקיע בבעיות הגדולות ביותר שהדור שלך יתמודד איתן", כתב אבא צוקרברג. (למכתב המלא)

מייסד פייסבוק ואשתו נמצאים בצמרת הפילנתרופים האמריקנים הנדיבים ביותר מזה כמה שנים. ב-2013, למשל, הם תרמו 18 מיליון מניות "פייסבוק" בשווי כמיליארד דולר (בזמנו) לארגון צדקה הפועל באיזור בו ממוקם המטה של פייסבוק, בעמק הסיליקון. שנה קודם תרמו 500 מיליון דולר. צוקרברג גם הצטרף ליוזמה שקידמו עמיתיו, המיליארדרים וורן באפט וביל גייטס, במסגרתה התחייבו 92 מיליארדרים להעביר בצוואותיהם את רוב הונם לצדקה.

שיהיה מזל טוב! ואל דאגה, מקס, גם אחוז אחד בפייסבוק שווה ה מ ו ן.

לכל הכתבות החדשות


צילום: פייסבוק

הוסף תגובה חדשה