התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

השנה הגדולה של גל גדות
מאת: טל פרי, כתבנו לענייני תרבות | פורסם: 15.12.2015 03:53
לא פחות מ-4 סרטים הוליוודיים בהשתתפותה של הכוכבת הישראלית-אמריקנית בת ה-30 יגיעו במהלך השנה הקרובה לבתי הקולנוע, כולם מבית היוצר של אולפנים גדולים

גל גדות בסרט באטמן נגד סופרמן - שחר הצדקגל גדות בסרט "באטמן נגד סופרמן - שחר הצדק"

שנת 2016 תהיה השנה הגדולה של גל גדות!

זה אמנם נשמע כמו סלוגן שהיה רלוונטי גם לפני 8 שנים, אבל הפעם זה אמיתי. אתר IMDB מדבר בעד עצמו: 7 שנים עברו מאז קטפה דוגמנית העל הישראלית את התפקיד ההוליוודי הגדול הראשון שלה ב"מהיר ועצבני 4", ומאז היא וצוות סוכניה שקדו ללא לאות על הכיבוש הטוטאלי של היעד.

זה לא קורה ביום, אפילו לא בהוליווד, מה גם שלרוב חולפת שנה ויותר מסיום צילומי סרט ועד הגעתו של המוצר המוגמר לבתי הקולנוע.

אז גדות עבדה קשה ועכשיו מגיעות התוצאות. ולא עוד הופעות משנה, אטרקטיביות ככל שיהיו, בפרנצ'ייז מרדפי המכוניות של ווין דיזל יבדל"א ופול ווקר ז"ל.

לא פחות מ-4 סרטים הוליוודיים בהשתתפותה של גדות צפויים להגיע במהלך השנה הקרובה לבתי הקולנוע, כולם מבית היוצר של אולפנים גדולים ובהשתתפות כוכבים מובילים. מדובר בהספק מרשים לכל כוכב הוליוודי. עבור גדות בת ה-30, ששמונה שנים בלבד עברו מאז התנסתה לראשונה במשחק מול מצלמה, זה הישג חסר תקדים. שום שחקנית ישראלית לא נגעה בעבר בתהילה עולמית בסדר גודל כזה, החל במילי אביטל וכלה באיילת זורר, ולאחרונה היו המלצות מסטיבן שפילברג.

באופן טבעי, את הציפיות הגבוהות ביותר מעוררת הופעתה הקרובה של גל גדות כדיאנה פרינס, המוכרת יותר כוונדר וומן, בסרט "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" - סרט ההמשך ל"איש הפלדה", שגם אותו ביים זאק סניידר. הסרט מיועד להיות אחד משוברי הקופות הגדולים של 2016, וייצא למסכים בארצות הברית ב-25 במרס.

ואולם, הראלי של גדות יתחיל בפועל כבר חודש לפני. ב-26 בפברואר ייצא המותחן Triple 9 שביים ג'ון הילקוט, בו היא מופיעה לצד קייט ווינסלט, וודי הרלסון, קייסי אפלק וצ'יווטל אג'יופור.

ב-15 באפריל ייצא הסרט Criminal, שביים ישראלי נוסף הלוהט כרגע בשמי הוליווד: אריאל ורומן. זוהי דרמת פעולה עם אלמנטים של מדע בדיוני, וגדות מופיעה בו לצד קווין קוסטנר, ריאן ריינולדס, גארי אולדמן וטומי לי ג'ונס.

(התעייפתם? זה עוד לא נגמר.)

בתאריך שטרם נקבע סופית, אך מיועד עקרונית לסוף קיץ 2016 או תחילת הסתיו, תפציע גדות בפעם הרביעית עם Keeping Up with The Jonses - קומדיית פעולה שביים גרג מוטולה על זוג מרובע מהפרברים (זאק גליפיאנקיס ואיילה פישר), המגלה שהשכנים החדשים והלוהטים שלהם (גדות וג'ון האם) הם צמד מרגלים.

יוצא שגדות אמורה להעביר את רוב 2016 בהקרנות בכורה חגיגיות ומסעות יחסי ציבור, לא כולל כמובן צילומים של סרטים עתידיים בכיכובה:

בימים אלה היא מצטלמת בלונדון, איטליה וצרפת ל"וונדר וומן", סרט גיבורי העל העצמאי המוקדש לדמותה של דיאנה פרינס וכבר תואר בידי מנהלי אולפני יוניברסל כהפקה שתחולל מהפכה ביחס הקהל לדמויות נשיות בז'אנר הקומיקס הנחשב גברי כמעט לחלוטין (ותודה לנטשה רומנוב "האלמנה השחורה" ממשפחת ה-Avengers). הפקה זו מיועדת להגיע לבתי הקולנוע ביוני 2017, ולהקפיץ את הפופולאריות הבינלאומית של גל גדות לשיאים חדשים.

החוזה שלה עם יוניברסל מחייב אותה לגלם את וונדר מן בשני סרטים נוספים: "ליגת הצדק חלק 1", שיצטלם בהמשך 2016 ויצא בסוף 2017, ו"ליגת הצדק חלק 2" המיועד לשנת 2019.

כידוע, עידן כוכבי הקולנוע כמעט נכחד בהוליווד העכשווית. מה שכל שחקן מוביל חולם עליו כיום זה פרנצ'ייז - דמות קבועה בסדרת שוברי קופות, שתבטיח נהירה המונית של הקהל בכל פעם בה תשוב אל המסך.

עבור גל גדות, וונדר וומן היא דמות כזו, כרטיס כניסה רשמי לליגה הלאומית של תעשיית הסרטים האמריקנית בפרט והעולמית בכלל. מיותר לציין שהמהלך הולך יד ביד עם זינוק בגובה תלושי המשכורת של גדות, שבשנים האחרונות המריאו ממילא.

גל גדות בסרט מהיר ועצבני 4גל גדות בסרט "מהיר ועצבני 4"

5 מיליון דולר לסרט 

אם בשנת 2015 הרוויחה כ-4 מיליון דולר רק מעבודות דוגמנות, וזה הספיק כדי להפוך אותה לדוגמנית הרווחית ביותר בישראל, ההערכה היא שהחל מהשנה הבאה יחל כל משא ומתן על ליהוק של גדות לסרט בינלאומי חדש ב-5 מיליון דולר לפחות, והסכום עשוי להכפיל את עצמו אחרי שסרט "וונדר וומן" העצמאי יושק בקיץ 2017.

האם זה אומר שאפסו הסיכויים לראות אותה משחקת בעברית בסרטים או בסדרות ישראליות כמו "שושנה חלוץ מרכזי", או העונה השנייה של "עספור" (שתי הפקות שצילמה אחרי החשיפה הבינלאומית ב"מהיר ועצבני")?

לא בטוח. לגדות חשוב לשמור על קשר עם התעשייה בישראל, כשחקנית וגם כדוגמנית, כשם שחשוב לה לשמור על דימוי בת השכן העממית שהשתן לא עלה לה לראש.

לראייה, היא עדיין מתגוררת רשמית בתל אביב עם בעלה, איש העסקים ירון ורסנו, ובתה בת ה-4, ולא מדברת בשלב זה על מעבר רשמי וקבוע להוליווד. בנוסף, כל מי שעבד איתה בעבר מספר על אשת מקצוע חרוצה ויעילה אך בעיקר נעימת הליכות ונטולת כל גינוני דיווה. סביר להניח שאם לוח הזמנים יאפשר (וזה "אם" גדול) והפרויקט יישא חן בעיניה, גדות תשמח לשחק בהפקה ישראלית גם בעבור תשלום נמוך בהרבה (מאוד) מזה שהוליווד מציעה.

גל גדות בסרט שושנה חלוץ מרכזי גל גדות בסרט הישראלי "שושנה חלוץ מרכזי"

הכל התחיל בביקיני זערורי

למרות שפרסומה הראשון של גדות, בשנת 2004, היה בזכות זכייתה בתואר מלכת היופי של ישראל, הפריצה הגדולה שלה לתודעה הייתה כבר במקור בזכות האמריקנים.

גדות גדלה בראש העין (מתברר שגם אשכנזים גרים שם), ובנעוריה למדה מחול וסיימה את התיכון במגמה ביולוגית. תואר מלכת היופי הביא לה חוזה דוגמנות ראשון ב"סוכנות לוק" ודחייה של כמעט שנתיים בגיוס לצה"ל (היא סיימה שירות חובה מלא כמד"סית).

אך למרות נתוניה המרשימים היא לא נחשבה להצלחה בן לילה. רק בשנת 2007 הקריירה של גדות המריאה בזכות פרויקט צילומים מיוחד של המגזין האמריקני Maxim שהוקדש לנשים בצבא. גדות הצטלמה לשער בביקיני זערורי, והצילומים עוררו סערה ציבורית גדולה בעקבות הקישור בין צה"ל וארוטיקה.

בעקבות המיזם הוזמנה גדות להשתתף בקמפיין בינלאומי לקידום הגיליון המיוחד של Maxim, המניות שלה בתעשייה זנקו, ומיד עם שובה לארץ הוצע לה התפקיד הראשי בטלנובלה "בובות" למרות שלא היה לה שום ניסיון קודם במשחק.

אמנם הכוכב הרשמי של "בובות" היה דודו טופז ז"ל, וממילא איש לא מצפה לאיכויות משחק יוצאות דופן בטלנובלה - ועדיין, במבט לאחור, גדות שיחקה אותה. לא רק שהפתיעה לטובה כנערה דתייה שסוד משפחתי אפל מוביל אותה אל עולם הדוגמנות, אלא שההצלחה של "בובות" פתחה בפניה רשמית את כל הדלתות כולל חוזה דוגמנות בינלאומי, הופעה בפסטיגל, וכמובן תואר דוגמנית הבית של מותג "קסטרו" בו היא אוחזת גם כיום (על פי נתוני חברת האופנה, המכירות עלו ב-27% בשנה בה בחרו בה כפרזנטורית).

כך גל גדות הפכה רשמית לדוגמנית הישראלית המצליחה בעולם לצד בר רפאלי. ואז הגיע המהלך שאיש לא יכול היה לתכנן מראש.

בתחילת 2008 החלו צילומי "קוונטום של נחמה", סרט בסדרת ג'יימס בונד. בהפקה הועלה הרעיון ללהק ישראלית כנערתו של סוכן חשאי 007 (דניאל קרייג), ובמשך כמה שבועות התקיימו אודישנים חשאיים לשורה ארוכה של היפות והאטרקטיביות בבנות ישראל (בהן מלי לוי ואסתי גינזבורג).

גדות הייתה אחת הנבחנות, הגיעה לשלב הלפני אחרון, ואז עשו המפיקים אחורה פנה ובחרו באולגה קורילנקו האוקראינית.

ואולם המלהקים זכרו אותה לטובה, וכמה שבועות מאוחר יותר העבירו את הקלטת שלה להפקה גדולה אחרת עליה עבדו במקביל: הרביעי בסדרת סרטי האקשן "מהיר ועצבני". הבמאי ג'סטין לין התלהב מגדות וזימן אותה לאודישן נוסף, בסיומו תפקיד ג'יזל, צעירה הרפתקנית ויד ימינו של מאפיונר מקסיקני העוברת לצד של הטובים, היה מונח בכיסה.

הסרט גרף 155 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, וגדות הפכה לשם חדש ומסקרן בהוליווד. היא השתתפה בסרט Date Night עם סטיב קארל וטינה פיי (הסצנה בה היא מדברת בעברית עם מארק וולברג זכורה כאחת המצחיקות בסרט), הופיעה מול טום קרוז בקומדיית הפעולה Knight and Day, והפציעה בסדרות הטלוויזיה "הפמליה" ו"החיים היפים".

בשנת 2011 שבה לגלם את ג'יזל ב"מהיר ועצבני 5", עם סצינת הביקיני הבלתי נשכחת, וזו הייתה הפעם הראשונה בה זוהתה הדמות רשמית כסוכנת מוסד ישראלית לשעבר. ב-2013 הופיעה גדות ב"מהיר ועצבני 6", בסיומו מצאה דמותה של ג'יזל את מותה.

עד היום לא ברור מדוע החליטו יוצרי הסרט לחסל את הדמות, אבל את הקריירה של גל גדות בהוליווד כבר אי אפשר היה לעצור.

בדצמבר של אותה שנה הודיעו אולפני יוניברסל רשמית שהיא לוהקה לתפקיד וונדר וומן ב"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק", וכן לשלושה סרטי League of Justice נוספים כולל הסרט העצמאי בכיכובה.

הבחירה בגדות לתפקיד עוררה אמנם כמה תגובות זועמות ברשתות החברתיות, בקרב מעריצי דמות הקומיקס שטענו שגדות נראית רזה ושברירית מדי לתפקיד, אבל גם קשוחי המבקרים הודו שהיא נראית נפלא בתמונות הפרומו הרשמיות הראשונות שפורסמו מסט הצילומים.

ואגב, אם עוד היו ספקות לגבי הרצינות בה לוקחים אולפני יוניברסל את פרויקט "וונדר וומן" ואת הקריירה של גל גדות, הגיעה פרשת במאית הסרט. במקור נבחרה לתפקיד מישל מקלארן, במאית טלוויזיה מהוללת שעבדה בין השאר בסדרה "משחקי הכס", אך היא עזבה את ההפקה בעקבות חילוקי דעות אמנותיים מול המפיקים.

ההערכה בהוליווד הייתה שהפרויקט ייגנז, או לפחות ידחה, אך התברר שאף מנהל ביוניברסל לא רוצה להושיב את גל גדות על הספסל. במהלך בזק גוייסה במאית חלופית, פטי ג'נקינס הזכורה מהדרמה "מונסטר" שזיכתה את שרליז ת'רון בפרס האוסקר, והצילומים החלו במועד.

בהוליווד, כמו שיודע כל בלוגר קולנוע מתחיל, שום מפיק בכיר לא מתאמץ כל כך להציל פרויקט אם הוא לא משוכנע שהתוצאה תזרים לכיסו מיליוני דולרים.

הנה גל גדות בטריילר ל"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק":

 

NEW "Batman v Superman: Dawn of Justice" Trailer


 

והנה היא בטריילר לסרט "Triple 9":
 

TRIPLE 9 – OFFICIAL UK TRAILER [HD]


 


לעוד כתבות חדשות על סלבס

לכל הכתבות החדשות

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה