התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סלבס

ביל גייטס, אלן דג'נרס, מייקל ג'ורדן, טום הנקס ועוד 17 אישי ציבור זכו במדלית החירות הנשיאותית
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 23.11.2016 09:32
כחודשיים לפני שהוא עוזב את הבית הלבן העניק הנשיא ברק אובמה מדליה נשיאותית למנחת הטלוויזיה, ול-20 אישי צבור נוספים. מי עוד ברשימה המכובדת?

את מדלית החירות הנשיאותית הכרנו היטב כאשר שמעון פרס ז"ל קיבל את העיטור היוקרתי בביקורו בארה"ב בשנת 2012. העיטור נחשב לאחד מהגבוהים בארה"ב ומוענק ישירות על ידי הנשיא לאנשים שבלטו בתרומתם לשלום, לביטון ולתחומי היצירה והספורט.

 

אתמול רשימה ארוכה ומכובדת של אישי צבור מוכרים עמדו בהתרגשות מול הנשיא, בעודו נואם ומשבח כל אחד, ותולה על צווארו את המדליה המוזהבת. הקהל חייך כאשר אובמה התאמץ להניח על צווארם של שני הכדורסלנים הגבוהים שזכו למדליה - מייקל ג'ורדן וכרים עבדול ג'באר.

לא עצרה את הדמעות - אובמה ואלן דג'נרס (צילום רויטרס)

 

מלבד שני הכדורסלנים המוכרים, ברשימה המכובדת של הזוכים נמצאו ביל ומלינדה גייטס (כן, האדם שהקים את מייקרוספט, אך את המדליה קיבלו דווקא על פעילותם הפילנטרופית), המגישה והקומיקאית אלן דג'נרס, מדענית נאס"א שסייעה לאנושות לנחות על הירח באמצעות אפולו 11 מרגרט המילטון, השחקנים טום הנקס ורוברט דה נירו, ולזמרים ברוס ספרינגסטין, דיאנה רוס והשחקנית סיסלי טייסון. גם מפיק Saturday Night Live לורן מייקלס זכה לכבוד.

דווקא לא בגלל מייקרוסופט

 

מדלית החירות

 

מדלית החירות הנשיאותית מוענקת החל משנת 1963, בעקבות צו מיוחד שנתן באותה התקופה אחד מהנשיאים האהודים של ארה"ב, ג'ון פ. קנדי. קנדי זכה בעצמו לעיטור זה לאחר מותו (בעקבות התנקשות). להענקת המדליה אין משמעות כספית, אך היא נחשבת לאחד משני העיטורים האזרחים הגבוהים ביותר בארה"ב, ולדברי אובמה - "העיטור הגבוה ביותר".

 

הוסף תגובה חדשה