התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טור העורך / מאת: מאיר דורון

בישראל, ככל שינסו לקצר את תקופת הבחירות, היא תמשך ותתגלגל ויהיו בה כל המהפכים שאנחנו מכירים ממערכות הבחירות הקודמות. וכמו בכל מערכת בחירות בישראל, זה לא רק עניין של הצבעה, אלא כמו שאמר פרס "שיעור בדמוקרטיה... סמינר לאומי". כולם לכיתות!
מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 10.10.2012 22:17
היילכו לבני ולפיד ביחד? דרעי וישי? רמון ואולמרט? ועוד לא הגענו לליברמן וליחימוביץ'.

טור העורך, מאת העורך הראשי מאיר דורון, מופיע מספר פעמים בשבוע ומעלה מספר נקודות למחשבה על כמה מאירועי השעה. יש לכם נקודות למחשבה משלכם? כיתבו לי

 

מקנאים באמריקה:

המירוץ לבחירות בארה"ב נכנס להילוך אחרון בתיקו צמוד בין הנשיא ברק אובמה והמועמד הרפובליקני מיט רומני. בישראל, ככל שינסו לקצר את תקופת הבחירות, היא תמשך ותתגלגל ויהיו בה כל המהפכים שאנחנו מכירים ממערכות הבחירות הקודמות בישראל.

רשימת סקר IsraeliLifeUSA.com (שמתכוון להיות סקר הבחירות המקיף ביותר שנעשה אי פעם בקרב ישראלים באמריקה) מתארכת מדי יום (הוספנו את אהוד אולמרט - כבר הצבעתם?) ובוודאי עוד תתעדכן מספר פעמים עד הבחירות.

את מה שצפוי לנו מיטיב לראות נשיא המדינה, שמעון פרס, שנפגש היום עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו (ראו בסרט הווידאו למעלה), לשמוע ממנו באופן רשמי את מה שהנשיא קרא באתרי האינטרנט אתמול: "אני יודע שמערכת הבחירות תהיה קצרה, אך הנושאים העומדים על סדר היום הם כבדים ונוגעים לעניינים ביטחוניים, חברתיים וכלכליים. ב-4 השנים הבאות תעמודנה בפני ישראל הכרעות גדולות ורציניות".

וכמו בכל מערכת בחירות בישראל, זה לא רק עניין של הצבעה, אלא כמו שאמר פרס "שיעור בדמוקרטיה... סמינר לאומי"; במילים אחרות, כולם לכיתות!

אז מה יש לנו בינתיים:

האם מתגבשת מפלגת מרכז חדשה בין 2 המורשעים - ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, והשר לשעבר, חיים רמון? על פי הלחשושים מישראל, השניים מתכוונים להציג "אלטרנטיבה לנתניהו" (מבלי לעשות את הטעויות של שאול מופז). ולחשוב שרק לפני כמה שבועות, מול בית המשפט, לאחר סיום משפטו, הצהיר שהוא אפילו לא חושב על שיבה לפוליטיקה...

האם יש עתיד עם יאיר לפיד? עוד אין לו אפילו רשימה שתמלא את 30 מושבי הכנסת שהוא חולם עליהם... ואולי לפיד ירוץ עם חברו אולמרט? כשהוא אומר שאין סיכוי, זה אומר שיש.

ושלי יחימוביץ'?... יש בכלל עוד מפלגת העבודה?

אהוד ברק? עם 2 חברי כנסת יש לו בכלל כוח אלקטורלי?

וציפי לבני?... משהו חדש, ציפי?

ואביגדור ליברמן? הוא עומד למשפט, לא?

ומה עם הדתיים? האם אריה דרעי ואלי ישי הולכים להתאחד בשנית ולשים בצד סכסוכים מרים ארוכי-שנים, או שהרב עובדיה יוסף פשוט יעיף את ישי מראשות ש"ס?... הרי כשמצביעים ש"ס - מצביעים לרב.

נקודה למחשבה: האם בתוך סחרחורת הבאלגן, יש למישהו חוץ מלשמעון פרס, סיכוי נגד נתניהו?... ואולי שמעון פרס הוא האופציה הכי טובה למדינה?

 

צילום מסך ווידאו: / יו-טיוב

הוסף תגובה חדשה