התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טור העורך / מאת: מאיר דורון

הרושם כאילו נוצרים רבים הינם תומכי ישראל קיבל השבוע סטירה מהמציאות: קבוצה של ארגוני כנסיות גדולות דורשת להשעות את הסיוע האמריקני לישראל בשל הפרת זכויות אדם.
מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 16.10.2012 10:07
הסלמה חדשה בפעילות נגד ישראל. האם הנוצרים האמריקנים הם ידידנו?

ID-10018618.jpg

טור העורך, מאת העורך הראשי מאיר דורון, יופיע מספר פעמים בשבוע ויעלה מספר נקודות למחשבה על כמה מאירועי השעה. יש לכם נקודות למחשבה משלכם? כיתבו לי

ארגונים של הכנסייה הפרסביטריאנית (Presbyterian) (הידועה בעויינותה ובאנטישמיות המופצת בה).
ארגונים מטעם הכנסייה הלותרנית-אוונגליסטית (Evangelical Lutheran).
מועצת הבישופים של הכנסייה המתודיסטית המאוחדת (Methodist).
הוועד הארצי של הכנסייה הבפטיסטית.
הוועד המרכזי של הכנסייה המנוניטית.
ארגון "שלום ואחווה" של הכנסייה האורתודוכסית.

יש הרבה נוצרים בארה"ב. וכאשר כמה עשרות מראשי הכנסיות המרכזיות, על ארגוניהם הרבים, מסכימים לחתום על כתב תביעה נוקב נגד מדינת ישראל, נשאלת מיד השאלה - כמה הם כל האוונגליסטים והמורמונים כולם, שבשל תמיכתם בישראל אנו טועים לפעמים לחשוב שלא כל העולם נגדנו.

הקבוצה הענקית של הגופים הנוצריים (הרשימה למעלה היא חלקית בלבד), פנו לקונגרס בתביעה לפתוח חקירה בכל מה שקשור לסיוע החוץ לישראל (3.1 מיליארד $ לשנה) לאור מה שהם רואים כ"הפרות זכויות אדם על ידי מדינת ישראל".

בפנייתם טוענים בין היתר המנהיגים הנוצרים, כי ישראל מפרה את התנאים הנדרשים לצורך קבלת סיוע חוץ מארה"ב ומתן הסיוע לישראל מתנהל בניגוד לחוק סיוע החוץ של ארה"ב והחוק לפיקוח על יצוא הנשק, שאוסרים סיוע למדינה החומסת זכויות אדם. (יש לציין, כי אכן החוק האמריקני מגביל את השימוש בנשק אמריקני, הממומן ע"י סיוע חוץ, ל"צרכי ביטחון פנימי" או "הגנה עצמית לגיטימית".)

המנהיגים הנוצרים מפרטים עדויות כביכול על "הפרות נרחבות של זכויות אדם שבוצעו ע"י ישראל נגד פלשתינים, כולל הרג של אזרחים, שימוש בגז מדמיע, הריסת בתים, עקירה בכפייה והגבלות על התנועה החופשית". גם ההתנחלויות מוזכרות שם. המנהיגים הנוצרים מאשימים את הפוליטיקאים ש"הסיוע הצבאי האמריקני לישראל תרם להידרדרות זו".

הלובי הפרו-ישראלי בוושינגטון נרתם מיד לפעולה. במסר שהועבר לחברי הקונגרס נאמר, בין היתר, כי "סיוע לישראל הוא ההשקעה הטובה ביותר בערכים של דמוקרטיה, סובלנות, זכויות אדם, חופש דיבור וחופש הדת".

נקודה למחשבה: הייתכן שכל החיבוקים הנוצריים לישראל ולישראלים  מגיע מקומץ של נוצרים קיצוניים, שאיתם אנו קושרים סיפור אהבה? ההסלמה החדשה בפעילות נגד ישראל מגיעה דווקא מהנוצרים הקונסרבטיביים, "השקטים". כמה עויינות וסלידה חושפת פנייתם לקונגרס, ומראה עד כמה התעמולה האנטי-ישראלית מסוכנת וחודרת לכל הרבדים בציבור האמריקני.

 

צילום freedigitalphotos.net/
 

הוסף תגובה חדשה