התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טור העורך / מאת: מאיר דורון

קמפיין יהודי נגד "אמזון" ו"בארנס ונובל": מוכרות ספרים אנטישמיים מכחישי שואה
מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 18.10.2013 08:24
למרות ש"אמזון" הבטיחה עוד ב-2009 להסיר ספרים אנטישמיים מאתריה, היא ממשיכה לפרסם ולמכור, כמו גם "בארנס ונובל", עשרות כותרים מטיפי שנאה

כותרים אנטישמיים ונאציים באתר מכירות הספרים של אמזוןכותרים אנטישמיים ונאציים באתר מכירות הספרים של אמזון

רשתות מכירות הספרים הגדולות בעולם, "אמזון" ו"בארנס ונובל", מפרסמות ומוכרות ספרים אנטישמיים שמכחישים את השואה ומטיפים לנאציזם ולעליונות הגזע הלבן. זאת למרות שבעבר התחייבו להסיר ספרים כאלו מפלטפורמות המכירה שלהן.

תחקיר שביצע האתר The Kernel מציג שורה ארוכה של ספרים מסוג זה - המוצעים למכירה כספרי נייר ובגירסות דיגיטליות, ומצביע על כך שניתן לרכוש אותם גם במדינות שבהן נאסר על פי חוק להפיץ ולמכור חומרי תועבה נאציים (כמו אוסטריה, צרפת, גרמניה וליכטנשטיין, משם "אמזון" מנהלת את עסקיה באירופה על מנת לזכות בהטבות מס).

ב-2009 הבטיחה "אמזון" לסלק ספרי שטנה גזעניים לאחר שנתבעה על ידי "הוועד היהודי-אמריקני" ממצא אז כ-50 ספרים מכחישי שואה בקטלוג של ענק המכירות. עתה מתברר, שאמזון לא עמדה בהבטחתה.

התופעה חורה משום ששתי רשתות מכירות הספרים הבטיחו לאחרונה גם להוריד ממדפיהם "יצירות אלימות בעלות תכנים מיניים הקשורים לאונס, קיום יחסי מין עם בעלי חיים וגילוי עריות", אך לא הכלילו בהם חומרים מטיפי שנאה, אנטישמיים, נאציים ומכחישי-שואה; ויותר מזה: מי שרוכש ספר אנטישמי מיד מקבל הצעות לספרים דומים בקטיגוריה "לקוחות אשר רכשו את הפריט הזה קנו גם..."

ספר מכחיש שואה: "האם באמת מתו שישה מיליונים?"ספר מכחיש שואה: "בית הכנסת של השטן: הסיפור המעודכן, המורחב והבלתי מצונזר"ספר מכחיש שואה קלאסי

בין הכותרים הצורמים ביותר:

* "אושוויץ: ההמתה הראשונה בגז: שמועה ומציאות, ווידויים מאת רביזיוניסט של השואה" - Auschwitz: The First Gassing. Rumor and Reality and Confessions of a Holocaust Revisionist.

* "האם באמת מתו שישה מיליונים?" - Six Million Really Die? - ספר הטוען, בין היתר, במבוא שלו, כי תאי הגזים אשר מוצגים לתיירים במחנה אושוויץ כמו גם זכרונות של ניצולי שואה, לרבות אלה של שמעון ויזנטל, זוייפו.

* "המיתוס על השמדת היהודים" - The Myth of the Extermination of the Jews

* "בונים עולם לבן ובהיר יותר" - Building a Whiter and Brighter World.

* "בית הכנסת של השטן: הסיפור המעודכן, המורחב והבלתי מצונזר" - The Synagogue Of Satan: Updated, Expanded, And Uncensored. ספר זה 'מוכיח' איך היהודים הביאו את העבדות לעולם.

* "התנ"ך של האדם הלבן" - The White Man’s Bible. ספר המכסה "תחומי עניין אשר חשובים ביותר עבור ההישרדות, ההתרחבות וההתקדמות של הגזע הארי".

* "המדריך הלאומני הלבן לסרטים" - Trevor Lynch's White Nationalist Guide to the Movies, שעניינו להוכיח איך הוליווד נשלטת על ידי יהודים ואיך משתמשים בסרטי קולנוע לתעמולה. למשל, הספר Django Unchained מכונה "חלום רטוב יהודי", ונאמר עליו שהוא כולל "פנטזיות מלאות שנאה על חבירה לשחורים על מנת לפגוע בלבנים מבית היוצר של הדמיון היהודי".

"אמזון" אינה מגיבה בינתיים, ו"בארנס ונובל" לא רואים ולא שומעים. ארגונים יהודים מתכוונים לארגן קמפיין שילחץ על הרשתות לחדול ממכירת ספרים מסוג אלו.

 

ניאו נאצים מבקשים להקים קהילה בצפון דקוטה... שורה של מנהיגים ניאו נאצים, ממובילי האנטישמיות בארה"ב, רכשו שטחים ורוב בעיירה קטנה בצפון דקוטה ומבקשים להפוך אותה לקהילה 'נשיונל-סוציאליסטית'

למה Hobby Lobby מסרבת למכור מוצרי יודאיקה?.. רשת החנויות האמריקאית לאמנות ומלאכת יד שבבעלות המיליארדר האוונגליסטי סטיב גרין, מואשמת באנטישמיות לאחר שהתגלה שמדיניותה היא לא למכור "מוצרים יהודים"

 

למדור נלחמים באנטישמיות


למוסף ישראלים באמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

לעמוד הראשי

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים מאמזון
ֿ

הוסף תגובה חדשה