התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טור העורך / מאת: מאיר דורון

מ-1 עד 15: האנטישמים הגדולים של 2013
מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 01.01.2014 21:07
"מרכז ויזנטל" פירסם את רשימת 14 האנטישמים המסוכנים ביותר בעולם בפרוס 2014 - סופרים ומאייר, ספורטאים וזמרים, בתי ספר וכנסיות. מי הם ומה הם רוצים מאיתנו

מוביל האנטישמיות בעולם: המנהיג הרוחני של איראן, האייתוללה עלי חמינאי

במקום הראשון 'זוכה' המנהיג הרוחני של איראן, האייתוללה עלי חמינאי (בתצלום למעלה) - והאמירות האנטישמיות ביותר שהשמיע השנה היו כאשר כינה את ישראל "הכלב האלים של המזרח התיכון", את מנהיגי ישראל "חיות שאינם יכולים להיקרא בני אנוש" ואת העם היהודי "אוייבי האנושות".

במקום השני ברשימת האנטישמים של השנה מדורג ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, שבקיץ האחרון, במהלך ניסיונותיו להביא לסיומן של ההפגנות נגדו, האשים את "לובי הריבית" בליבוי המחאה וסגנו פירש ביטוי סתום זה והסביר כי הכוונה היא לכל הקהילות היהודיות בעולם.

במקום השלישי מוצב ריצ'רד פאלק, האחראי על דו"חות האו"ם בעניין הפרות זכויות אדם בישראל ומנהל קמפיין לניהול משפט נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג. בין שלל הפנינים שהפיק השנה, הוא טען ש"ישראל מתכננת שואה כמו הנאצים". הוא גם הצדיק פיגועי ההתאבדות נגד ישראל בטענה שהם מסייעים להמשך המאבק בכיבוש.

במקום הרביעי נמצא ארגון האקדמאים האמריקני, ASA, שהכריז על חרם אקדמי נגד ישראל.

ארגון מרצים אמריקאי נחשב הכריז חרם אקדמי על ישראל... זהו ניצחון גדול לתנועת החרם האקדמי על ישראל, שזוכה לתמיכה רחבה באירופה, אך לא בארה"ב. 66% מהמצביעים תמכו בניתוק קשרי מחקר עם מוסדות אקדמיים בישראל

ובצמידות - הזמר רוג'ר ווטרס, ה"פינק פלויד" לשעבר (בתצלום למטה), שקרא השנה פעם אחר פעם להחרים את ישראל, ושיכנע את הזמר סטיבי וונדר לבטל את השתתפותו באירוע למען חיילי צה"ל בלוס אנג'לס.

הזמר רוג'ר ווטרסרוג'ר ווטרס שוב תוקף את ישראל: משווה אותה לנאצים... הסולן לשעבר של להקת הפינק פלויד, מנסה לשכנע כוכבי רוק להצטרף לחרם תרבותי על ישראל ומגייס לשם כך את בן גוריון, הנאצים ואיראן

במקום החמישי דירג מרכז ויזנטל את איגוד הכנסיות של קנדה - כוח עולה בקריאות בצפון אמריקה לחרם על ישראל.

מקום ששי - מפלגת הימין הקיצוני ההונגרית "יוביק", שסגן היו"ר שלה קרא לרישום כל היהודים במדינה, משום שהם מהווים סגנה למדינה.

הזמרת הלבנונית נאג'ווה כראםמקום שביעי - הזמרת הלבנונית נאג'ווה כראם (בתצלום מימין), הפנים של "לוריאל" במדינות ערב ושופטת בתוכנית הריאליטי "ערב איידול" (המקבילה הערבית ל'אמריקן איידל'), שבחרה בהיטלר כאחד מאלו שיכולים לדעתה להרכיב את האדם המושלם, בגלל "הכשרון המילולי המשכנע שלו".  
 
במקום השמיני - יוסוף אל קרדאווי, המנהיגה הרוחני של "האחים המוסלמים" במצרים, שהתבטאותו האנטישמית הבולטת השנה היתה ש"אללה הוביל אנשים להעניש יהודים. האחרון שבהם הוא היטלר".

ובצמידות - המאייר הצרפתי זאון, ש'התמחותו' בקריקטורות אנטישמיות.

במקום התשיעי - בתי הספר במחוז "פיין בוש" בניו יורק, שנחשף השנה כקן אנטישמי, בו מתקיימים הטרדות, תקיפות ואיומים על רקע אנטישמי שמכוונות לעבר תלמידים יהודים.

אנטישמיות של יומיום במדינת ניו יורק... תלמידי בתי הספר בפיין בוש שניו יורק, סובלים מזה שנים מהתנכלויות יומיומיות, המתחילות בקבלת פנים במוהל יד נאצי כשהם עולים על ההסעות בבוקר

שני סופרים מחלקים את המקום העשירי - הסופרת זוכת פרס פוליצר אליס ווקר בעקבות ספר שכתבה התוקף את המדינה היהודית. ולצידה מקס בלומנטל, שכתב ספר בשם "איך להרוג גויים ולהשפיע על אנשים". 

כמעט נכנסו לרשימת העשרה גם שני ספורטאים, אך הם יסתפקו במקומות ה-11 וה-12, בזכות התנצלויותיהם:

הכדורגלן הקרואטי יוסיפ סימוניץ', שחשף את פרצופו הפרו נאצי בהתבטאויות ומחוות, כמו מועל היד ההפוך שבאמצעותו 'חגג' הבקעת שער בפרמייר-ליג האנגלית;

והכדורסלן ממוצא צרפתי של קבוצת ה-NBA "סן אנטוניו ספרס", טוני פארקר, שצולם מצדיע במועל יד הפוך לצד הקומיקאי הצרפתי דיודונה, ממציא ההצדעה החדשה.


"מתנת" כריסמס יהודית בצרפת: מכות לאנטישמים; "הנאצים הקטנים לא יישארו רגועים"... המטרות העיקריות של "הליגה להגנה יהודית" בצרפת הם אנשים שצילמו עצמם כשהם מצדיעים במועל היד האנטישמי החדש - ההצדעה ההיטלרית האסורה באופן הפוך

למדור נלחמים באנטישמיות

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומים: Jethro / ויקיפדיה; ויקיפדיה; Najwa Karam Fan Channel ‪ / יו טיוב 

הוסף תגובה חדשה