התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טור העורך / מאת: מאיר דורון

חשיפה: הפנים של האנטישמים הצעירים החדשים בארצות הברית (וידאו)
מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 23.06.2016 22:08
בעוד גילויי האנטישמיות והאנטי-ישראליות בקמפוסים ברחבי ארה"ב מגיעים לשיאים, מפרסם אתר חדש את פרצופיהם ומעלליהם של האוייב-מבפנים

הפנים של האנטישמים הצעירים החדשים בארצות הבריתחשיפה: האנטישמים הצעירים החדשים בארצות הברית

השבוע הכריז נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כי החרם האקדמי שמתהווה באוניברסיטאות ברחבי העולם הוא איום אסטרטגי ראשון במעלה עבור מדינת ישראל.

העובדות בארה"ב אכן מכות בפנים:

* גילויי האנטישמיות בקמפוסים ברחבי ארה"ב הגיעו לשיאים בשנתיים האחרונות ביחס ישר לעליית כוחה של תנועת BDS, המנסה לעשות דמוניזציה לישראל, לפגוע בכלכלתה, באקדמיה ובחברה הישראלית על ידי חרמות.

אם ארגוני סטודנטים אנטי-ישראליים היו בעבר מעטים מאוד, היום הם בולטים ורועשים ברוב אוניברסיטאות המובילות מחוף-אל-חוף.

במקביל מתרבים הדיווחים על אווירה של פחד בקרב סטודנטים יהודים וישראלים הלומדים בארצות הברית.

* ארגוני סטודנטים בעשרות אוניברסיטאות מפעילים לחץ על ראשי האקדמיה להחרמת האקדמיה הישראלית.

חוקרים ישראלים באוניברסיטאות אמריקניות מרגישים "תקועים", אינם מתקדמים ואינם מקודמים, ומאמריהם נידחים מכתבי-עת אקדמיים מדעיים.

* בשנתיים האחרונות התקבלו החלטות הצהרתיות ורשמיות של מספר ארגונים אקדמיים אמריקניים להחרמת מוסדות אקדמיים ישראלים, בהם: האגודה האמריקנית ללימודי מזרח תיכון, אגודת האנתרופולוגים האמריקאית, האגודה ללימודי אמריקה (American Studies Association - ASA) והאגודה ללימודי אמריקה-אסיה.

 

אתר חדש, שעלה בימים אלה ע"י "סטודנטים ואזרחים מודאגים" (שאינם מזדהים), החל לחשוף את הארגונים ואת פניהם של אנשים הפעילים להחרמת ישראל באקדמיה האמריקנית.

האתר, Canary Mission, החל לאסוף חומרים על סטודנטים פעילי BDS - ארגון רב זרועות, הממומן בכסף ערבי, שמטרתו להביא לחרם על ישראל, באמצעות הימנעות מהשקעות בה ועיצומים שיוטלו עליה... על סטודנטים שהיו מעורבים בתקריות אנטישמיות... על סטודנטים שהביעו תמיכה בארגוני טרור כמו החמאס... ובכלל על סטודנטים שחברים בארגונים קיצוניים אנטי-אמריקניים כמו התנועה הנשיונל-סוציאליסטית (מילים יפות לנאצים).

הפגנת BDS באוניברסיטה אמריקנית. מעכשיו יתעדו את הפרצופים הצועקים בגנות ישראל והיהודים

איך זה עובד?

מתנדבי האתר עוקבים אחר 'חשודים' ברשתות החברתיות ואוספים סטטוסים שכתבו, מזהים אותם בתצלומים וסרטונים מהפגנות אנטי-ישראליות ומאזינים לנאומיהם שם.

מרגע ש'הופללו', כאשר נמצא תצלום או דברים שאמרו או כתבו, המעידים על מגמתם האנטי-ישראלית או האנטי-יהודית, הם מוכנסים ל'רשימה השחורה' של האתר, כולל תצלומם.

באתר כבר מתועדים עשרות פעילים אנטי-ישראלים באוניברסיטאות רבות ובנוסף גם כ-10 ארגונים הפעילים בקמפוסים בארה"ב ואחראים לגל ההחרמה - מ-BDS הפלסטיני ועד ארגון השמאל הקיצוני היהודי JVP) Jewish Voice for Peace).

"מאגר הנתונים שלנו נוצר כדי להגן על הציבור והערכים הדמוקרטיים האמריקניים באמצעות חשיפת יחידים וארגונים המקדמים 'אנטי חופש', 'אנטי-אמריקניות' ו'אנטישמיות'", נכתב באתר, יחד עם הבטחה שכל פרסום עובר תחקיר זהיר לפני שמועלה לאוויר.

יוזמה ברוכה, שכדאי למי שעומד מאחוריה להתייצב לפניה.

צפו בסרטון על פעילות הארגון:

 

Canary Mission: Radicals Exposed


 


לכל הכתבות החדשות

צילומים: Canary Mission

 

הוסף תגובה חדשה