התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טור העורך / מאת: מאיר דורון

אם ליהודי אירופה היה נשק, האם השואה הייתה נמנעת?
מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 10.10.2015 00:50
איך הידרדר הדיון הציבורי האינסופי בשאלה מכירת ואחזקת נשק ע"י אזרחים בארה"ב, לשרבוב 6 מיליון קורבנות השואה? תשאלו את המועמד הרפובליקני השחור העולה

המועמד לנשיאות בן קרסון על עטיפת ספרו החדש שיוצא לאור השבועהמועמד לנשיאות בן קרסון על עטיפת ספרו החדש שיוצא לאור השבוע

המועמד הרפובליקני השחור לנשיאות ארצות הברית, ד"ר בן קרסון, כבר עורר כמה וכמה 'מהומות' שהקפיצו אותו למקום השני בקרב מועמדי מפלגתו, בצמידות מאיימת למיליארדר דונאלד טראמפ. למשל, כשעורר דיון ציבורי בשאלה אם מוסלמי שלא יתנכר לאמונתו יוכל כהן אי פעם כנשיא ארץ החירות והחופש ולמלא את החוקה האמריקנית.

עכשיו - בדיון הציבורי האינסופי בשאלה מכירת ואחזקת נשק ע"י אזרחים בארה"ב, עירב ד"ר קרסון את היהודים שנרצחו בשואה.

בניסיונו להסביר מדוע יש לשמור בכל מחיר על זכותם של אזרחים לאחוז בנשק, למרות אירועים טרגיים כמו, לאחרונה, הטבח הקטלני במכללה באומפקווה שבאורגוןקבע מנתח המוח הנודע, כי יתכן ושואת יהודי אירופה הייתה נמנעת אילו היהודים היו חמושים.

בראיון טלוויזיוני לסי.אן.אן הוא הוסיף, כי "יש סיבה למה דיקטטורים לוקחים את הנשק לידיהם ואינם מרשים זאת לאזרחיהם".

בימים אלה מפרסם קרסון ספר חדש, שגם בו הוא מנתח, בין היתר, את ההתנהלות הנאצית במלחמת העולם השנייה ומנסה להפיק לקחים מכך לארה"ב היום.

"באמצעות שילוב בין הוצאת הנשק מידי העם ותעמולה רחבה, הצליחו הנאצים לממש את כוונותיהם הזדוניות עם מעט מאוד התנגדות... פיקוח על נשק הוא בסיס לעריצות", כתב קרסון.

ובראיון פירט, כי "הסבירות שהיטלר היה מצליח להשיג את מטרותיו הייתה הרבה יותר קטנה אילו יהודי אירופה היו חמושים".

כשנשאל, ב-Fox News, כיצד היה מגיב אם הרוצח מאורגון, כריסטופר הרפר מרסר, היה שואל אותו אם הוא נוצרי לפני שהיה יורה בו (כפי שעשה ל-9 אנשים שהרג ועוד כ-13 שפצע)?... קרסון השיב: "לא רק שלא הייתי משתף איתו פעולה, אלא שלא הייתי סתם עומד שם ונותן לו לירות בי... הייתי צועק: 'היי אנשים, כולנו נתקוף אותו יחד. הוא אולי יכול לירות בי, אבל הוא לא יכול לירות בכולנו'".

ארגונים יהודיים לא אהבו את שרבוב השואה למערכת הבחירות לנשיאות בארה"ב, ובראש המוחים בפני קרסון היו נציגי "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL). "הרעיון שמדיניות הפיקוח על נשק של היטלר תרמה לשואה אינה נכונה היסטורית", טוען המנכ"ל החדש של הארגון, ג'ונתן גרינבלט. "המציאות ההיסטורית היא שגם אם היו נשקים ברשות יהודים בגרמניה של 1938, הם לא היו יכולים בשום צורה לעצור את העוצמה הטוטאליטרית של הנאצים".

אם היו להם נשקים...אם היו להם נשקים, כמו מחסני הנשק שמחזיקים מאות-אלפי אמריקנים...

האם האמריקנים היו מסתירים יהודים בשואה?

עניין השואה מופיע גם בסקר מעניין חדש שנערך בעקבות יציאתו לשוק הצפייה הביתית של סרט שואה חדש - Return to the Hiding Place, בבימויו של פטר ספנסר - המתעד את חייהם של נוצרים שסיכנו את חייהם כדי לספק מחסה ליהודים מפני הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה.

בסקר נשאלו כ-1,000 צופים בסרט, כולם מבוגרים: אם הייתם מתבקשים להסתיר יהודי במהלך השואה, האם הייתם מסכימים?

ואלו הממצאים:

כשליש מהנשאלים השיבו "לא".

גברים ענו בחיוב יותר מאשר נשים.

נשואים אמרו "כן" יותר מרווקים.

אנשים שזיהו עצמם כדתיים השיבו "כן" בשיעורים הגבוהים היותר.

במדינות הדרום של ארה"ב ענו "כן" יותר מאשר במדינות הצפון.

לכל טורי העורך הראשי

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: ד"ר קרסון מ-CNN / יו טיוב; השואה מ-DokiDoc08 / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה