התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

מודעות אנטי-ישראליות בעשרות תחנות רכבת בניו יורק
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 27.03.2013 03:46
כחצי שנה אחרי הקמפיין הפרו-ישראלי בסאבוויי, הגיעה התגובה. המודעות, שנתלו ב-25 תחנות רכבת Metro-North, קוראות "לעצור את התמיכה האמריקנית בישראל"

רכבת

 

לפני כחצי שנה גרמו מודעות פרו-ישראליות שנתלו בתחנות הרכבת התחתית בניו יורק לסערה גדולה. עוד לפני כן, במהלך הקיץ, נתלו מודעות ברוח דומה בתחנות רכבת הממוקמות צפונית לעיר ניו יורק. כעת הגיעה התגובה, בדמותן של מודעות נגד ישראל, שנתלו ב-25 מתחנות הרכבת של Metro-North בניו יורק וקונטיקט.

קבוצה הקרויה "מוסלמים אמריקנים למען פלסטין" עומדת מאחורי המודעות, שנתלו בימים האחרונים. "סיימו את האפרטהייד עכשיו – עצרו את הסיוע האמריקני לישראל", נכתב שם בין היתר. כמו כן, במודעות מופיע ציטוט התומך ברוח המודעות מפי הכומר האנטי-ישראלי דזמונד טוטו: "חשתי מצוקה גדולה בעת ביקורי בארץ הקודש. הוא הזכיר לי מאוד את מה שקרה לנו השחורים בדרום אפריקה".

במודעות נטען כי "האמריקנים נותנים לישראלים 3 מיליארד דולרים מדי שנה" ובאיור שברקע מופיעה צלליתו של חייל צה"ל המצמיד את נשקו לחזהו של ילד. בקבוצת "המוסלמים האמריקנים"  טענו כי אין כל קשר בין תזמון הופעת המודעות לבין חג הפסח, אלא דווקא לביקורו האחרון של הנשיא ברק אובמה בישראל. "אנו מקווים שהמודעות יביאו לדיאלוג בריא", נמסר לעיתונאים המקומיים.

חברת הרכבות של האזור, ה-MTA, לא מנעה את פרסום המודעות אך דאגה להוסיף בהן שורה המבהירה כי תלייתן בתחנות אינה מרמזת על תמיכת החברה בעמדות המשתקפות בהן.

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם: פרסמו מודעה בחינם!

עוד באזור ניו יורק/ניו ג'רזי:

זוכה אחרי 23 שנים בכלא, שוחרר וקיבל התקף לב

ירדן שובל: כשאומרים לי "לא" באודישן

- חזרה לעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/PabloM201

הוסף תגובה חדשה