התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

מלחמתה של המרצה לעברית במוסלמים (וידאו)
מאת: נורית גרינגר ומאיר דורון | פורסם: 06.04.2013 09:54
תמי רוזמן בנג'מין, מרצה לעברית באוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז, טוענת שסטודנטים מוסלמים באוניברסיטאות בקליפורניה (ובקנדה) מקושרים לארגוני טירור

תמי רוזמן בנג'מין נושאת את ההרצאה בגנות הסטודנטים המוסלמים, באירוע בבית הכנסת "אהבת תורה" שבסנטה קרוזתמי רוזמן בנג'מין נושאת את ההרצאה בגנות הסטודנטים המוסלמים, באירוע בבית הכנסת "אהבת תורה" שבסנטה קרוז

תמי רוזמן בנג'מיןתמי רוזמן בנג'מין, מרצה לעברית באוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז, מנהלת מאז הקיץ האחרון מלחמה פרטית כנגד 2 ארגוני סטודנטים מוסלמים הפעילים באוניברסיטה שבה היא מלמדת - Muslim Students Association (MSA) ו-Students for Justine in Palestine (SJP) - וטוענת שהם מקושרים לארגוני הטירור חמאס וחיזבאללה ולארגון האיסלמי הקיצוני "האחים המוסלמים".

"לעתים קרובות, סטודנטים זרים מגיעים לאוניברסיטות אמריקניות ממדינות מוסלמיות שבהן הוכלו ב'דיאטה אנטישמית"" טענה המרצה לעברית, "וכשהם מגיעים לכאן הם משתתפים בקמפיינים שנעדו להביא לדמוניזציה ודה-לגיטימציה של מדינת ישראל".

מה שחורה לה במיוחד היא העובדה, שמול האנטי-ישראליות שמתקיימת באוניברסיטה שבה היא מלמדת, אין שום כוח כנגד, שלפחות יאזן את הטענות המוסלמיות. "הם מפיצי חומרי 'הסברה' מתוחכמים, והתוצאה היא שדעתם שולטת בכיכר הקמפוס והם משפיעים ומטעים את תפיסת העולם של עשרות אלפי סטודנטים בכל האוניברסיטאות בקליפורניה", אמרה רוזמן בנג'מין.

המרצה האמיצה, שאמרה את דבריה באירוע שהתקיים מחוץ לקמפוס, בבית הכנסת "אהבת תורה" שבסנטה קרוז, הפכה לאוייבת המוצהרת של הסטודנטים המוסלמים ותומכיהם בקמפוס של UCSC, שארגוניהם פנו לנשיא האוניברסיטה, מארק יודוף, ופירסמו עצומה באינטרנט הקוראת לו לגנות את רוזמן בנג'מין על "טענותיה הגזעניות והמשמיצות" ונסיוניתיה "להכתים ולהשתיק סטודנטים פעילי זכויות אדם".

המרצה המוחה היא אחת המייסדים של ארגון "יוזמת עמך", ששם לו למטרה להילחם בגל האנטישמי והאנטי-יהודי, השוטף לדבריה של האוניברסיטאות בכלל, ובקליפורניה בלבד. לדגבריה, השיח הפוליטי והביטויים האנטי-ישראלים והאנטישמיים פלשו גם לכיתות הלימוד ולאירועים שמתקיימים בחסות האוניברסיטאות.

צפו בחלק מדבריה של תמי על הפעילות האיסלאמית בקמפוסים בקליפורניה והשפעתה המזיקה:

 

להחרים את "ג'נרל אלקטריק"

כעדות לטענותיה של רוזמן בנג'מין, הצליחו בימים האחרונים סטודנטים מוסלמים לשכנע את אגודות סטודנטים באוניברסיטאות סן דייגו וריברסייד בדרום קליפורניה, לקרוא להנהלות האוניברסיטאות להחרים כל קשר עם חברות הסוחרות עם ישראל ולהפסיק להשקיע בהן במסגרת קרנוֹת הפנסיה של האוניברסיטה.

בין החברות שהסטודנטים דורשים להחרים קשרי עבודה איתם: נורת'רופ גרומן, Techsystems Alliant וג'נרל אלקטריק.

הסטודנטים טוענים, כי חברות אלה מספקות טכנולוגיות וכלי נשק שצה"ל משתמש בהם בשטחים נגד הפלשתינים. פנייה דומה נעשתה לפני מספר חודשים גם באוניברסיטת אירווין שבאורנג' קאונטי.

ייאמר, כי הנהלות האוניברסיטאות דנות אמנם בבקשות הסטודנטים - כפי שהן דנות בכל בקשה מטעם אגודות הסטודנטים, אבל אינן נכנעות ללחץ, לעת עתה. אבל כפי שטוענת רוזמן בנג'מין, עצם הדיון הציבורי בעצומות והחלטות מסוג אלו יוצר את הדמוניזציה והדה-לגיטימציה של מדינת ישראל.

 

"השחרור והשיבה" בבריטיש קולומביה

ואילו מעבר לגבול, בקנדה:

"השחרור והשיבה", זו כותרתה של וועידה שתתקיים בתחילת מאי (3-5 במאי) באוניברסיטת בריטיש קולומביה מטעם ארגון אנטי-ישראלי השם "סולידריות למען זכויות האדם של הפלשתינים" (SPHR-UBC).

הועידה תתמקד ב"תפקיד הפלשתינים בפזורה, למען שחרור פלשתין מידי הכיבוש הישראלי, ומימוש תביעת השיבה של מיליוני הפליטים הפלשתינים וצאצאיהם".

הוועידה תקיים, בין היתר, "סדנאות" בנושאים כמו "קמפיין החרם נגד ישראל" ו"המאבק בציונות. למשתתפים מובטחת הופעה בוודיאו של חוטפת המטוסים לשעבר לילא ח'אלד, מבכירי "החזית העממית לשחרור פלשתין", ועוד פלשתיני בכיר שריצה עונש מאסר בכלא הישראלי על רקע ביטחוני.

ביום האחרון של הוועידה מתוכננת הפגנת מחאה נגד הכנס, שמארגן הלובי היהודי (CIJA) בוונקובר, בו אמורים לנאום בין היתר דניס רוס, יועצו לשעבר לענייני המזרח התיכון של נשיא ארה"ב, ושגרירת ישראל באוטווה, מרים זיו. הכנס ייערך ב-5 במאי בין השעות שמונה בבוקר לתשע בערב בבית הספר "סיגל" למינהל עסקים בוונקובר.

 

למה רק שליש מפשעי השנאה בארה"ב מדוּוחים למשטרה... ולמה למרות שמספר היהודים בארה"ב נותר בלא שינוי משמעותי במשך שנים, ומספרנו קטן ממספר המוסלמים שעלה משמעותית לאחרונה, עדיין מהווים יהודים בארה"ב מטרה לפשעי שנאה פי 7 יותר ממוסלמים

 

זוכה הגראמי חגג את פסח - וספג ממעריצים תגובות אנטישמיות

 

לעמוד הראשי

 

וידאו וצילום מסך: UCSC CJP / יו טיוב; פייסבוק

 

הוסף תגובה חדשה