התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

מבחן העיתונאות של מוזיאון החדשות בוושינגטון
כתב וצילם: אלעד מסורי, וושינגטון | פורסם: 20.05.2013 00:19
Newseum שבבירת ארה"ב חזר בו מכוונתו לשבץ בקיר ההנצחה לעיתונאים שנפלו במילוי תפקידם, את שמותיהם של 2 טירוריסטים, עובדי ערוץ "אל אקצה" של החמאס בעזה

הכניסה למוזיאון החדשות בוושינגטון די.סיהכניסה למוזיאון החדשות בוושינגטון די.סי (צילום: ויקיפדיה)

 

"מוזיאון החדשות" (Newseum) בוושינגטון די.סי הוא בוודאי אתר חשוב, שמוזכר בדרך כלל בהקשרים תיירותיים. אבל לאחרונה הוא עלה לכותרות סביב החלטתו להנציח את שמותיהם של שני עובדי תקשורת ערבים (טכנאי וצלם) שנהרגו, כביכול, במהלך ביצוע עבודתם, אך למעשה היו חברים מן השורה בארגון חמאס בעזה.

ייאמר לזכות המוזיאון, שלאחר שיקול מחדש קיבל את הביקורת שהושמעה נגד החלטתו - וחזר בו מכוונתו.

וזו היתה סיבה טובה לבקר בו ולשבץ אותו במסלול שלכם בוושינגטון.

מוזיאון החדשות מתרומם לגובה של 6 קומות, עמוס במיצגים עיתונאיים ומתכוון להציג  את ההיסטוריה של העיתונות האמריקנית והעולמית, תוך סיפור ההיסטוריה שהיא תיעדה.

נחמד לראות מצגות על ימי הסטארט-אפ של העיתונות המודפסת, הרדיו, הטלוויזיה והאינטרנט. בחלק אחר של המוזיאון מציגים המועמדים ל"פרס פוליצר" לצילום עיתונות את המיטב שלהם, וגם תמונות הזוכים מכל השנים מוצגות בגאווה, כמו פלאשבקים לאירועים שנטבעו בזכרון העולמי לנצח.

קיר ההנצחה' לעיתונאים שמתו על מזבח הסיקור במוזיאון החדשות בוושינגטון די.סי

קיר המחלוקת הוא 'קיר ההנצחה' לעיתונאים שמתו על מזבח הסיקור, רובם באיזורי מלחמה ומחלוקת ובמדינות העולם השלישי (בתצלום למעלה).

עוסם סאלמה ומוחמד אל-קומי, ששמותיהם אינם מופיעים על הקיר, נהרגו בשנה שעברה, כשנסעו סמול לגבול ישראל-עזה בוואן שסומן באותיות TV - צוות טלוויזיה. השניים היו עובדי ערוץ החמאס בעזה, "אל אקצה", שהוקם ב-2005. הטענה של המתנגדים לאזכורם על קיר ההנצחה היתה, שחמאס הוא ארגון טירור ושעבודתם של עוסם ומוחמד לא היתה איסוף חדשות, אלא הפקת סרטוני תעמולה אנטי ישראלים ואנטי יהודים. ארגונים יהודיים, בראשות אייפא"ק, הציגו את ההוכחות שנדרשו כדי לא לכלול אותם על הקיר השנה.

בסמוך מצאתי איזכור מיוחד לעיתונאי ה"וול סטריט ג'ורנאל" היהודי-אמריקני, דניאל פרל, שנחטף ונרצח בפקיסטן בידי "אל קעיאדה". אכן, לא ראוי להניח שני עובדי מדיה משרתת-טירור לצד מי שנהרגו ע"י ארגוני טירור, כמו פרל.

חדשות ב-100 שפות - חפשו את העבריתחדשות ב-100 שפות - חפשו את העברית

לבסוף, על קיר גדול במוזיאון רשומה המילה "חדשות" ב-100 שפות ושמחתי למצוא את המילה העברית ממש באמצע הקיר, במרכז, בקירבה אינטימית ומרמזת למילה 'חדשות' בערבית.

מיקום המוזיאון:

6th St. and Pennsylvania Ave
NW .Washington, DC

 

Google 'מכירה' ברשות הפלשתינית כמדינה... בצעד חסר-תקדים של מעורבות פוליטית בנושא מדיני שנוי במחלוקת, ענק האינטרנט חוזר למינוחי טרום מלחמת העצמאות ושינה את "השטחים הפלשתיניים" לשם "פלסטין"

 

סטודנטים יהודים במכללת האופנה היוקרתית "פארסונס" במנהטן: להחרים את גליאנו

 

שיעורי בית בתיכון בניו יורק: צפייה בתעמולה נאצית ועיון בספרות אנטישמית

 

לעמוד הראשי

 

צילום קיר ההנצחה: newseum.org

 

הוסף תגובה חדשה