התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

טעם לפגם? סינרים לתינוקות יהודיים
מאת: דוד חריש | פורסם: 01.06.2013 21:48
חברת Super Gifts הורידה מהמדף סינרים שעוררו מחאה של יהודים, שטענו שהם מקבעים סטריאוטיפים בעלי נימה אנטישמית. כך הופכת בדיחה לגזענות

רופא לעתיד

עורך דין לעתיד

הסינרים שהורדו מהמדף

 

חברת Super Gifts - חברה וירטואלית המוכרת בין היתר באמצעות אתר הקניות Amazon, היתה משוכנעת שהליין החדש של "סינרים לתינוקות יהודיים" יהפוך ל'שלאגר' בקרב הורים יהודים. בדיחה טובה על חשבות העולל, שעוד לא מבין כלום, לא מזיקה להורוּת טובה.

אבל היה מי שראה בסינרים שנשאו כותרות כמו "עורך דין לעתיד" עם ציור ערימת דולרים, או "רופא לעתיד" בליווי ציור של מטבעות כסף, טעם לפגם - ובלחץ ארגונים יהודים-אמריקנים הוסרו חלק מהסינרים היהודיים מהמדף.

התלונות שהוגשו ל"אמזון" טענו, כי הסינרים מקבעים ומשמרים סטריאוטיפים יהודיים בעלי ניצה אנטישמית. "עצם ההגדרה 'סינרים לתינוקות יהודיים' היא אנטישמית", טענה הליגה היהודית נגד השמצה בתלונה לקונקן המכירות האינטרנטי. "אבל ליצור קשר בין יהודים לאהבת הכסף זוהי הנצחת סטריאוטיפים ואנטישמיות ממש". הארגונים היהודים טוענים, כי הסינרים מיפרים את תקנות אמזון, לפיהם אין למכור בה "מוצרים שמפארים שנאה, אלימות, גזענות ואי סובלנות דתית". במילים אחרות, זה אולי בסדר ליצור סינר עם הכיתוב 'עורך דין לעתיד', אבל לא הציג את זה ספציפית כסינר לתינוק יהודי.

51-b8EeEB4L._SY450__c.jpg

51Wflpl9U1L._SY355_.jpg

סינרים שהושארו על המדף

 

סינורי עורך הדין והרופא לעתיד אמנם הוסרו, אבל סינרים עם כיתובים 'יותר עדינים' שהושארו למכירה, מציקים לארגונים יהודים - כאלה כמו:  "אני לא בוכה, אני מתפלל", עם איורי מגן דוד; Little Mensch ו"מי הרבי שלך?"

ארגון חרדי, שנזעק גם הוא נגד הסינרים, מצא שהם בכלל עשויים מ-2 סוגי טקסטיל - משמע, שעטנז, מה שגורם למי שרוכש אותם להפר את חוק התורה, והוא קרא ליהודים שלא ליפול בפח הבדיחה התפלה של Super Gifts.

 

מלחמתה של המרצה לעברית במוסלמים (וידאו). תמי רוזמן בנג'מין, מרצה לעברית באוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז, טוענת שסטודנטים מוסלמים באוניברסיטאות בקליפורניה (ובקנדה) מקושרים לארגוני טירור

 

תחקיר: למה רק שליש מפשעי השנאה בארה"ב מדוּוחים למשטרה? למרות שמספר היהודים בארה"ב נותר בלא שינוי משמעותי במשך שנים, ומספרנו קטן ממספר המוסלמים שעלה משמעותית לאחרונה, עדיין מהווים יהודים בארה"ב מטרה לפשעי שנאה פי 7 יותר ממוסלמים

 

לעמוד הראשי

 

צילומי מסך: Super Gifts / אמזון

 

הוסף תגובה חדשה