התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

"אל ג’זירה אמריקה" התחיל את שידוריו בארה"ב (וידאו)
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 21.08.2013 08:01
40 מיליון בתי אב בארה"ב נחשפים לשידורים באנגלית של ערוץ בית המלוכה הקאטרי, שמשקיע תקציב עתק בנסיון להשפיע באמצעות הערוץ החדש על סדר היום האמריקאי

Al-Jazeera America ערוץ אל ג'זירה הערבי התחיל ביום שלישי את שידוריו בארה"ב באנגלית

ערוץ אל ג'זירה הערבי התחיל ביום שלישי את שידוריו בארה"ב (באנגלית). 900 עובדים, כולל פריסת כתבים בכל רחבי היבשת, אולפנים מושקעים, מיעוט פרסומות ותקציב עתק, אמורים למתג את הערוץ, הנמצא בבעלות בית המלוכה הקטארי, ולהשפיע באמצעותו על סדר היום האמריקאי באמצעות שידורי חדשות וכתבות.

"הצופים ייחשפו לערוץ חדשות שונה ממה שהכירו", הכריז אהאב אל־שיהאבי, מנכ"ל הערוץ. "נשדר פחות דעות, פחות צעקות ופחות צילומים של ידוענים. הסקרים שביצענו מלמדים שיש דרישה בקרב צופי הטלוויזיה בארה"ב לערוץ חדשות דמוי הערוץ הציבורי PBS, המשדר 24 שעות ביממה, עם דגש על סיקור המתרחש בארה"ב. המטרה שלנו היא להוות יריב שקול ל'פוקס ניוז' ול-CNN".

הערוץ זמין לצפייה עבור 40 מיליון בתי אב באמריקה דרך ספקיות טלוויזיה בכבלים מובילות, כמו Verizon ו-AT&T. טיים וורנר קייבל (Time Warner Cable) היא הרשת המובילה היחידה שלא מציעה את אל ג'זירה אמריקה, אך דוברת מטעם קונצרן הכבלים אמרה כי החברה מנהלת מגעים מתקדמים עם הערוץ.

אל ג'זירה אמריקה מחליף בלוח התחנות את Current TV הכושל, יוזמתו של סגן הנשיא לשעבר אל גור, שנרכש ע"י הקטארים בינואר השנה תמורת 500 מיליון $.

Al Jazeera America מנכ"ל אל ג’זירה אמריקה חונך את בניין הרשת בניו יורקמנכ"ל אל ג’זירה אמריקה חונך את בניין הרשת בניו יורק

 

למזלנו, השם אל ג’זירה מעורר חשדנות אצל רוב האמריקאים, מאז שהערוץ שידר בימים שאחרי פיגועי 9/11 מסרים מאוסמה בן־לאדן ולאחר שהנשיא ג'ורג' בוש הבן הגדיר אותו "אנטי אמריקאי". ישראל סבלה לא פעם מהרשת, והסיקור של ישראל ע"י אל ג'זירה חד-צדדי ומגמתי. עם זאת, בשונה מערוצים ערבים אחרים, באל ג'זירה לא נרתעים מראיונות עם בכירים בממשלת ישראל או עם קציני צה"ל - עמדה שקוממה עליה רבים מצופיה הערבים.

בין כוכבי התחנה ניתן למצוא את ג’ון זייגנתלר, שהגיש את חדשות הלילה ב-NBC עד 2007; ג'וי צ'ן, כתבת CBS לשעבר; ואנטוני מורה, ממגישי "בוקר טוב אמריקה" לשעבר. תכנית הדגל של הערוץ תקרא America Tonight ותכנית האירוח העיקרית תקרא Consider This.

אל ג'זירה היא רשת חדשות מובילה הפועלת בעיקר במזרח התיכון, שם הושקה ב-1996. במהלך העשור האחרון השיקה הרשת ערוצים נוספים לרחבי העולם, כגון שידורי אל ג'זירה באנגלית. שנים רבות כבר מנסה אל ג'זירה לחדור לשוק האמריקאי אך לא הצליחה למכור את שידוריה לרשתות במדינה.

צפו בכתבה קצרה על ההכנות לפתיחת הערוץ וכוונותיו:

 
לקראת החגים ובהתקרב 9/11: 41 המקומות המסוכנים ביותר לישראלים (וליהודים)... המטה הישראלי למלחמה בטרור פירסם את הרשימה השחורה של מדינות שבהן מומלץ לישראלים (וגם ליהודים) לא לבקר; כרבע מהעולם "מחוץ לתחום". לרשימה המלאה

 

כל הסיפורים החמים על אמריקה

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

לעמוד הראשי

צילומי מסך: AFP / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה