התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

דע את האויב: אלו 10 הארגונים האנטי-ישראליים בארה"ב המסוכנים והעויינים ביותר
מאת: רון ניב ומאיר דורון | פורסם: 27.10.2013 19:05
דו"ח חדש של "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL) ממפה את הארגונים האמריקנים המובילים תוך שיתוף פעולה ביניהם את התנועה לדה-לגיטימציה של ישראל בשנת 2013

בילבורד הקורא להפסקת התמיכה האמריקנית בישראלבילבורד הקורא להפסקת התמיכה האמריקנית בישראל. בתצלומים למטה: כרזות, אירועים ומפגינה אנטי-ישראלית מתפרצת באירוע שבו נואם בכיר ישראלי

מאות ארגונים, תנועות וקבוצות אנטי-ישראליות פועלים כיום בארה"ב; זה ידוע. אבל הדו"ח החדש של "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL) שפורסם השבוע מתמקד בקבוצות העויינות והמסוכנות ביותר, ומצביע על עלייה ברמת הפעילות האנטי-ישראלית המאורגנת באוניברסיטאות ובקמפוסים, כאשר ארגונים חדשים, מונהגים על ידי סטודנטים, מתרחבים ומפעילים עשרות סניפים בקולג'ים ברחבי ארה"ב.

דו"ח ה-ADL מוצא, כי ארגונים אנטי-מלחמתיים, שמאלניים, שהתמקדו בשנים האחרונות במלחמות שהובילה ארה"ב בעיראק ובאפגניסטן, מעבירים את תשומת הלב למאמצים להביא לדה-לגיטימציה של ישראל.

פעילות אנטי-ישראלית בארה"בכידוע, הפעילות המאורגנת האנטי-ישראלית בארה"ב צמחה באופן משמעותי מאז האינתיפאדה השנייה בשנת 2000, ועוד יותר מאז המלחמה בעזה ב-2008-9. המתקפה הצבאית של ישראל בעזה בנובמבר 2012 הפיחה בשונאי ישראל רוח חדשה, ע"פ דו"ח ה-ADL.

בניתוח האידיאולוגיות של התנועות והארגונים האנטי-ישראליים, נמצא כי הם עושים שימוש בכל האשמה שיש בנמצא נגד ישראל - החל מהאשמות בדבר פשעי פשעי מלחמה ורצח עם, דרך השוואות לפשעי הנאצים, ופופולארית מכולן היא ההאשמה שישראל מקיימת מדיניות אפרטהייד. בעיני הארגונים הללו, ישראל היא הרשע האולטימטיבי של העולם בעבר ובהווה, שקורבנו הגדול הם הפלסטינים.

פעילות אנטי-ישראלית בארה"בהדו"ח ממפה את 10 הארגונים העויינים והמסוכנים ביותר לישראל הפועלים היום בארה"ב. ארגונים אלו הם בעלי נוכחות גבוהה באוניברסיטאות והמסרים שלהם הם הבוטים ביותר וכוללים אנטישמיות. כולם קוראים להחרמה ונידוי של מדינת ישראל, והם מובילים יחד את הקמפיין הקורא להפעלת סנקציות על ישראל (Boycott, Divestment and Sanctions – BDS).

בתוך הפעילות האנטי-ישראלית משתלבות - ובולטות - קבוצות יהודיות אנטי-ציוניות, שנוכחותן גורמת ע"פ הדו"ח ל"נזק בלתי מחיק". שניים מתוך הארגונים המסוכנים ביותר הם יהודיים בהגדרתם.

ע"פ הדו"ח, הארגונים הללו צוברים תמיכה גוברת באמצעות קידום מתוחכם במדיה - ברשתות חברתיות, בעיתונים מקומית וסטודנטיאלית, בטלוויזיה וברדיו.

6 ארגונים מתוך העשרה כבר נמצאים על הכוונת של הליגה נגד השמצה מאז 2008 (אז הורכבה הרשימה הראשונה מסוג זה). הם נושאים שמות כמו: "פעלו עכשיו כדי להפסיק את המלחמה ולשים קץ לגזענות", "ידידי סאביל בצפון אמריקה", "אם האמריקנים היו יודעים", "הקול היהודי למען השלום", "סטודנטים למען צדק בפלסטין" ו"הקמפיין האמריקני למען סיום הכיבוש הישראלי".

4מפגינה אנטי-ישראלית מפריעה להופעה של בכיר ישראלי בארה"ב ארגונים השתבצו לרשימה לאחר שהגבירו מאוד את כוחם ב-5 השנים האחרונות, והם נושאים שמות כמו: "מוסלמים אמריקניים למען פלסטין" ו"המועצה לענייני ציבור מוסלמיים". לראשונה נכנסו לעשיריית המסוכנים והעויינים ביותר "נטורי קרתא" בארה"ב.

עשר הארגונים והתנועות הללו מקיימים ביניהם קשרי גומלין ומתאמים פעילויות - הם מארגנים יחד הפגנות, "תוכניות חינוך", ועידות אנטי-ישראליות וכו'. דו"ח ADL מצביע על כך ששיתוף הפעולה בין 10 הקבוצות המובילות את הגל האנטי-ישראלי ממלא תפקיד מכריע בקידום נרטיב אנטי-ישראלי עויין ובהרחבת הרשת האנטי-ישראלית ביבשת.  
 
ואלו הארגונים, התנועות והקבוצות מובילי האנטי-ישראליות בארה"ב:

1פעילות אנטי-ישראלית בארה"ב. Act Now to Stop War and End Racism
11 סניפים. מרכזו בבירה וושינגטון.


2. American Muslims for Palestine
7 סניפים (טוען ל-12). מרכזו בברקלי, קליפורניה.


3. CODEPINK: Women for Peace
55 סניפים (ועוד אחד בקנדה). מרכזיו בבירה וושינגטון ובווניס, לוס אנג'לס.


4. Friends of Sabeel - North America
6-8 סניפים. מרכזו במזרח ירושלים.


5. If Americans Knew: Council for the National Interest
מרכזו בסקרמנטו, קליפורניה.


6. Jewish Voice for Peace
32 סניפים. מרכזו בברוקלין.


7. Muslim Public Affairs Council
7 סניפים. מרכזו בלוס אנג'לס.


8.  נטורי קרתא (Neturei Karta)
6-8 סניפים. מרכזן במונסיי, ניו יורק.


9. Students for Justice in Palestine
95 קבוצות.


10. US Campaign to End the Israeli Occupation
טוען ל-400 קבוצות. מרכזו בסנט לואיס, מיזורי.

לדו"ח המלא

קמפיין יהודי נגד "אמזון" ו"בארנס ונובל": מוכרות ספרים אנטישמיים מכחישי שואה... למרות ש"אמזון" הבטיחה עוד ב-2009 להסיר ספרים אנטישמיים מאתריה, היא ממשיכה לפרסם ולמכור, כמו גם "בארנס ונובל", עשרות כותרים מטיפי שנאה

 

האם יהודי ארה"ב הם יהודים? הסקר החדש שנעשה ע"י מכון המחקר האמריקאי Pew Research Center, מצא שאמנם יש יותר יהודים בארה"ב מכפי שחשבנו, אבל רובם אינם שומרים על יהדותם

למוסף ישראלים באמריקה

מומלצי החודש בבתי הקולנוע בארה"ב וסרטים חדשים ב-DVD

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

 

לעמוד הראשי


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים: ADL

הוסף תגובה חדשה