התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

רוג'ר ווטרס שוב תוקף את ישראל: משווה אותה לנאצים
מאת: דוד חריש | פורסם: 09.12.2013 23:21
הסולן לשעבר של להקת הפינק פלויד, מנסה לשכנע כוכבי רוק להצטרף לחרם תרבותי על ישראל ומגייס לשם כך את בן גוריון, הנאצים ואיראן

רוג'ר ווטרס

הוא לא מפסיק להרגיז. רוג'ר ווטרס, הסולן לשעבר ומחבר מילות השירים של להקת הרוק המתקדם פינק פלויד, כבר קרא בעבר לחרם תרבותי על ישראל והציג חזיר מתנפח ועליו סמל מגן דוד בסיבוב הופעותיו, וממשיך להכות בישראל בראיון מיוחד שנתן למגזין האינטרנטי CounterPunch (לראיון במלואו)

ווטרס הישווה שוב בין ישראל וגרמניה הנאצית.

וזה מה שאמר, בין היתר, למראיינו 'האובייקטיבי' פרנק ברט, ממנהיגי תנועת החרם התרבותי על ישראל:

"אנשי הדת של הימין הקיצוני בישראל סבורים שכל מי שאינו יהודי נמצא על כדור הארץ רק על מנת לשרת אותם... הם חושבים שהאנשים שהם גירשו מבתיהם ב-1948 והמשיכו לגרש מאדמתם מאז ועד היום אינם בני אדם. הדמיון של המצב לגרמניה בשנות ה-30 מובן מאליו באופן מכאיב כל כך, שלא מפתיע בעיני שהתנועה בה שנינו חברים גדלה מדי יום ביומו... המצב בישראל/פלסטין, עם הכיבוש, הטיהור האתני והאפרטהייד הגזעי השיטתי של ישראל הם בלתי מתקבלים עד הדעת".

ווטרס התייחס בראיון גם לתגובת ישראל מול פרויקט הגרעין האיראני:

"ישראל נוקטת טקטיקה של הסחת דעת (מתכנית הגרעין שלה)... מאז ימי בן גוריון, ישראל שואפת לגרש את הערבים מהאזור כדי ליצור ישראל גדולה יותר".

הכוכב הבריטי התייחס גם לעובדת היותו כמעט הסלבס היחיד שמעורב בתנועת החרם על ישראל: "קשה למכור את הרעיונות של התנועה, במיוחד בארה"ב, כי הלובי היהודי חזק בצורה יוצאת דופן ובמיוחד בתעשיית הרוקנ'רול, כמו שקוראים לה... דיברתי עם אמנים שאמרו שהם חוששים שאם יעמדו כתף אל כתף איתי הם יידפקו".

ווטרס, אחד המוסיקאים החשובים בעולם, מספר, למשל, שכתב לפני כמה שבועות מכתב אישי לזמרת סינדי לאופר שבו ניסה לשכנע אותה לבטל את המופע שצפוי לה בארץ ב-4 בינואר 2014: "אני מכיר אותה קצת, היא עבדה איתי על המופע 'החומה' בברלין, ולכן היה לי מאוד קשה להבין למה הסכימה להופיע בתל אביב... זה ראוי לגינוי בעיניי".

בראיון מספר ווטרס על נסיונו האישי עם המפיק והאמרגן הישראלי, שוקי וייס, שהביא אותו להופעה בארץ לפני כמה שנים:

""שוקי וייס הציע לי הופעה בתל אביב", אומר ווטרס בראיון, "100 אלף איש ב-100 דולר לכרטיס. אמרתי, בואנ'ה, זה 10 מיליון דולר! איך הם יכולים להציע לי דבר כזה?!... הוא הסכים להזיז הרים בשבילי ולהעביר את המופע מפארק הירקון בתל אביב ליישוב נווה שלום שליד לטרון... ואז חשבתי: 'שוקי, האם אתה פאקינג חירש או טיפש?! אני חלק מתנועת החרם, אז אני לא הולך לשום מקום בישראל, בעד שום סכום כסף שבעולם, כי בכך אתן לגיטימציה לפעולות הממשלה הישראלית'".

למען הרקורד: בסופו של דבר התקיימה ההופעה בישראל ב-22 ביוני 2006, בשדה חומוס שהוכשר במיוחד למטרה זו, בצמוד לכפר נווה שלום, למרגלות מנזר לטרון מול 54,000 איש. ההופעה לוותה במערכת שמע קוואדרופונית היקפית (לראשונה בישראל) ובסרטוני וידאו ו-ווטרס שר וניגן בה את מיטב הלהיטים מהתקופה הפוריה של פינק פלויד ומקריירת הסולו שלו. האקורד הצורם במופע היה כאשר ווטרס יצא בקריאה נגד גדר ההפרדה.

בחלוף השנים, ב-2011, למשל התראיין ווטרס לאלג'זירה, וקרא לחרם תרבותי על ישראל ולהסרת גדר ההפרדה. במרץ 2013 הוא קרא שוב להטיל חרם על ישראל, ובאוגוסט 2013 פרסם מכתב שקורא לאמנים נוספים לחבור אליו לחרם אמנותי על ישראל ויצא לסיבוב ההופעות עם החזיר שעליו מתנוסס סמל מגן דוד בצבע אדום, שפורש כמיצג אנטישמי (למרות שווטרס הסתייג מהפירוש הזה ואף טען שיש לו נכדים יהודים).

 

דירוג השבוע: הרווקים העשירים ביותר בעולם... האם הם גם הרווקים המבוקשים ביותר, זו כבר שאלה אחרת. נכון, הם לא ילדים - אבל מי היתה מתנגדת לקבל טבעת מפול אלן, ג'ורג'יו ארמני או מיכאיל פרוחרוב

מזעזע: חגגו את יום ההולדת ב... רצח. 3 שבועות לאחר נישואיהם, הגיע יום הולדתו ה-22 של אלייט ויחד עם מירנדה הם החליטו על מתנה מחרידה: לרצוח מישהו ביחד, בשביל הנסיון והכיף

יאללה יאללה, דודו אהרון מגיע לאמריקה... זמר מחונן, אחד הבולטים במוסיקה המזרחית בישראל בשנים האחרונות, אחד הרווקים המבוקשים בישראל, דודו אהרון חוזר ללה-לה לנד בסיבוב הופעות ראשון מחוף-אל-חוף

 

כל הסיפורים החמים מאמריקה
 


למוסף ישראלים באמריקה

לעמוד הראשיעשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום: Daigo Oliva / ויקיפדיה
 

הוסף תגובה חדשה