התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

"בואו נשרוף את היהודייה"
מאת: דוד חריש | פורסם: 12.01.2014 21:56
קרא הנער שהצית את שיערה של הילדה היהודיה בתיכון בוויניפג, אבל השופט הקנדי לא חשב שמדובר בתקיפה אנטישמית או פשע שנאה. ולהאמין שראש העיר הוא מרחובות

וויניפג, קנדהוויניפג בסתם יום של חול, כלומר שלג

לידיעתנו: תקיפת ילדה יהודיה, תלמידת תיכון בת 14 בבית הספר והצתת שיערה תוך קריאות "בואו נשרוף את היהודיה"- זה לא אנטישמיות.

ראש עיריית וויניפג הישראלי-קנדי, סאם כץכך קבע באופן תמוה בית משפט בוויניפג שבקנדה. ולחשוב שראש העיר הוותיק הוא ישראלי-קנדי - סאם כץ, שנולד בעיר רחובות (בתצלום מימין).

בדיונים בבית המשפט אמרה התלמידה היהודייה, כי התקיפה, שהתרחשה לפני כ-3 שנים, שינתה את חייה מקצה לקצה. היא סיפרה שהיא מקבלת סיוע פסיכולוגי לטיפולב חרדות. היא תיארה כיצד הפכה 'כבשה שחורה' בבית הספר, שעה שהתלמידים האחרים  האשימו אותה בעשיית "רעש גדול מדי" מהסיפור.

טענות פרקליטו של התלמיד התוקף, כיום בן 17, נשמעות אידיוטיות, אבל התקבלו, מסתבר, ע"י בית המשפט. הפרקליט טען, כי הנערה היהודייה אשמה בהצתת שיערה, "כי היא זזה בעת שהמצת דלק"... המילה "היהודייה" שהושמעה נגדה "לא נאמרה בדרך של העלבה או השפלה, אלא הייתה ביטוי מקובל בבית הספר והנאשם לא היה היחיד שעשה בה שימוש".... "האירוע היה אימפולסיבי ולא מתוכנן", סיכם עורך הדין, שדרש להסיר אשמת פשע שנאה מהנער התוקף.

השופט, רוברט פינלייסון, קיבל כאמור את טיעוני ההגנה. בכל זאת, התוקף נידון ל-18 חודשי פיקוח של קצין מבחן ולכמה עשרות שעות עבודה למען הקהילה, והוא גם נדרש ע"י השופט לכתוב מכתב התנצלות לתלמידה היהודיה.

ארגונים יהודים בקנדה הביעו תסכול וזעם על השופט ובית המשפט.

"פסיקה כזו עושה שירות דוב לתפיסת הצדק במשפט ושולחת מסר של התעלמות מוחלטת מיהודי וויניפג וקנדה", זעם מנכ"ל ארגון ידידי מרכז שמעון ויזנטל בטורונטו, אבי בנלולו. "התעלמות בית המשפט מהנימה הגזענית קשה לעיכול".

"זו החלטה שאין בה היגיון לאור העובדות של האירוע החמור הזה שהתרחש בבית הספר", נאמר בהודעת ארגון "בני ברית קנדה", "והיא מעניקה רישיון לאלה המביעים מסר של שנאה ונוקטים בדרך של בריונות, ובפרט במערכת החינוך".

בוויניפג חיים כ-16,000 יהודים, רובם חילוניים או לא מעורבים בקהילה. הקהילה האורתודוקסית קטנה מאוד. מאז שנות ה-70 עזבו את העיר הקפואה רוב השנה יותר מ-10,000 יהודים ועברו לערים גדולות יותר. בוויניפג יש בית ספר יהודי קהילתי (Gray Academy), שנוצר מאיחוד כל בתי הספר היהודיים בעיר, וכיום לומדים בו כ-650 תלמידים.

 

ארה"ב מספידה את שרון. בוש הבן: הלך לי חבר... אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב, מסביר למה בתקופת כהונתו של שרון כראש ממשלה הגיעו יחסי ישראל-ארה"ב לשיא של כל הזמנים בתחומי הביטחון והכלכלה

"תהיה סגני ויחד נהיה צוות חזק", שיכנעה יו"ר הבנק הפדרלי החדשה את סטנלי פישר
... העולם הכלכלי מוחא כפיים על מועמדות נגיד בנק ישראל לשעבר, בן ה-70, לתפקיד מספר 2 בחדר המלחמה של הכלכלה העולמית. מאחורי הקלעים של המינוי

הפנים האמיתיות של Fox News?... הערות אנטישמיות, הטרדות מיניות ונסיון להשפיע על הפוליטיקה האמריקנית - אלו רק חלק מההאשמות נגד נשיא ומנכ"ל Fox News בביוגרפיה סנסציונית חדשה

השחקנית מריל סטריפ: "דיסני היה גזען מגדרי ואנטישמי מרושע"... בעוד סרט הקולנוע Saving Mr. Banks עושה קופות ומציג את ענק האולפנים וולט דיסני באור חיובי, הכוכבת האהובה זוכת האוסקרים הזכירה לכולם את פרצופו האמיתי

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

 

למוסף ישראלים באמריקה
 

לעמוד הראשי


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים: ויקיפדיה / ויקי-מדיה

הוסף תגובה חדשה