התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

"אי שחרור פולארד - אנטישמיות"
מאת: דוד חריש | פורסם: 29.01.2014 22:19
כך טוען אייב פוקסמן, מנכ"ל "הליגה נגד השמצה" (ADL). "מישהו שם למעלה מבקש ללמד את הקהילה היהודית בארה"ב לקח ומאיים: 'אל תעזו לעשות מה שהוא עשה'"

הפגנה לשחרור פולארד ליד בית המלון שבו שהה מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, בביקורו בישראל החודשהפגנה לשחרור פולארד ליד בית המלון שבו שהה מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, בביקורו בישראל החודש

אייב פוקסמן, מנכ"ל "הליגה נגד השמצה" (ADL)

בהתקפה קשה, חסרת תקדים, מאשים אייב פוקסמן, מנכ"ל "הליגה נגד השמצה" (ADL) (בתצלום מימין), את הממשל האמריקני שהוא מונע במניעים אנטישמיים בסירובו המתמשך לשחרר את המרגל היהודי-אמריקני ג'ונתן פולארד וומשתמש בו כדי להפחיד יהודים-אמריקנים.

"כליאתו הממושכת של ג'ונתן פולארד היא מסע נקמה אבסורדי בקהילה היהודית בארה"ב, החושף את הנחת הממשל שיהודי ארה"ב נאמנים יותר למדינת ישראל. מישהו שם למעלה מבקש ללמד לקח את הקהילה היהודית בארה"ב... הממשל משדר על גבו של פולארד ליהודי ארה"ב: 'אל תעזו לעשות מה שהוא עשה'".

פוקסמן מבסס את דעתו, בין היתר, על סקר שערכה הליגה נגד השמצה, אשר מצא כי 1 מכל 3 אמריקנים סבור שהיהודים נאמנים לישראל יותר משהם נאמנים לארה"ב.

התמונה המרשיעה: מצלמת מעקב מנציחה את פולארד נוטל מסמכים אמריקנים מסווגים

התמונה המרשיעה: מצלמת מעקב מנציחה את פולארד נוטל מסמכים אמריקנים מסווגים

"שנים רבות", התוודה פוקסמן, "סברתי אחרת. עד שהגעתי למסקנה שכליאתו של פולארד למשך 28 שנים, היא אפליה". הוא סיפר כיצד הליגה נגד השמצה הורידה מעל הפרק האשמות שעלו במהלך משפטו של פולארד ולאחר מתן גזר דינו למאסר עולם, לפיו מעצרו והמשפט שנעשה לו היו נגועים באנטישמיות: "ב-ADL התייחסנו להאשמות שעלו ב-1985 במלוא הרצינות... ערכנו חקירות עצמאיות והגענו למסקנה שההאשמה נטולת בסיס, שכן פולארד היה עבריין ובוגד שנשפט והורשע לא כי הוא יהודי ולא כי הוא נוצרי - אלא כי הוא אזרח אמריקני".

היום, בתסכול, פוקסמן אומר: "העולם השתנה סביבנו שוב ושוב. יותר ויותר אישים אמריקאים בולטים, לרבות בקהילת המודיעין, אומרים 'מספיק כבר'. אבל השנים חולפות ופולארד נותר בכלא. אין ספק שבחלוף כל השנים הללו אין בידי פולארד מידע שעשוי להזיק לאינטרסים אמריקניים".

מנכ"ל הליגה נגד השמצה התייחס גם לעובדה שפולארד, אחרי הכל, ריגל למען ישראל, בעלת הברית מספר 1 של ארה"ב: "לאחר כליאה כה ממושכת, העובדה שמדובר בבעלת ברית כה קרובה הייתה צריכה להשפיע באופן חיובי על עניין השחרור המוקדם. אי אפשר להתעלם גם ממימד נוסף לאבסורד כשחושבים על הגילויים האחרונים לפיהם הממשל האמריקני מרגל אחר מנהיגים ישראלים בכירים".

דע את האויב: אלו 10 הארגונים האנטי-ישראליים בארה"ב המסוכנים והעויינים ביותר... דו"ח חדש של "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL) ממפה את הארגונים האמריקנים המובילים תוך שיתוף פעולה ביניהם את התנועה לדה-לגיטימציה של ישראל
 

מה באמת חושבים עלינו האמריקנים?... "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL), אחד הארגונים היהודים-אמריקנים החזקים (והרעשנים) בארה"ב, מודדת מזה 49 שנים, אחת לכמה שנים, את מדד האנטישמיות בארה"ב

צחקתם כבר מבדיחות השבוע?

 

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד
 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות
 


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומים: Justin Hoch / US federal government / ויקיפדיה; jonathanpollard.org
 

הוסף תגובה חדשה